ILUKIRJANDUS

Hundirada
Katrin Johanson Hundirada

„Hundirada” on lugu sellest, kuivõrd juhib meie elukulgu päritolu ja kui vaba on inimene ise oma elu üle otsustama. Paari aasta eest leseks jäänud Teppo on saanud talviseks ajaks tööotsa järve saarel. Ühel päeval haagib end Teppole sappa bravuurikas naine koos väikese lapsega. Üle öö muutunud ilmaolud on järgmiseks hommikuks tagasitee külla ära lõiganud ja Teppo on saanud endale vastu tahtmist uue perekonna. Kui naine ühel ööl kaob, jääb võõras veidralt tõsiste silmadega Sasha Teppo hooleks.

Mida vanemaks Sasha saab, seda enam kerkivad üles küsimused tema päritolu kohta: kes ta on, kus on ta juured ja kes oli ta ema, see kummaline naine, kelles pulbitses ühteaegu nii meeletu elutahe kui ka raevukas enesehävituslikkus. Kui välja ilmub Gregor, ema kunagine kallim ja sõber, hakkab Sasha üha enam aimama, kuivõrd eriskummalist päritolu ta tegelikult on.

Katrin Johanson (snd 1972) on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži näitekunsti erialal, töötanud õpetaja ja ajakirjanikuna ning illustreerinud raamatuid, praegu töötab ta inglise keele õpetajana. „Hundirada” on Katrin Johansoni kolmas romaan. Kirjastuses Varrak on varem ilmunud tema romaanid „Läbikäidavad toad” (2015) ja „Atlantis abajas” (2016).



Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43012
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Ballisaali kohvik
Ann O’Loughlin Ballisaali kohvik

Õed Ella ja Roberta O’Callaghan ei ole aastakümneid omavahel rääkinud, neid lahutab sünge perekonnasaladus minevikust. Mõlemad elavad lagunevas Iiri mõisas ning suhtlevad ainult napisõnaliste sedelite abil. Kui neid ähvardab äkitselt pankrot, üritab Ella maja päästa, avades ballisaalis kohviku – Roberta suureks meelehärmiks.

Kohvik saab hoo sisse ning kui seal asub tööle ameeriklanna Debbie, kes otsib oma bioloogilist ema, kistakse õed hoopis uutmoodi lahingusse. Kui Debbie hakkab uurima oma päritolu ja emaga juhtunut, põrkab ta kohalikus kloostris vastu vaikimist ja valesid. Ta on otsustanud tõe paljastada ning tõmmata loori lapsendamisskandaalilt, mis raputab nii kohalikku kogukonda kui sõjajalal õdesid.

Sari „Varraku ajaviiteromaan“



Tõlkinud Raili Lass
Kõva köide. 240 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 43043
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.90 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Doktor Zivago
Boriss Pasternak Doktor Zivago

Vene kirjaniku Boriss Pasternaki maailmakuulus romaan ilmus 1957 Itaalias. Suurteoses esitatakse panoraamne pilt Venemaa arengust alates XX sajandi algusest kuni umbes 1950. aastateni, mille märksõnadeks on vägivald ja viletsus, vaimusuurus ja armastus, ühe ajastu kokkuvarisemine ja uue sündimine, kuid eelkõige räägitakse selles romaanis inimese hingest ja soovist jääda igas olukorras inimeseks.

Teose peategelaseks on arst ja poeet, kelle perekonnaelu pingeid ja vaibumatut armastust oma muusa, teise mehe naise Lara vastu on nähtud Venemaad ja vene rahvast sajandi alguses vapustanud panoraamsete sündmuste taustal.

Oma lüürilis-eepilise laadi, psühholoogilise ilmekuse, inimese vaimumaailma süüvimise tõttu erineb romaan kõigist teistest oma aja teostest.



Tõlkinud Jüri Ojamaa
Pehme köide. 552 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 42985
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.90 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Surnute laul
Douglas Lindsay Surnute laul

Kaksteist aastat tagasi kaob Šotimaalt Eestisse puhkusereisile tulnud John Baden ühel ööl hotellinumbris kaaslanna kõrvalt voodist. Mõne aja pärast leitakse Peipsi kaldalt tema surnukeha. Ja nüüd ilmub Tartus politseisse mees, kes väidab, et temagi on John Baden ja et teda hoiti kõik need aasta vangis soode ja metsade taga ühes talus.

Juhtumiga hakkab tegelema endisest luurajast detektiivinspektor Ben Westphall, kelle vaikne elu Põhja-Šotimaa väikelinna politseiuurijana muutub vägagi pingeliseks ja keeruliseks, sest surnuks peetu elluärkamine kaugel Eestis käivitab peagi mõrvade sarja tema kodumaal ning lisaks hakkab tunduma, et olemas on mitte ainult kaks John Badenit, vaid kahestuma kipuvad ka mitu teist selle julma ja komplitseeritud looga seotud inimest.

Raamatu autor kuulub šoti krimikirjanduse (tartan noir) tõusvate tähtede hulka. Pikka aega Senegalis töötanud Lindsay on elanud mitu aastat ka Eestis.



Tõlkinud Peeter Villmann
Pehme köide. 344 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42794
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.90 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Asjad, mis panevad südame kiiremini põksuma
Mia Kankimäki Asjad, mis panevad südame kiiremini põksuma

Mia Kankimäki jätab 38-aastaselt töö Helsingi kirjastuses ning sõidab Kyōtosse tuhat aastat tagasi elanud õuedaami Sei Shōnagoni jälgi ajama. Mia ei tunne Kyōtos kedagi ega oska jaapani keelt, kuid ta on lugenud inglise keeles Sei „Padjaraamatut” ja tunneb selle autoriga sügavat hingesugulust – Sei tundub imetlusväärselt kaasaegne ning tema mõtisklused ja tähelepanekud elust võiksid kuuluda kas või Virginia Woolfile. Õuedaami nimekirjad võluvatest, ärritavatest ja elegantsetest asjadest ning neist, mis südame kiiremini põksuma panevad, on otsekui blogisissekanded – niivõrd värskelt kõlavad need.

Jaapani eluga harjumine võtab aega, kuid õige pea kisub see Mia kaasa. Tema elamustest sünnib tõsielulugu, mida saab lugeda otsekui romaani.



Tõlkinud Triin Tael
Pehme köide. 400 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 42978
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.90 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Hapu tüdruk
Ann Tyler Hapu tüdruk

Kate Battista on oma eluga ummikus. Ta ei mõista, kuidas on saanud temast pelgalt ekstsentrilise isa ja ennast täis õe majapidajanna. Kate’i isa, teadlane dr Battistal, on oma uurimustega läbimurde lävel, ent tema assistent Pjotr tahetakse maalt välja saata. Dr Battista mõtleb välja plaani, kuidas Pjotri väljasaatmist takistada, ja nagu tavaliselt, loodab ta seejuures Kate’i ennastohverdavale abile.

Pulitzeri auhinna laureaat Ann Tyler toob lugejateni vaimuka ja hoogsa uusverisooni Shakespeare’i armastatud komöödiast „Tõrksa taltsutus“. Varem on kirjastuse Hogarth ambtsioonikast Shakespeare’i kaasaegsete tõlgenduste sarjast eesti keeles ilmunud Howard Jacobsoni „Shylock on mu nimi“(„Veneetsia kaupmees“) ja Jeanette Wintersoni „Sel pikal ajal“ („Talvemuinasjutt“).

 



Tõlkinud Karin Suursalu
Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41858
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.90 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI