EELNEVAD KLUBIRAAMATUD

Pakume klubiliikme hinnaga eelnevate kuude klubiraamatuid. NB! Eelmiste kuude klubiraamatud ei anna boonuspunkti ega vabasta pakki postikulust.

Anders Hansen TUGEV AJU. Kuidas liikumine ja treening sinu aju tugevdavad

Kas tahad, et taluksid paremini stressi, tunneksid end reipamalt, et sul oleks parem mälu, et oleksid loovam ja oskaksid paremini puhata? Tänapäeva aju-uuringud näitavad, et regulaarne füüsiline koormus suurendab ajupotentsiaali rohkem kui sudokud, ristsõnad ja tervisetooted kokku.

Just aju on tegelikult see kehaosa, mida liikumine kõige rohkem mõjutab. Selles raamatus avaldab Anders Hansen põhjuse, miks see nii on. Kas peaksime käima või jooksma? Kui kaua? Kas jõutrenn on tõhusam kui jooksmine? Kuidas peavad lapsed liikuma, et parandada õpi- ja keskendumisvõimet? Millised on parimad harjutused depressiooni vastu ja milline on parim päevarežiim ärksa aju jaoks? Sellest ülipopulaarsest raamatust saab vastused, kuidas peaks liikuma, et jõuda tulemusteni, mis on nii ulatuslikud, et neid võib nimetada lausa vaimseks uuenemiseks. Kõik autori argumendid põhinevad viimase viie aasta teadusuuringutel, mil neuroteadus on teinud läbi tohutu arengu. 

Anders Hansen on omandanud Karolinska instituudis arstikutse ja töötab psühhiaatria valdkonnas peaarstina. Tema sulest on ilmund üle 2000 artikli nii teadusajakirjades kui Rootsi päevalehtedes. Tema esimene raamat füüsilise aktiivsuse mõjust inimkehale ”Terviseretsept” ilmus 2014 ja sai samuti rahvusvaheliseks menukiks.

Kuula raadiointervjuud Karmen Jolleriga (alates 37 minutist)Tõlkinud Heidi Saar
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 148 x 210 mm
Tellimiskood: 42589
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Tiia Toomet, kujundanud Jaan Tammsaar Vana aja koolilood

Kõik koolilood on omavahel natukene sarnased ja natukene erinevad. Mina läksin kooli 1954. aastal. Praeguse lastepõlvkonna jaoks on see juba tõeline vana aeg. Palju oli siis teistmoodi kui praegu. Eesti polnud iseseisev riik, vaid kuulus Nõukogude Liidu koosseisu. Õppisime palju Venemaa ajalugu ja lugesime õpikujutte õnnelikust elust Nõukogudemaal. Eesti Vabariigist ei tohtinud rääkida, jõulusid ei tohtinud pidada, sini-must-valge värvikombinatsioon oli keelatud. See-eest õppisime kangelaspioneeride elulugusid, et kunagi nendesarnaseks saada. Ja ometi oli see kõik vaid pealispind.

Imelik, tagasivaates ei juhtunud kooliaastatel kunagi midagi erilist aga ometi hakkasime tasapisi maailmast paremini aru saama, muutusime vähehaaval targemaks. Just samamoodi nagu kõik lapsed kõikides koolides kõikidel aegadel.

Kuula intervjuud Tiia ToometigaKõva köide. 64 lk.
Mõõdud: 206 x 275 mm
Tellimiskood: 44071
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Hiina traditsioonilise meditsiini professordoktor Li Wu, Doktor Natalie Lauer ENERGIARAVI KÄSIRAAMAT. Keha enesetervendamise aktiveerimine Hiina traditsioonilise meditsiini, ajurveda ja tšakraravi abil

Igal pool maailmas kasutatakse ravimeetodeid, mis lähtuvad tõekspidamisest, et kehatalitlusi ja psüühhikat kontrollib energia, mis on kogu elu aluseks – eluenergia. Ainult siis, kui see energia liigub meis vabalt, ilma takistusteta, oleme terved.

Mis on eluenergia? Miks tekivad haigused? Kuidas neid ennetada? Missugused energeetilised ravimeetodid leevendavad või ravivad haigusi? Kuidas saate ise ennast tõhusalt aidata ja mida teeb terapeut?

Selles teoses on ühendatud energiaravi tähtsamad valdkonnad: Hiina traditsiooniline meditsiin (HTM), ajurveda tervendamissüsteem, tšakra- ja auraõpetus. Saate teada, kuidas haigeks tegevad energiablokeeringud ära tunda ning rakendada enesetervendusvahendeid sagedamini esinevate haiguste ja kaebuste raviks või leevendamiseks.

Raamatus on ülevaatlikud teadmised ravimtaimedest, ravimteedest, massaažist, meditatsioonist, idamaistest kehaharjutustest, akupressuurist ja paljudest teistest ravimeetoditest.

Kuula raadio saatelõiku Jana Saarmanniga (alates 35 minutist)Tõlkinud Eha Kattai
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 170 x 234 mm
Tellimiskood: 43449
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.90 EUR
Tavahind 23.90 EUR LISA OSTUKORVI
Joyce Rusell, Fotod Ben Russell NUTIKAD AIAPROJEKTID lehekomposti mahutist tööriistakuuri sisustuseni

Selles raamatus on 30 praktilist projekti aiapidajale, mida iga lahtiste kätega või hea pealehakkamisega inimene suudab üsna lihtsalt ellu viia. Enamiku neistasjadest saab ise tehes odavamalt kui kauplusest ostes. Pealegi pole alati müügil täpselt seda, mida soovid, või siis on käsitsi tehtu lihtsalt ilusam ja just sinu aeda sobivama suurusega.

Oskused, mida sellest raamatust omandad – lihtsatest puutöövõtetest, mida on vaja taimekastide ja tugiraamide rajamisel, kuni võteteni, mis hoiavad eemal tigusid-nälkjaid ja porgandikärbseid – võimaldavad sul rajada hästi kavandatud ja samas ka pilkupüüdva aia.

Iga aiarajatise valmistamiseks on antud üksikasjalikud juhtnöörid, samuti loetelu vajalikest materjalidest ja tööriistadest. Lisatud on taimekasvatusalaseid soovitusi ja asjalikke nõuandeid, mis aitavad jõuda parimate tulemusteni.

Ükskõik kas soovid pikendada taimede kasvuhooaega, kaitsta taimi kahjurite ja külma eest või suurendada saaki – kõiges selles aitab sind see raamat.Tõlkinud Helje Heinoja Kristi Tarand
Poolpehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 204x260 mm
Tellimiskood: 42244
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.50 EUR
Tavahind 23.90 EUR LISA OSTUKORVI
Enn Tarvel Eesti Rahva lugu

„Eesti rahva lugu” annab ülevaate Eesti ajaloost kaheteistkümne ja poole aastatuhande jooksul alates mandrijää kadumisest kuni tänase päevani. Loo keskmes on eesti rahvas, ent unustatud pole ka vallutajaid ja valitsejaid ning naaberrahvaste käekäiku. Raamat ei paku ühte sidusat jutustust, vaid peatub eesti rahva poliitilise ja kultuuriajaloo põnevamatel küsimustel. Üldinimlikust vaatenurgast joonistatud minevikupilt lähtub eesti rahvuslikust seisukohast, tegemata samas mööndusi käsitluse teaduslikus ranguses. Raamat kutsub üles pöörama enam tähelepanu oma juurtele – oma rahva ajalooga tutvumine tuleb kindlasti kasuks tänapäeva inimese hingele tema kiires ja pingelises elus.

Enn Tarvel (sünd. 1932) on lõpetanud Tartu ülikooli ajaloo osakonna ja suurema osa elust töötanud Eesti Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituudis. Tema esimeseks uurimisvaldkonnaks oli Poola aeg Eestis (16. sajandi II pool kuni 17. sajandi I veerand), mis köidab teda tänapäevani. Hiljem on ta laiendanud oma huviringi ja ajaloohaaret kõigile kolmele Baltimaale 13. sajandist tänapäevani. Pärast iseseisva Eesti taastamist on ta tegelnud peamiselt Eesti uusima ajalooga. 2014. aastal pälvis ta Eesti riigi elutööpreemia tulemusliku teadustegevuse eest.

Kuula raadiointervjuud Enn Tarveliga (alates 40 minutist)Kõva köide. 400 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 43142
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.90 EUR
Tavahind 23.90 EUR LISA OSTUKORVI
Tarvo ja Aivi Kullamaa Tänapäevane Eesti köök

Meie toidulaud on võrreldes saja aasta taguse ajaga tundmatuseni muutunud, nagu on muutunud ka toitumisharjumused, tehnoloogiad ja toorained. Toiduakadeemia algatatud konkursiga „Eesti uus rahvustoit“ sooviti panna uuesti kirja vanad ja unustatud retseptid, kuid nüüdisaegses võtmes, et kinkida Eestile 100. sünnipäevaks mõni uus ja põnev rahvustoit.

Selle raamatu 100 retsepti seas on nii lihtsaid kui ka keerulisi roogasid, nii kodukokkade retsepte kui tipprestoranide menüüpärleid. Kõiki neid ühendab kodumaine tooraine ja austus Eesti toidutraditsioonide vastu. Põnevatest kooslustest pälvib tähelepanu, et verivorst sobib suurepäraselt kokku rabarberiga, verikäkk suvikõrvitsaga, kilu hernepüreega ning näiteks meie armastatud must leib on leidnud tee ka magustoitudesse ja suppidesse.

Kuula raadiointervjuud Toiduakadeemia eestvedaja ja raamatu idee autori Tarvo Kullamaaga (alates 36 minutist)Kõva köide. 280 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 42749
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.40 EUR
Tavahind 22.90 EUR LISA OSTUKORVI
Piret Lilleste Lõngast loomine. Kudumeid ja heegeldisi

Raamat on pühendatud kõigile käsitööarmastajatele, kellele meeldib oma kätega ilu luua. Siin on rohkelt suviseid heegeldatud peakatteid ja esemeid kodu kaunistamiseks. Külmemaks ajaks on valik kootud mütse, salle, sokke, sääriseid, samuti kampsuneid ja kindaid. Käsitöösõber leiab siit igasse aastaaega midagi, mille kallal rahulikel hetkedel nokitseda.

Õpetused on kirja pandud nii, et ka algaja käsitööline saaks hakkama. Kogenud kudujad võivad juhistesse vabamalt suhtuda, mustreid omavahel kombineerida või lihtsalt inspiratsiooni ammutada.

Kuula raadiointervjuud Piret Lillestega (alates 37.minutist)Kõva köide. 240 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 42350
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Koostaja Heiki Raudla Heade mõtete raamat

Eesti ühe järjepidevaima aforismikoguja Heiki Raudla uuest kogumikust leiab peale tuhandete aforismide üsna palju ka vanasõnu – on ju needki oma olemuselt aforismid, lihtsalt autorid pole teada. Peale vanasõnade ja aforismide on raamatu koostaja välja valinud ka veidi pikemaid mõtteavaldusi ja dialooge, mis kõlavad peaaegu nagu anekdoodid või mõistujutud.

Kogumikus on mõtteterad paigutatud teemade järgi – mõni teema on nii universaalne, et leiab käsitlemist igas tsitaadikogus, mõni aga on vähema populaarsusega, kuid siiski siia kogumikku lisatud. Loomulikult on ka tsitaadid suures osas teised ning seejuures näevad paljud mitmest eri keelest tõlgitud aforismid eesti keeles ilmavalgust esmakordselt.

Kes sellist kogumikku võiks lugeda? Eelkõige inimesed, kes hindavad sõna ilu ja vaimukat mõtet. Ning kindlasti ka kõik need, kellel tuleb esineda või artikleid kirjutada: õpilased, õpetajad, üldse elu mõtestajad.

Kuula raadiointervjuud raamatu koostaja Heiki Raudlaga (alates 37 minutist)Kõva köide. 566 lk.
Mõõdud: 140 x 230 mm
Tellimiskood: 42169
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.50 EUR
Tavahind 22.90 EUR LISA OSTUKORVI
Linda Gaylard TEE. Omadused. Tõmmised. Rituaalid. Retseptid

Avasta ideaalse tõmmise valmistamise saladused ja õpi, kuidas degusteerida teed nagu proff. Sukeldu teemaailma ja arenda oma kirg selle joogi vastu uuele tasemele. Uuri, kuidas teepõõsad, kasvutingimused, kasvatuspiirkonnad, saagikoristus ja teesegude kombineerimine mõjutavad igapäevase tee maitset, aroomi ja kvaliteeti.

Raamatus on ka taimeteedele pühendatud peatükk ning üle 100 teeretsepti, mis viivad sind igapäevasest tassikesest teest kaugemale – maailma, mis on tulvil ajalugu, rituaale ja hõrke maitseelamusi.

Kuula raadiointrervjuud Loore Martmaga (alates 35 minutist)Tõlkinud Eve R�tel
Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 202 x 240 mm
Tellimiskood: 41322
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.90 EUR
Tavahind 21.90 EUR LISA OSTUKORVI
Pertti Salo, Ulla Salo Meie metsade seened

Käesolevas välimäärajas tutvustatakse rohkem kui 230 seeneliiki. Kirjeldatud on nii tuntumaid söögi- ja mürkseeni kui ka põnevaid värviseeni. Raamat aitab meil täiendada ja rikastada oma seniseid teadmisi seentest, kuna tutvustab muu hulgas ka vähetuntud, ent samas kergesti äratuntavaid ja põnevaid liike.

Järgitud on traditsioonilist seente söödavuse klassifikatsiooni. Küsitava väärtusega seened on märgitud pigem mürgiseks kui söödavaks. Raamatus jagatakse soovitusi ka seente säilitamiseks ning antakse nõu, milliseid värvitoone võib saada seentega värvimisel.

Selged lähifotod teevad seente määramise metsas lihtsaks. 

Raamat on täiendatud Eesti levikuandmetega.

Pertti Salo ja Ulla Salo on Soome botaanikud ning nad on kirjutanud mitmeid hinnatud käsiraamatuid. Pertti Salo töötab Soome Loodusmuuseumi seenekogudes ja korraldab huvilistele seenekursusi.

Kuula, mida Ülle Kaljuste Raadio Elmarile rääkis (alates 31 minutist)Tõlkinud Veiko Kastanje
Pehme köide. 326 lk.
Mõõdud: 150 x 210 mm
Tellimiskood: 41575
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Kimmo Takanen Tundelukud. Vabane tunnete võimusest

Kas nõuad endalt üleliia palju? Ohverdad oma vajadused? Satud inimsuhetes ikka ja jälle raskesse olukorda? Sa tead, et mingi käitumisviis on sulle kahjulik, kuid sa ei suuda ennast muuta… Need on tundelukud, mis sunnivad meid nõudma iseendalt ülemäära häid sooritusi või vältima väljakutsete vastuvõtmist luhtumise kartuses, nii et me ei jõua iial meelerahuni.

Tundelukk on lapsepõlves ja nooruses õpitud viis tunda, mõtelda ja käituda, kahjulik käitumismall, mida kipume raskes olukorras järjekindlalt kordama ka täiskasvanuna. See raamat aitab sul teadvustada sinu elu piiravaid halbu tundeid ja õpetab uuel moel mõistma mineviku mõju praeguses hetkes.

Raamatus on üksikasjalikud kirjeldused 18 levinuma tundeluku iseloomulike joonte kohta ja testid, millega saab igaüks välja selgitada oma tundelukud ja nende algupära. Skeemiteraapial põhinevate praktiliste harjutuste abil võid aidata endal oma kivistunud käitumismustritest vabaneda ja saada seda, mida sisimas oled alati tegelikult tahtnud.

Kimmo Takanenon üks skeemiteraapia teerajajatest Soomes. Ta peab populaarset netiportaali www.skeematerapia.fi, tegutseb terapeudina ja koolitajana. „Tundelukud“ on püsinud raamatuedetabelite tipus ilmumisest saadik.  

Kuula, mida põnevat rääkis raamatu kohta Raadio Elmaris TIINA JÕGEDA

(alates 34 minutist)Tõlkinud Piret Pääsuke
Kõva köide. 312 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41278
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Mikk Sarv, Kristel Vilbaste ISEENDAST ALGAV SUGUPUU. Sugupuu koostamine kaheksa ilmakaare kaudu

Maailm muutub ööpäevaringiga valgeks ja pimedaks, aastaringiga suveks ja talveks. Midagi sarnast toimub ka meis igaühes eneses.

Oleme oma vanematelt pärinud viisid, kuidas reageerime pingeolukorras, soodumused haigestuda ja terveneda ning veel palju muudki.

Kui teame lugusid oma esivanematest, kui peame ja hoiame lugu nendest, suudame paremini mõista, miks kipume käituma ühel või teisel moel.

See raamat on esivanemate ja oma looga sideme loomise põnev õpetus, kus sugupuu koostamine algab iseendast.

 

„Sugupuud võib vaadata ka ülevalt alla, nii et kõige keskel on puu ladvapung ehk mina ise. See on nagu paela punumine, kus esivanemad on meie eludesse põiminud omad lõngad – unistused ja soovid. Kui oskame ja suudame läbi iseenda ja lähedaste poolt kogutud lugude tunda end koosolevatena, võime tajuda, kuidas ürgvana tuul puhub meie poole nende unistuste ja palvete hingeõhku. Nii kuuldes ja tajudes suudame jätkata seda, mis neil pooleli jäi, ning tunda nende elude soojust ning toetust pidevalt enda selja taga.”

– Autorid

Kuula raadiointervjuud autoritega (alates 37 minutist)Kõva köide. 262 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 40981
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.50 EUR
Tavahind 21.50 EUR LISA OSTUKORVI
Tuuli Mathisen SUUPISTED

Suupistete raamat on käepäraseks abiliseks kõigile neile, kellele meeldib külalisi võõrustada ja kellel kipub vahel nappima ideid, mida lauale panna. Selleks et teha maitseküllane ja värvikirev suupistelaud, ei pea tundideks kööki sulguma või muretsema rahakoti kiire tühjenemise pärast.

Ideid ja põnevaid kooslusi leiab siit raamatust nii selleks puhuks, kui külaliste saabumiseni on jäänud vaid loetud minutid, kui ka olukorraks, mil on aega ja võimalust veidi põhjalikumalt nokitseda. Loodetavasti leiab igaüks siit raamatust inspiratsiooni ja innustust ning maitsvad suupisted aitavad nii mõnegi vahva õhtu veel meeleolukamaks muuta.

Vaata, mida Tuuli Mathisen oma raamatust räägib

Kuula raadiointervjuud Tuuli Mathiseniga (alates 34 minutist))Kõva köide. 192 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 40578
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.80 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Alison Jenkins KODU REMONDITÖÖD. Nõuanded, töövõtted, õpetused ja nipid

*Tapeetimine *Pahteldamine *Viimistlemine *Värvimine *Plaatimine

Selles asjalikus käsiraamatus on rohkesti professionaalseid nõuandeid, töövõtteid, õpetusi ja nippe, mis abistavad algajat ja juba kogenumat koduremontijat esimese suure projekti elluviimisel. Selged ja lihtsad juhendid aitavad hea tulemuse saavutada vähese ajakuluga ning vältida tavalisi komistuskive ja vigu, mis hobiremontijat sageli varitsevad.

Raamatus on käsitletud pindade ettevalmistamise ja viimistlemise kõiki etappe, nagu vana värvi eemaldamine, lihvimine ja pahteldamine, aga ka õigeid tapeetimise, värvimise ja plaatimise võtteid.

Käsiraamatus on ka tööde jaoks vajalike vahendite nimekirjad, rubriik „Pea meeles” aitab vältida vigu ja pakub lahendusi juhuks, kui midagi läheb valesti, ja „Proovi” kastidest leiab uusi ideid, mida tasuks katsetada.

Alison Jenkinson teinud kaastööd ehituse, kodukujunduse ja elustiili ajakirjadele ning esinenud paljudes telesaadetes Suurbritannias ja Ameerika Ühendriikides.

VAATA IVO LINNA SOOVITUST

KUULA RAADIOINERVJUUD IVO LINNAGATõlkinud Kaja Riikoja
Kõva köide. 176 lk.
Mõõdud: 195 x 250 mm
Tellimiskood: 38940
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.90 EUR
Tavahind 21.90 EUR LISA OSTUKORVI
Anneli Saro 101 Eesti teatrisündmust

Iga huviline on ehk mõttes mänginud „Eesti teatrisündmuste” mängu, koostades näiteks nimekirja oma elu või teatriaasta teatrisündmustest. Käesolev teos on ühe sellise mängu vili. Nimetan raamatu kirjutamist mänguks, sest see on subjektiivne, autorikeskne nägemus teatrist. Vaatamata sellele ei ole ma mänginud süüdimatult, vaid seadnud endale kindlad reeglid ja põhimõtted.

Teatrisündmusena tulevad siin jutuks unustamatud lavastused, vaimustavad rollid, olulised teatritegelased, mõjukad teatrid, uskumatud teatriskandaalid ja veel palju muud.

Raamatut kirjutades pidasin lugejatena silmas muu hulgas ka teatrihuvilisi, kellel pole veel väga sügavaid teadmisi teatriloost, kuid on huvi Eesti teatrit ja selle värvikat ajalugu tundma õppida ning selle kaudu ka praegust teatrit paremini mõista. Tahtsin, et sellest tuleks põnev ja intrigeeriv, kuid samas ka ülevaatlik ja hariv lugemine.

Anneli Saro

Kuula ja vaata, mida Anneli Saro oma raamatust räägib

Kuula ka raadio Elmari saatelõikuKõva köide. 220 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 40066
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Mart Laar Eesti suured armastuslood

Abikaasad arendavad ja vormivad teineteist rohkem kui keegi teine, pannes üksteist püüdma sihte, neid tihti isegi sõnastamata. Vaid abikaasa suudab kodus luua piisava rahu või rahutuse, mis kannustab looma ja pürgima.

Ajaloodoktor ja endine peaminister Mart Laar kirjutab kõige märgilisematest, kaunimatest ja põnevaimatest armastuslugudest Eesti lähiajaloos. Kes on olnud need inimesed rahvuslike suurkujude selja taga? Vahel võib olla lausa raske öelda, kumb abikaasadest on päriselt suurkuju. Teiste seas toob autor lugejateni Jakob ja Eugenie Hurda, Carl Robert ja Julie Jakobsoni, Gustav ja Aino Suitsu, Artur Adsoni ja Marie Underi, Paul ja Maria Kerese, Ernst ja Claire Jaaksoni jpt armastuslood.

On öeldud, et kuulsa mehe tagant tuleb otsida naist. Ent sama kehtib ka kuulsate naiste kohta. Omamoodi tõestust esitatud väitele pakuvadki siia raamatusse kogutud saja abikaasa elulood. Esitatud valik on selgelt subjektiivne ja lähtub samas kättesaadavast materjalist. Armastus kestab üle aja.

Kuula, mida Mart Laar raadiointervjuus oma raamatust räägibKõva köide. 320 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 39794
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.50 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Lori Reid TERVIS KÄEJOONTEL. Käte analüüs heaolu saavutamiseks

Teie peopesades peegeldub teie isikupära, mõtte- ja käitumislaad. Aga need võivad paljastada ka teie tundeid, tervise üldseisundit ja eelsoodumust teatud haigustele.

Õppige märkama ja tõlgendama jooni, mustreid ja kühme peopesades ning nende teadmiste abil igapäevaselt jälgima oma tervist. Sellest hõlpsalt järgitavast, rohkesti illustreeritud käsiraamatust leiate käe analüüsimise põhialused ning juhised, kuidas käte välimuse, joonte detailide ja teiste märkide najal oma paremaks enesetundeks rohkem ära teha. Saate teada, kuidas leida kätelt üles konkreetseid märke tervise kohta ja kuidas kasutada saadud informatsiooni eneseabivõtete valimisel käsiraamatus kirjeldatud täiendavate teraapiate seast.

Kuula raadiointervjuud raamatu kohta (alates 32 minutist)Tõlkinud Marju Algvere
Pehme köide. 144 lk.
Mõõdud: 179 x 230 mm
Tellimiskood: 38377
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.70 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Ester Bardone, Anu Kannike, Inna Pltsam-Jrjo, Ulrike Plath 101 Eesti toitu ja toiduainet

Raamat toob huvilisteni põnevat lugemist saja ühe Eesti toidulauda enim mõjutanud toiduaine ja toidu kohta. Eesti toiduna ei käsitleta seejuures ainult traditsioonilist talurahvakööki või rahvusroogi, vaid ette on võetud siinne toidukultuur kogu selle ajalises, ruumilises ja kultuurilises mitmekesisuses.

Eesti toidu näo on kujundanud looduskeskkond ja kliima, samuti rahva peamised tegevusalad – põllundus ja karjakasvatus. Läbi aja on Eesti köök olnud avatud kultuurimõjudele: keskajast peale on tuntav saksa, Lääne-Eestis ja saartel rootsi, põhjarannikul soome, Kagu- ja Ida-Eestis vene mõju. Kahtlemata on toidukultuuri kujundanud ka aianduse, elamuarhitektuuri, disaini ja tehnoloogia ning kodumajanduse areng. 

Lisaks eriuurimustele on autorid toetunud mitmekesistele allikatele, nagu arheoloogiline leiuaines, kroonikad, arhiivide ja muuseumide materjalid, ajaloolised esemed, kokaraamatud, käsiraamatud, mälestused, ajakirjandus, joonistused, maalid, aga ka suuline pärimus ning isiklikud kogemused.

Kuula raadio Elmari saatelõikuPehme köide. 218 lk.
Mõõdud: 160x 210 mm
Tellimiskood: 39176
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.80 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Ronald L. Bonewitz, Lilian Verner-Bonds KUIDAS KASUTADA PENDLIT. Ennusta, vasta küsimustele, leia kadunud asju, tervenda keha ja meelt ning palju muud!

Igaüks võib õppida pendlit kasutama. See võimas tööriist aitab intuitsiooni lainele häälestuda ning tunnetada energiad ja võnkeid, mida kiirgavad inimesed, objektid või paigad.

Raamatus on palju praktilisi harjutusi, illustratsioone ja üksikasjalikke juhiseid – kõik, mida alustamiseks vaja. Järgides lihtsaid harjutusi, saab selgeks, kuidas tõlgendada pendli liikumisi ning jah- ja ei-vastuseid, seejärel võib proovida suurt hulka erinevaid meetodeid. Pendli abi saab kasutada paljudes valdkondades: vastused küsimustele, otsuste langetamine, sündmuste ennustamine, sobiva kaaslase või töökoha leidmine, kadunud esemete asukoha määramine, veesoonte avastamine, oma isiksuse tundmaõppimine, tšakrate tasakaalustamine … ja veel palju muud!

Kasuta pendlit lihtsalt meelelahutuseks või päri sellelt juhiseid, kuidas elus toimida – tulemused üllatavad igal juhul. 

Raamat on karbis, komplekti kuulub pendel ja lahtivolditav värvikaartidega alus.

 

Kuula, mida Kalju Paldist Raadio Elmari saates raamatust räägibTõlkinud Ardi Tammesk
Pehme köide. 160 lk.
Mõõdud: 155 x 210 mm
Tellimiskood: 37615
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Geralin Thomas PAHNAST VABAKS! Kodu arukas korrastamine

Kas sa tunned end kodus rahulikult, mugavalt ja lõõgastunult? Kas sa tahaksid, etsul oleks rohkem aega, energiat ja raha? See kõlab uskumatult, aga üleliigne kola mõjutab su pangaarvet, õnnetunnet ja tervist. Pahnal on nii füüsilised, emotsionaalsed kui ka majanduslikud mõjud, kuigi me seda endale iga päev ei teadvusta. Aga millest alustada, kui olukord on kasvanud üle pea ja ülesanne käib üle jõu? See raamat pakub toredaid, loovaid ja asjatundlikke meetodeid, mida kasutavad ärisaladusi järgides professionaalsed korrastajad.

Korrastamise protsess muutub palju meeldivamaks, kui näha selles võimalust lasta asjadel minna, ja mis peamine – see aitab luua korda oma elus tervikuna.

Geralin Thomas on spetsialiseerunud kodu ja kodukontorite korrastamisele. Kuus hooaega korrastas ta Ameerika kõige korratumaid kodusid telesarjas ,,Hoarders”. Tema veebilehte metropolitanorganizing.com külastab umbes 10 000 huvilist kuus.

 

Kuula Raadio Elmar saadet "Ärka kaunis maa", kus Uuskasutuskeskuse turundusjuht Annika Altmäe jagab oma mõtteid raamatust (alates 36:10).Tõlkinud Dorel Kosaar, Katrin Killandi
Kõva köide. 176 lk.
Mõõdud: 190 x 245 mm
Tellimiskood: 37561
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.50 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI