ILUKIRJANDUS

Neli luike. uues Poldarki raamat
Winston Graham Neli luike. uues Poldarki raamat

„Poldarki” sarja lugejad on nautinud häirimatut õnne, mis valitseb neile armsaks saanud Rossi ja Demelza suhetes. Paraku koguneb selle abielu kohale pilvi, kui Prantsusmaalt sõjavangist päästetud noor mereväeohvitser Demelzasse meeletult armub.

Prantsusmaa-retke järel sõjakangelaseks kerkinud Rossil tuleb isikliku elu murede kõrval maadelda George’i süveneva vaenulikkusega, kui ta Ross otsustab lõpuks ikkagi kandideerida alamkotta.

Hargnevad teisedki intriigid. Mida teeb George’i kahtluste hajutamiseks Elizabeth? Kuidas läheb teineteisest lahutatud Morwennal ja Drake’il? Mis juhtub Osborne’ide majas, kui sinna saabub abiliseks Morwenna noorim õde Rowella?

Neli jõekäärus ujuvat luike esindavad melanhoolse Rossi silmis nelja naist, kellega tal on tulnud viimasel ajal ühel või teisel moel kokku puutuda.Tõlkinud Krista Suits
Pehme köide. 504 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 44392
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.05 EUR
Tavahind 25.10 EUR LISA OSTUKORVI
Janu
Jo Nesbø Janu

Ohver leitakse oma kodust tapetuna, kaelal hambajäljed. Tema keha on verest tühi. Kas tegu võib olla vampirismiga – vastuolulise nähtusega, mille olemasolu üle psühhiaatrite ringis ägedalt vaieldakse?

Peagi selgub, et sarimõrvari ohvreid seob peale tapmisviisi veel midagi – nad kõik kasutasid populaarset kohtingurakendust Tinder.
Raske juhtumi lahendamiseks palutakse appi endine uurija Harry Hole, kellel on politsei aitamiseks ka isiklik motiiv – mõrvar, kes pääses ta käest minema.

Jo Nesbø on üks maailma olulisemaid krimiautoreid. Tema raamatuid on müüdud üle 30 miljoni eksemplari ja tõlgitud rohkem kui 50 keelde. „Janu“ on Jo Nesbø üheteistkümnes Harry Holest kõnelev romaan.Tõlkinud Kadri Rood
Pehme köide. 512 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43852
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.85 EUR
Tavahind 26.00 EUR LISA OSTUKORVI
Suve lõpp
Anders de la Motte Suve lõpp

Ühel 1983. aasta hilissuvisel õhtul kaob viieaastane poiss koduõuest. Ainus jälg, mis poisist jääb, on tema king kõrvalasuval maisipõllul. Kuigi terve küla aitab lapse otsimisele kaasa, teda ei leita ning kuuldused ja kahtlustused on kiired levima. Kakskümmend aastat hiljem juhib poisi vanem õde Veronica Stockholmis grupiteraapiavestlust. Ootamatult liitub grupiga keegi noormees, kes räägib oma lapsepõlvest, mälestustest ühe poisi kadumise kohta. Tema jutt on hirmutavalt tuttav. Naine tunneb, et peab kodukohta tagasi pöörduma, et püüda leida vastust küsimusele, mida keegi enam ei soovi esitada. Mis tegelikult sel ammusel suveõhtul juhtus? See suvi ei ole veel praegugi lõppenud.Tõlkinud Tiina Mullamaa
Pehme köide. 320 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 44347
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Kodune sõda
Lois McMaster Bujold Kodune sõda

Sõjaväest lahkuma sunnitud Miles Vorkosiganist on saanud peaaegu kõikvõimas Keiserlik Audiitor, ja paistab, et tal ei lasta ka selles ametis igavust tunda. Minevikust ujuvad välja vanad vaimud ja aadlikud võitlevad krahvitiitlite pärast. Selgub, et kenades puhastes salongides peetavad poliitilised lahingud on täpselt sama armutud, räpased ja verised kui ükskõik milline kosmosesõda.

Kevadises õhus on aga ka armastust: Miles püüab võita kauni lese Jekaterin Vorsoissoni südant ning läheneb uuele ülesandele talle ainuomase innuga. Mis saaks valesti minna, kui ainus pisike takistus on Jekaterin ise.

Vorkosigani saaga järjekordses ja ühes lihvitumas teoses rõõmustab Lois McMaster Bujold ulmesõpru taas oma tuntud vaimukusega.

 Tõlkinud Allan Eichenbaum
Pehme köide. 544 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 43920
Kirjastus Varrak

Klubihind 24.55 EUR
Tavahind 27.90 EUR LISA OSTUKORVI