ESSEISTIKA JA MEMUAARID

Ära tee kahju. Elust, surmast ja neurokirurgiast
Henry Marsh Ära tee kahju. Elust, surmast ja neurokirurgiast

Mis tunne on olla neurokirurg? Mis tunne on hoida kellegi elu oma käte vahel, teha sisselõige ollusesse, milles tekivad mõtted ja tunded? Mis tunne on elada edasi pärast seda, kui operatsioon, mis pidi päästma kellegi elu, on täiesti untsu läinud?

Enam kui mis tahes teises meditsiiniharus peitub neurokirurgia puhul arsti vandes „mitte teha kahju“ kibe iroonia. Ajuoperatsioonid on väga riskantsed. Iga päev tuleb Henry Marshil teha ränkraskeid otsuseid, tihti pingelistes ja ebakindlates oludes.
Kui te usute, et neurokirurgia on täpne ja peen kunst, mida praktiseerivad rahulikud ja distantseeritud kirurgid, sunnib see kaasahaarav, jäägitult aus jutustus teid meelt muutma. Hämmastava kaastunde ja siirusega paljastab üks tuntumaid neurokirurge opereerimise võidukad rõõmud, sügavalt liigutavad triumfid, piinarikkad läbikukkumised, painavad kahetsused ja hetked täis musta huumorit, mis on neurokirurgi elule iseloomulikud.Tõlkinud Malle Klaassen
Pehme köide. 280 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43975
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 22.25 EUR LISA OSTUKORVI
Kes teab
Ike Volkov Kes teab

Raamat koosneb 69 lühijutust, mis põhinevad autori enda elu ainetel. Tekstid on seotud bänditegemise, arhitektuuri, eraelu ja muuga, mis on Ike Volkovit kui inimest kujundanud ning elus edasi viinud. Raamatu on illustreerinud graafik Toomas Pääsuke.

"Elu on fragmentaarne nagu see raamat. Vaatan alla lavalt, mis on mulle antud.

Veider sagimine.

Mälu pildid. Unenäod.

Vilksatavad erinevad nägemused. Mida mäletan. Mida arvan teadvat. Mida kujutan ette.

Ei maga. Ei ole ka üleval.

Triviaalsus, ülevus, igatsus, äng – kõik koos.

Elu. Pudenev liiv..."Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 170 x 200 mm
Tellimiskood: 43944
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Leiud
Kathleen Jamie Leiud

„Leiud” toob lugejani valiku šoti kirjaniku Kathleen Jamie loodusesseedest.

Šotimaa maastikke ja saari kirjeldavates esseedes on juttu autori kodu lähedale pesitsema asunud rabapistrikest ja ohustatud rukkirääkudest väikesel linnukaitsealal; mõõkvaaladest keset avarat ookeani, valguse ja pimeduse vaatemängust neoliitilises hauakambris ja veel nii mõnestki ootamatust kohtumisest, mida on edasi antud suure tähelepanelikkuse, kaasaelamise ja täpse poeetilise keelega.
„Leiud” kutsub üles ümbritsevat elurikkust, sealhulgas linnaloodust, värske pilguga vaatama. Tähelepanu pööratakse ka inimtegevusega seotud keskkonnaprobleemidele. Jamie auhindu pälvinud esseedes on nii reisikirjale omast jutustamishoogu kui ka meeldejäävaid luulekujundeid, mistõttu on need ilukirjanduslikku stiili hindavale loodusehuvilisele põnev lugemine.Tõlkinud Maarja Pärtna
Pehme köide. 200 lk.
Mõõdud: 120 x 190 mm
Tellimiskood: 43951
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.25 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI