ILUKIRJANDUS

Kui aeg saab otsa
Elina Hirvonen Kui aeg saab otsa

Maailm on katastroofi äärel, ent kui me kaotame usu paremasse tulevikku, siis mis meile üldse alles jääb?

Noor mees tulistab Helsingi kesklinnas maja katuselt inimesi. Heausklik ema peab silmitsi seisma kohutava stsenaariumiga, mida ta ei ole võimeline peatama. Õel ei ole muud võimalust, kui jälgida sündmusi eemalt.
Üheainsa päeva jooksul laguneb perekond kildudeks ja kui nende elud on kaalul, tuleb igal pereliikmel vaagida põhjalikult asjaolusid, mis on neid sellesse olukorda toonud. Kuid kriis on palju laiem kui vaid üks perekond. Aslak ei ole ainus noormees, kes täna relvaga katusel on. Ta on rahvusvahelise rühmituse liige, kes on otsustanud peatada keskkonnakatastroofi, tappes võimalikult palju neid, keda nad selle eest vastutavaks peavad – esimese maailma inimesi.
Kas meeleheitel emal õnnestub oma vastuolulistest tunnetest võitu saada ja jõuda pojani, enne kui on hilja? See lugu räägib eludest katastroofi äärel ja lootuse leidmisest meeleheite palge ees.

Elina Hirvoneni on nimetatud oma põlvkonna hääleks. Tema esimene romaan „Et tema mäletaks sedasama“ ilmus eesti keeles 2007. aastal Piret Saluri tõlkes.Tõlkinud Piret Saluri
Kõva köide. 323 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43777
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Verest nõretav habe
Daniel Galera Verest nõretav habe

See on atmosfääriline, ühtaegu rauge ja pinev romaan, mis jutustab kaotatud armastustest, peretülidest, rääkimata saladustest ning raskustest kaasinimeste mõistmisel ja äratundmisel. Oma põlvkonna tuntuima Brasiilia kirjaniku Daniel Galera (snd 1979) napis ja võimsas proosas rullub lahti avastuslik lugu, mis mõjub arhetüüpsena ja ilmutab end kui vägev ookean.

Sari „Moodne aeg“Tõlkinud Mele Pesti
Kõva köide. 448 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 43746
Kirjastus Varrak

Klubihind 23.75 EUR
Tavahind 27.00 EUR LISA OSTUKORVI
Lõpparve
Yrsa Sigurðardóttir Lõpparve

Ühe Islandi kooli õpilased matavad maha ajakapsli, millesse panevad oma kirjad tulevikuennustustega. Kümne aasta pärast kaevatakse kapsel välja, et võrrelda laste prognoose tegelikkusega. Ja selgub, et ühes kirjas on ennustatud kuue ainuüksi initsiaalidega tähistatud inimese surma … See on teine raamat Freja ja Huldari tegemistele pühendatud sarjast.Tõlkinud Peeter Villmann
Pehme köide. 392 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43869
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Pärliõde
Lucinda Riley Pärliõde

CeCe D’Aplièse’il on kogu elu olnud tunne, et ta ei kuulu kusagile. Pärast seda, kui sureb tema isa, salapärane miljardär Pa Salt, on tal tunne, et tema elu on kokku varisemas. Meeleheitel otsustab ta põgeneda Inglismaalt ja selgitada välja, missugune oli tema minevik. Ainsate vihjetena on tal kaasas üks mustvalge foto ja rohkem kui sada aastat tagasi Austraalias elanud naise nimi.

Sari „Varraku ajaviiteromaan“Tõlkinud Faina Laksberg
Kõva köide. 536 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 43753
Kirjastus Varrak

Klubihind 24.60 EUR
Tavahind 28.00 EUR LISA OSTUKORVI
Ohvriraba
Susanne Jansson Ohvriraba

Mossmarken on udust ümbritsetud raba, kus kasvavad kidurad männid ja varitsevad sügavad laukad. Ammustel aegadel maeti rabasse ohvriande jumalatele ja räägitakse, et ka tänapäeval kaovad inimesed siin jäljetult. Kui rabast leitakse surnukeha, on see niihästi märgalasid uuriva noore bioloogi Nathalie kui ka politsei jaoks põhjus alustada uurimist, mis siin minevikus juhtus.Tõlkinud Kadri Papp
Pehme köide. 272 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43876
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI