AJALUGU JA MÄLESTUSED

Merevaigusilmadega jänes. Peidetud pärand
Edmund de Waal Merevaigusilmadega jänes. Peidetud pärand

Suurbritannia keraamik Edmund de Waal jutustab raamatus „Merevaigusilmadega jänes” oma perekonna loo. Ephrussid olid Venemaalt Pariisi ja Viini rännanud suur rikas juudi soost pankurite suguvõsa, kelle jõukusest oli Teise maailmasõja lõpuks alles jäänud üsna vähe. Säilinud oli Jaapani tillukeste nikerdatud kujukeste kogu, mida oli peres põlvest põlve edasi antud. Päranduseks saadud netsukete jälgi ajades saab autor oma suguvõsa ajaloost nii mõndagi teada. Kujukesed ostis kunstikoguja Charles Ephrussi ning kinkis need oma nõole Viktorile pulmadeks. Austria Anschluss’i ajal pillutati pere laiali ning nende vara võõrandati. Netsuked päästis teenijanna, kes need põlletaskus oma tuppa viis ja madratsisse peitis.

De Waali jutustamisstiil on värvikas ja emotsionaalne. Raamatus on lisaks pereliikmetele palju juttu kunstnikest ja kirjanikest, nii et tegu on ka kultuuriloolise teosega.Tõlkinud Riina Jesmin
Pehme köide. 272 lk.
Mõõdud: 143 x 210 mm
Tellimiskood: 44255
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
K nagu kull
Helen Macdonald K nagu kull

See raamat on isikupärane segu looduskirjandusest ja memuaaridest, milles põimuvad kinnisideed, hullus, mäletamine, müüdid ja ajalugu.

Kui Helen Macdonaldi isa ühel Londoni tänaval ootamatult suri, oli selle mõju tütrele hävitav. Lapsest saati kullidest lummatud ja tolleks ajaks juba kogenud kullikasvatajana ei olnud Helen kunagi tundnud kiusatust kasvatada kanakulli, üht kõige raskemini treenitavat röövlindu. Leinates isa, nägi ta nüüd kanakulli raevukas ja metsikus iseloomus peegeldumas midagi endast. Ta ostis Mabeli ning alustas katsumusterohket ettevõtmist. Projitseerides ennast „kulli taltsutamise eesmärgil metslinnu teadvusse”, kompas Macdonald inimeseks olemise piire. See muutis ta elu.

Tegu on südantlõhestava ja vaimuka teosega, kus autor kirjeldab kartmatu aususega oma ränka kaotust ning väljendab täiesti unikaalsel moel ühe erakordse linnuliigi külgetõmbejõudu, analüüsides paralleelselt ka oma ekstsentrilist kullikasvatajapraktikat.
 Tõlkinud Kristiina Kivil
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43968
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI