KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Marju Kõivupuu MEIE PÜHAD JA TÄHTPÄEVAD

On väidetud, et just traditsioonid, kombed ja tavad on need, mis teevad inimesest inimese ning traditsioonide järgimine on viis hoida ning toetada kultuurilist järjepidevust ja identiteeti. Pühad ja tähtpäevad on nähtamatuks sillaks ning ajas vastupidavateks identiteedi nurgakivideks, mis ühendavad tänaseid sugupõlvi esivanemate traditsioonide ja kultuuripärandiga. Teisalt on pühad ja tähtpäevad ühtaegu ajatud ja ajalikud – iga põlvkond annab neile oma ainukordse näo ja sisu. 

Kui mõni püha või tähtpäev on  taas kätte jõudmas, siis tahavad inimesed teada, milline on selle ajalugu, kuidas on seda tähistanud meie vaarvanemad ja vanemad ning  kuidas võiksime meie seda teha. Või mida teha sellistel tähtpäevadel, millel polegi meie kultuuriruumis kuigi pikk ajalugu, kuid mille sisu või sõnum on meile tänapäeval oluline. 

Just neile ja veel paljudele küsimustele püüabki see raamat vastuseid leida. Avastamis- ja äratundmisrõõmu pühaderaamatu seltsis!

Marju Kõivupuu (snd 1960) on TLÜ Hunanitaarteaduste instituudi pärimuskultuuri dotsent ja vanemteadur. Kirjastuselt Varrak on ilmunud Kõivupuu raamatud „101 Eesti pühapaika“, „Igal hädal oma arst, igal tõvel ise tohter. Sissevaade Eesti rahvameditsiin“ ning „Eestlase eluring“ ning Tänapäevalt „Loomad eestlaste elus ja folklooris“.

Kuula raadiointervjuud Marju Kõivupuuga (alates 33. minutist)Pehme köide. 272 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 44415
Kirjastus Varrak
Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 21.90 EUR
LISA OSTUKORVI