ILUKIRJANDUS

MIHKEL, MUUSEAS
Elin Toona MIHKEL, MUUSEAS

Elin Toona romaani „Mihkel, muuseas“ keskmes on eesti pagulaste elu 1970. aastate Londonis, põgusate tagasivaadetega nende Eestist põgenemisele ja kohanemisele uuel asukohamaal. Tegevus vältab umbes aasta ning algab peategelase kirjanik Mihkel Laasma sünnipäevapeoga, mis on ühtlasi ka tema abikaasa peied. Boheemlikus miljöös toimuvad üsna tragikoomilised sündmused, mille tulemusena ennast analüüsivale Mihklile tundub kogu eelnev elu olevat elatud justkui „muuseas“. Järgnev reis koos saatusekaaslastest sõpradega Mandri-Euroopasse ja lähem tutvus Ameerikas üles kasvanud eesti noormehe Valteriga on nagu road-story, mis jätkub erootiliste ahvatlustega Kreekas ning kulgeb läbi Itaalia ja pahelise Amsterdami ning päädib tagasi Londonisse jõudmisega. Ühtlasi on see reis Mihkli jaoks ka eneseleidmise tee, mille lõpus toimuv armumine tõotab uue elu algust.

Romaanis on hästi tabatud ajastu mentaliteeti, kohatised aimatavad autobiograafilised seigad on läbi tunnetatud ning tulemuseks on tugeva positiivse laenguga vaimukas ja liigutavgi teos eesti pagulaste ehedast elust.  Pehme köide. 224 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 43708
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.35 EUR
Tavahind 20.45 EUR LISA OSTUKORVI
AVAMERI. Kapten
Lembit Uustulnd AVAMERI. Kapten

 „Avameri” on esimene osa romaanisarjast, mis jutustab kolhoosiajast 1980. aastate alguses. See oli aeg, kui kalurid püüdsid kala kaugetel Aafrika randadel ja selliste laevadega, mille pardale praeguseid meremehi ei meelitaks mingi nipiga. See oli aeg, kui Moskva jagas püügilimiiti, kui Kalurite Liidus pistsid üleliiduliste fondide jagamise pärast rinda kalurikolhooside esimehed, kui võisteldi kvartalipreemiate, autoostulubade ja üleliiduliste sotstöö punalippude pärast. See oli aeg, kui igasuguste (pseudo)tõdedega püüti luua paremaid töö- ja elutingimusi oma kolhoosi inimestele. See oli aeg, kui kommunistlik partei oli juhtiv jõud, mille direktiivid kuulati ära, lasti ühest kõrvast sisse ja valati teisest välja ning toimetati oma toimetusi edasi.

Romaani kirjutamise ajendiks sai tõdemus, et praegusele põlvkonnale on need aastad võõrad ja kauged, ning neist ei teata suurt midagi. Kuid see on ju meie lähiajalugu.Pehme köide. 344 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 44422
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 21.40 EUR LISA OSTUKORVI
VABA LANGEMINE OTSEKUI UNENÄOS. Olof Palme triloogia III osa
Leif G. W. Persson VABA LANGEMINE OTSEKUI UNENÄOS. Olof Palme triloogia III osa

15. augustil 2007 saab Rootsi kriminaalpolitsei juhil Lars Martin Johanssonil mõõt täis. Olof Palme mõrv tuleb ära lahendada. Aegumistähtaeg on varsti ukse ees ja sama vääramatult läheneb ta enda pensioniiga. Kas poleks imeline panna oma karjäärile punkt just selle juhtumi lahendamisega?

Salaja kogub ta kokku kõige arukamad kolleegid, eitades samal ajal meedias uue juurdluse algatamist, ning koos hakkavad nad värske pilguga üüratut uurimismaterjali läbi käima. Christer Pettersson ei tapnud peaminister Palmet. See asi tehakse ruttu selgeks.
Aegamisi, ent kindlalt kerkib esile uus ja üllatav versioon. Ent kas see on ikka õige – ja kas tõde on võimalik ka avalikult kuulutada?Tõlkinud Kadi-Riin Haasma
Pehme köide. 512 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 43883
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.80 EUR
Tavahind 26.00 EUR LISA OSTUKORVI
NÕIASIGIDIK. Hogarth Shakespeare’i sari
Margaret Atwood NÕIASIGIDIK. Hogarth Shakespeare’i sari

Shakespeare’i „Tormi” ainetel loodud „Nõiasigidik” on lugu kättemaksust, uutest võimalustest ja petlikest illusioonidest.

Makeshivegi teatrifestivali kunstiline juht Felix on tippvormis. Iga tema uus lavastus suudab hämmastada ja üllatada. Järgmiseks on tal plaanis tuua lavale Shakespeare’i „Torm”. Olukord võtab aga ootamatu pöörde, kui Felix reedetakse. Üleelamistest räsituna elab Felix kõrvalises paigas väikeses lobudikus, kus teda kummitavad mälestused nii armastatud ja kaotatud tütrest kui ka kättemaksust. Kaksteist aastat hiljem saab Felix oma võimaluse ja kättemaksuplaan hakkab kuju võtma ...Tõlkinud Riina Jesmin
Pehme köide. 320 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43807
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.55 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
MILLEST KÕNELEB VANA TAKSOJUHT KUUPAISTEL
Andrus Kivirähk MILLEST KÕNELEB VANA TAKSOJUHT KUUPAISTEL

Andrus Kivirähki värske jutukogu tob lugejani 12 novelli ja monoloogi: 

*Millest kõneleb vana taksojuht kuupaistel  *Kolm paksu  *Üks veski seisab vete pää  l*Pime hobune  *Väikelinna hirmsad saladused  *Hümn Saatanale*Põnnadi, põnnadi  *Vanaisa ja metsavennad  *Eaka haritlase juubelikõne  *Saunapäev  *Valesti

Kaasa saab elada kolme paksu, pimeda hobuse, üksiku põie, „Loomingu“ peatoimetajate, metsavendade, tulnukate heaks töötavate koduperenaiste ja veel paljude teiste olevuste imeväärsele ja õpetlikule saatusele.Kõva köide. 232 lk.
Mõõdud: 145 x 215 mm
Tellimiskood: 604609
Kirjastus EKSA

Klubihind 21.15 EUR
Tavahind 22.30 EUR LISA OSTUKORVI
TOOGE MULLE IVY POCKETI PEA
Caleb Krisp TOOGE MULLE IVY POCKETI PEA

Sellest ajast saadik, kui Ivy Pocketi kätte sattus Kellateemant, on teda taga aetud, haneks tõmmatud, ära röövitud, luku taha pandud ja antud lapsendamiseks tõeliselt kohutavatele kasuvanematele. Õnneks aga maandub Ivy Pocket alati jalgadele. Pihus Kellateemant, tormab ta päästma oma parimat sõpra Rebeccat, keda hoitakse paralleelmaailmas vangis. Kuid Ivy Pocket on jäänud haigeks, teda ajab kõikjal taga üks valge ülikonnaga mees ja Butterfieldidel näib olevat taas kuri plaan ta luku taha panna. Ivy Pocket on kindel, et paari triki ja meisterliku maskeeringu abil õnnestub tal vaenlaste eest piisavalt kaua kõrvale põigata, et saada hakkama maailma kõige hulljulgema päästeoperatsiooniga.Tõlkinud Tiina Viil
Pehme köide. 408 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 44637
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.30 EUR
Tavahind 20.45 EUR LISA OSTUKORVI