SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Anneli Saro 101 Eesti teatrisündmust

Iga huviline on ehk mõttes mänginud „Eesti teatrisündmuste” mängu, koostades näiteks nimekirja oma elu või teatriaasta teatrisündmustest. Käesolev teos on ühe sellise mängu vili. Nimetan raamatu kirjutamist mänguks, sest see on subjektiivne, autorikeskne nägemus teatrist. Vaatamata sellele ei ole ma mänginud süüdimatult, vaid seadnud endale kindlad reeglid ja põhimõtted.

Teatrisündmusena tulevad siin jutuks unustamatud lavastused, vaimustavad rollid, olulised teatritegelased, mõjukad teatrid, uskumatud teatriskandaalid ja veel palju muud.

Raamatut kirjutades pidasin lugejatena silmas muu hulgas ka teatrihuvilisi, kellel pole veel väga sügavaid teadmisi teatriloost, kuid on huvi Eesti teatrit ja selle värvikat ajalugu tundma õppida ning selle kaudu ka praegust teatrit paremini mõista. Tahtsin, et sellest tuleks põnev ja intrigeeriv, kuid samas ka ülevaatlik ja hariv lugemine.

Anneli Saro

Kuula ja vaata, mida Anneli Saro oma raamatust räägib

Kuula ka raadio Elmari saatelõiku


Kõva köide. 220 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 40066
Kirjastus Varrak
Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Harry Potter ja äraneetud laps. Esimene ja teine osa
Krista Kaer ja Kaisa Kaer Harry Potter ja äraneetud laps. Esimene ja teine osa

Jack Thorne’i näidend

Põhineb J.K. Rowlingu, John Tiffany ja Jack Thorne’i uuel algupärasel lool

Kaheksas lugu. 19 aastat hiljem. 
Harry, Ron ja Hermione on nüüd juba täiskasvanud, neil on endal lapsed ning nad elavad oma igapäevast elu. Harry on Võlukunstiministeeriumi teenistuja, tööd on palju ning võib-olla ei suuda ta iga kord kõige paremini mõista oma lapsi, eriti aga Albus Severust, kellele on isa kuulsus pisut liiga ränk koorem. Siis aga näitavad mitmed märgid, et kogu must maagia ei ole veel maailmast kadunud ning see, et Harry arm on uuesti valutama hakanud, üksnes kinnitab Harry, Roni, Ginny ja Hermione kahtlusi. Taas pead tõstvale pimedusele peavad omal kombel vastu astuma nii vanemad kui ka lapsed. 

„Harry Potter ja äraneetud laps” on Jack Thorne’i uus näidend, mis põhineb J. K. Rowlingu, John Tiffany ja Jack Thorne’I uuel lool. See on kaheksas Harry Potteri lugu ning esimene, mis on ametlikult lavale seatud. Näidend, mis toob lugejateni Harry Potteri, tema sõprade ja pereliikmete edasise elukäigu, ilmus kohe pärast lavastuse maailmaesietendust Londoni West Endis 30. juulil 2016.


Kõva köide. 336 lk.
Mõõdud: 152 x 234 mm
Tellimiskood: 40035
Kirjastus Varrak
Klubihind 17.95 EUR
Tavahind 21.25 EUR
LISA OSTUKORVI

NÄDALA PAKKUMINE

London: lühibiograafia
Peter Ackroyd London: lühibiograafia

Peter Ackroydi jaoks pole tema kodulinna Londoni lugu kronoloogiline sündmustejada. See linn on Ackroydi silmis läbinisti füüsiline ja elav organism, mis areneb oma seaduspärasuste järgi. Seepärast tutvustab Ackroyd Londonit esmajoones linna eri omaduste ja elutahkude kaudu. Millised on Londoni lõhnad ja hääled, naised ja lapsed, söök-jook ja prügi, keelepruuk ja mängud, kuritöö ja karistus, heidikud ja epideemiad, looduslugu ja nõiakunst? Tunnustatud romaanikirjanikust ja kultuuriajaloolasest autor näitab lugejatele, kuidas Londoni iseloomujooned kajavad linna alusmustris läbi aja, druiididest 21. sajandi hakuni välja. 


Tõlkinud Kalev Lattik
Kõva köide. 524 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 34089
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.00 EUR
Tavahind 26.10 EUR LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMINE

Pakkumine kehtib kuni raamatuid jätkub!

Johanna Basford Võlumets. Nõiduslik rännak ja värviraamat

Šoti illustraatori Johanna Basfordi teine värvimisraamat viib nõiduslikule rännakule metsa, mis on tulvil imetabaseid taimi ja eriskummalisi olendeid. Leia sõnajalgade ja lillede, salapäraste metsaonnide ja kriipivate väätide vahel tee lossini, mis asub sügaval võlumetsa rüpes. Raamatus on pildid, mida värvida, ülesanded, mis aitavad lahendada saladust, ja ruumi, mida täita oma mustritega.

Johanna Basfordi detailirohkete ja võluvate joonistuste inspiratsiooniallikaks on Šotimaa maaliline loodus. Johanna esimene raamat „Salaaed” (2013, e.k 2015) kujunes kiiresti rahvusvaheliseks menukiks ja vallandas täiskasvanute värvimisraamatute buumi.


Tõlkinud Reesi-Lii Alas
Pehme köide. 96 lk.
Mõõdud: 247 x 250 mm
Tellimiskood: 35727
Kirjastus Varrak

Klubihind 4.90 EUR
Tavahind 13.50 EUR LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Ain Raal Kuula kuuske

Kui mitte sagedamini, siis korra aastas meenub kuusk ka kõige looduskaugemale inimesele. Kuusk on ühtaegu värav ja võti, mis avab tee tagasi lapsepõlve, loodusesse ja inimhinge heledamatesse osadesse. Kuusk on meie aegruumis lahutamatu inimese ilmalikust kestmisest: sünnist, elust ja surmast. Rääkimata kõigest käega katsutavast, mida kuusepuu meile ajaliseks eluks pakub. Ajast aega on meie mail kokku kuulunud kuusk, koda ja kodu.

Kui aastal 2012 ilmus mu raamat „Seitse tervendavat puud“, siis kuusk nende seitsme puu sekka ei sündinud. Meie olulisemate puude etnoloogilis-farmatseutiline käsitlus sai toona juba niigi õige mahukas, kuid kuusk eeldab rohket kirjaruumi. Tõele au andes on kuuse etnoloogiline sära märksa eredam, kui temast ravimtaimena kiirgab, seetõttu leiate järgnevast kulbitäie folkloori ja näpuotsaga nüüdisaegset farmaatsiat. Sellegipoolest on mul ravimtaimede uurija ja õppejõuna, farmakognoosia professorina hea meel, et teie käes oleva raamatu valmimise võrra on maailmas üks ebaõiglus vähemaks jäänud ning kuusk kõrgub nüüd täie õigusega oma seitsme suguvenna kõrval.

Ain Raal


Poolpehme köide. 232 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 39848
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Jessica Nadel Roheline 24/7. Hõrgud retseptid rohelistest köögiviljadest

Avasta enam kui sada põnevat taimset retsepti kaneeli-rullkõrvitsa­vahvlitest ja päikese tervitamise smuutidest krõbedate kapsakrõpsude ja rabarbri-lehtpeedipirukani – rohelisi köögivilju on selle raamatu retseptides kasutatud põnevalt ja loominguliselt.

Raamatu saja toitainerikka roa retseptis on kasutatud enam kui neljakümmend erinevat rohelist köögivilja (nii selliseid vanu lemmikuid nagu brokoli, lehtkapsas ja rullkõrvits kui ka vähem levinuid, nagu spirulina ja nori).

Pole tähtis, kas otsid täisväärtuslikke eineid, uusi maitsvaid retsepte või püüad lihtsalt rohkem köögivilju süüa, see raamat on köögis inspireeriv abiline. Iga retsepti juurde on muu hulgas lisatud teave selle toitainelise koostise kohta ning raamatus on ohtralt „rohelisi fakte”.  


Tõlkinud Laura Valli
Kõva köide. 176 lk.
Mõõdud: 197 x 253 mm
Tellimiskood: 39275
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Arlene K. Unger Rahu. 50 meelerahu- ja lõdvestusharjutust stressi vastu

Stressirohkes olukorras rahustavate harjutuste tegemise eesmärk on muuta rahu inimese alaliseks olemise viisiks. See ei tähenda täiesti stressivaba elu ega probleemidest nii palju kõrgemale tõusmist, et hakkame neid eirama. Pigem tähendab see seda, et inimese meeled ja keha on ühel lainel sellega, mis tema ümber toimub. Meelerahu tähendab teadlikku korrale ja harmooniale toetuvat eluviisi.

Oma populaarses raamatus õpetab kolmekümneaastase töökogemusega kliiniline psühholoog dr Arlene K. Unger kiireid ja lihtsaid lõdvestus- ja meelerahuharjutusi, mis aitavad aja maha võtta ja leida rahu kõikjal, kus me viibime. 


Tõlkinud Kaja Riikoja
Kõva köide. 160 lk.
Mõõdud: 140 x 172 mm
Tellimiskood: 39244
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.15 EUR
Tavahind 18.35 EUR LISA OSTUKORVI
Al Lawrence, Elishan Moradiabadi Male ja sõjakunst. Iidne tarkus, mis aitab sul paremaks mängijaks saada

Ligi 2500 aastat tagasi kirjutas Sun Zi sõjateemalise traktaadi „Sõjakunst”. Sellest peale on teost hinnanud mitte ainult sõjanduseksperdid, vaid ka äri-, turundus- ja müügijuhid, poliitikud ja isegi sporditreenerid. Selles raamatus uuritakse Sun Zi õpetusi ja nende olulisust male strateegia mõistmisel. Tema põhimõtete valguses vaadeldakse kõiki malemängu aspekte, nagu matt ja tuli, patt ja avang, keskmäng ja lõppmäng, ja õpetatakse mängima senisest paremini.

Raamatu autor ja malemängu õpetaja Al Lawrence on koostöös rahvusvahelise malesuurmeistri Elshan Moradiabadiga kirjutanud raamatu, mis esitab stsenaariume klassikalistest malepartiidest ning tõestab, et kui mängid Sun Zi filosoofiast juhindudes, saab sinust ohtlik vastane ja võidukas mängija. 

Konsulteerinud Ervin Liebert


Tõlkinud Helje Heinoja
Kõva köide. 160 lk.
Mõõdud: 195 x 250 mm
Tellimiskood: 39510
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

Tüdrukud
Emma Cline Tüdrukud

60. aastate lõpp Californias. Kodanlased kaunistavad kodusid, pügavad muruplatse ja puhastavad basseine, peavad koeri ja armukesi. Sealsamas lehvivad aga muretuina ringi kõigest maisest ja materiaalsest vabaks murdnud lillelapsed. On hipiajastu, kommuunide õitsenguaeg. Kui 14-aastane üksildane Evie Boyd näeb pargis rühma tüdrukuid, kes on koondunud karismaatilise liidri Russeli ümber ja kes kõik üheskoos kõrvalises rantšos elavad, tahab temagi osa saada elust, mis tundub niivõrd vaba ja õnnelik. Ent mida rohkem aega Evie oma emast ja igapäevarutiinist eemal viibib ja mida tugevamaks muutub side uue sõbranna Suzanne’iga, seda lähemale liigub ta kujuteldamatule vägivallale ja sellele hetkele oma elus, mil kõik võib kohutavalt valesti minna.

Californiast pärit Emma Cline’i (1989) pikisilmi oodatud debüütromaani keskmes on tüdrukud – nende haavatavus, nende igatsus kuhugi ja kellelegi kuuluda. Cline’i suurepärase kirjutamisoskuse kõrval on tekitanud ootusärevust seegi, et autor on ammutanud inspiratsiooni Mansoni perekonna kurikuulsast ja jõhkrast loost. 


Tõlkinud Krista Nurm ja Leena Tomasberg
Kõva köide. 312 lk.
Mõõdud: 130 x 210 mm
Tellimiskood: 38162
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.85 EUR
Tavahind 20.30 EUR LISA OSTUKORVI
Äärelinna Buddha
Hanif Kureishi Äärelinna Buddha

Ema poolt inglise ja isa poolt India päritolu Karim on Londoni äärelinnas elav teismeline, kes januneb seikluste ja seksi järele. Ühtäkki saab tema isast äärelinna Buddha, imetlevate jüngrite ebajumal. Kui Buddha ühte oma jüngrisse armub, satub Karim ootamatult uude maailma täis reeturlikke teatraale, punkrokistaare, pidusid ja seksuaalseid ahvatlusi.

Kordustrükk


Tõlkinud Triin Tael
Pehme köide. 440 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 39916
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Teisipäevanaiste pudru ja kapsad
Monika Peetz Teisipäevanaiste pudru ja kapsad

Reisil Mecklenburgis armus Kiki tühjalt seisvasse tornikestega koolimajja ja otsustas, et sinna ta Kölnist pageb ning teeb stressis linnlastele külalistemaja. Ülesanne on kaelamurdev, ent õnneks saabuvad talle appi teisipäevanaised ehk tema neli sõbrannat. Igaüks toob endaga kaasa tükikekese oma argipäevast. Välja arvatud Caroline, kellel on slepis kahtlust äratav mees...

Sari „Varraku ajaviiteromaan”


Tõlkinud Terje Loogus
Kõva köide. 232 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 39930
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Domineeriv värv. Tumepunane
Koidu Ferreira Domineeriv värv. Tumepunane

Kauges tulevikus on kuumad päikesetormid põletanud kogu planeedi ja maapinda katab tuhk. Vähesed allesjäänud inimesed elavad maa-alustes baasides. Teismeline tüdruk Cordevia lahkub mõneks ajaks baasist ja teda hammustab tundmatu mürgine liblikas. Tema elu päästab teadmata kust välja ilmunud võõras võluv noormees Clay, kes on aga veelgi ohtlikum kui liblikas.


Kõva köide. 464 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 39886
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.25 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
Rehepapp ehk November
Andrus Kivirähk Rehepapp ehk November

"Romaan eesti rahva raskest elust mõisahärrade rõhumise all. Rängas olukorras ei jää rahval muud üle, kui krabada endale kõike mida kätte saab, olgu siis naabri sahvrist, mõisaaiast või teede ristmikul vanakurja käest. Loomulikult on mängus ka kõiksugused kratid, tondid ja kollid, kes varitsevad põõsas, silmad põlemas, et paljukannatanud külainimestele veelgi kurja teha."

Kordustrükk


Kõva köide. 200 lk.
Mõõdud: 135 x 205 mm
Tellimiskood: 2481
Kirjastus Varrak

Klubihind 11.85 EUR
Tavahind 13.50 EUR LISA OSTUKORVI
Mustad vesiroosid
Michel Bussi Mustad vesiroosid

Väikeses Prantsuse külas Givernys vaatleb vanaproua küla argielu ja busse turistidega, kes tulevad külastama Claude Monet’ omaaegset kodu. Iseäranis jäävad talle silma kaks inimest. Naisel on vesiroosivärvides silmad, tema unistab armastusest ja põgenemisest; teine on alles üheteistaastane tütarlaps, aga juba on tema elus kõige tähtsamal kohal maalimine. 


Tõlkinud Madis Jürviste
Pehme köide. 368 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 39107
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.25 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
Saatuslik merereis
Lone Theils Saatuslik merereis

Tempokas ja osavalt komponeeritud põnevik, milles segunevad Põhjamaade ja Briti krimikirjanduse parimad traditsioonid. Inspireeritud tõestisündinud juhtumist. Aastal 1985 kaovad ühelt Inglise laevalt jäljetult kaks taani tüdrukut. Aastaid hiljem ilmub vanast Inglise rannakülast leitud kohvrist välja tüdrukutest tehtud foto. Korrespondent Nora Sand otsustab asja põhjalikumalt uurida.


Tõlkinud Eva Velsker
Pehme köide. 368 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 39954
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Vene veri
Kai Aareleid Vene veri

See on omapärane fragmentaarium elust lähimineviku Peterburis ja samas 21. sajandi eesti naise kiri kolmveerand sajandit tagasi elanud venelannast vaaremale. Loo minategelane satub mitmeks aastaks maale, mis ei kuulu kaugeltki tema lemmikute hulka, ja seisab seal ootamatult silmitsi iseenda perekonnalooga, mille on seni eelistanud maha vaikida.  


Pehme köide. 200 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 40196
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.55 EUR
Tavahind 15.40 EUR LISA OSTUKORVI
Linnade põletamine
Kai Aareleid Linnade põletamine

Hilissügisel maamajja saabudes leiab Tiina eest segipaisatud elamise, kust on muude asjade seas varastatud ka isa portree. Tühjaks jäänud laik seinal toob pinnale mälestused lapsepõlvest 1950. ja 1960. aastate Tartus, kus tühjad kohad ümbritsesid Tiinat nii sõjajärgse linna tänavatel kui ka koduseinte vahel. Ent mitte ühegi mälestuse eest ei saa lõputult ära joosta. 


Kõva köide. 328 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 36809
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.25 EUR
Tavahind 17.35 EUR LISA OSTUKORVI

LASTELE

Vaatluse all. Dinosaurused

Selle raamatu interaktiivsed pildid võimaldavad vaatlusriba nihutamisel näha mitmete imepäraste dinosauruste ja teiste esiajalooliste olevuste luustiku ehitust. Tee tutvust metsiku lihasööja türannosauruse, pika kaelaga diplodookuse ja soomustatud ankülosaurusega. Põnevate faktide ja erinevate loomatüüpide esiviisikutega varustatud raamat annab suurepärase pildilise ülevaate mesosoikumi ajastu aukartustäratavatest olenditest ning teadmisi dinosauruste käitumisest ja füüsilistest omadustest. 

Vanusele 6+


Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 30 lk.
Mõõdud: 335 x 215 mm
Tellimiskood: 38667
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.40 EUR
Tavahind 16.40 EUR LISA OSTUKORVI
Tuletõrjedepoo
Tuletõrjedepoo

Pane päästesõidukid kokku, aseta paika tuletõrjujad ja varustus ning kihuta õnnetuspaigale! 32-leheküljelise raamatuga, mis kubiseb põnevatest faktidest, on Usina Ehitaja tuletõrjedepoo ideaalne õppevahend kõigile tulevastele tuletõrjujatele.

Kui karp lahti teha, avaneb toimeka tuletõrjedepoo sisemus, milles on tuletõrjekopter ja -auto, 92 cm pikkune kokkupandav tee, tuletõrjujad ja nende varustus, lisaks asjalikud selgitused, milline on tuletõrjujate igapäevatöö. 

Komplektis 32 lk raamat ja pappmudelid

 Vanusele 5+


Tõlkinud Kalle Klein
Pehme köide. Mõõdud: 180 x 250 mm
Tellimiskood: 38650
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.40 EUR
Tavahind 16.40 EUR LISA OSTUKORVI
Ainult mitte Ivy Pocket
Caleb Krisp Ainult mitte Ivy Pocket

Saage tuttavaks tüdrukuga, keda kõik püüavad vältida! Ivy Pocket on kaheteistkümneaastane täiesti tähtsusetu teenijatüdruk, kes on endast väga heal arvamusel. Kui krahvinna Carbunkle, kes pigem põgeneb Lõuna-Ameerikasse, kui jääb edasi Ivy seltsi, jätab ta Pariisi maha, pole meie nii-öelda kangelannal ei raha ega ka kodu, kuhu minna… Ent siis kutsutakse Ivy Pocket Trinity hertsoginna surivoodile. Vürstliku 500-naelase tasu eest nõustub Ivy viima Inglismaale hertsoginna väärtuslikema varanduse – Kellateemandi – ja panema selle jubedale Matilda Butterfieldile tema sünnipäeval kaela. Ei võtta kaua aega, kui Ivy on sattunud keset salasepitsusi, kust ei puudu kurjus, vägivald ega ka mõrv. Barbara Cantini humoorikate gooti stiilis illustratsioonidega raamatus „Ainult mitte Ivy Pocket”algab ühe tüdruku surmnaljakas teekond, mille kestel ta saab teada, kes ta tegelikult on.


Tõlkinud Tiina Viil
Pehme köide. 400 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 40042
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI

ABIKS LUGEJALE

Raamatuhoidja KÄED
Raamatuhoidja KÄED

Laimiroheline kokkukäiv raamatuhoidja sobib suurepäraselt nii raamatu kui tahvelarvuti hoidmiseks.


Tellimiskood: 334512

Klubihind 11.90 EUR
Tavahind 17.50 EUR LISA OSTUKORVI
Raamatulamp TINY
Raamatulamp TINY

Tilluke tumehall raamatulamp valgustab kirgliku lugeja raamatut igas olukorras, näiteks busisõidu ajal. Lampi saab painutada 90 kraadise nurga alla. Töötab kolme AG3 patareiga. Patareid on kaasas, enne kasutamist eemalda isolatsiooniteip. 


Tellimiskood: 334511

Klubihind 6.90 EUR
Tavahind 9.90 EUR LISA OSTUKORVI

KINGITUSEKS KLUBIRAAMATU OSTJALE

KUI OSTAD MÄRTSI KLUBIRAAMATU, SAAD KINGITUSEKS VALIDA ÜHE AEGUMATU ARMASATUSROMAANI. Kui sinu ühekordne tellimus sisaldab klubiraamatut ja on vähemalt 20 eurot, saad valida 2 raamatut; 30 eurot, saad valida 3 raamatut, 40 eurot ja enam - saad valida 4 raamatut. Lisa oma valik ostukorvi. Kui mõni raamat otsa saab, võetakse sinuga ühendust ja saad oma valikut muuta.

Vihurimäe
Emily Brontë Vihurimäe

Üksildusele kalduva ja ratsionaalse Emily Brontë 1847. Aastal avaldatud „Vihurimäe” on inglise kirjanduses ainulaadne armastusromaan. Selle on loonud kuum, nägemuslik fantaasia koos täieliku, puhta ilmsüütusega, mis suudab pahet ja kurjust mõista ainult üldistatud, poeetilisel kujul ja seda ihaledagi. Samas näib see armastuslugu väljuvat piiridest, mis on enamikule inimestetst mõistetavad ja tavapärased. Heathcliff ja Catherine on igaveseks seotud tundega, mis kipub neid endid hävitama ning jääb neile päriselt mõistetamatuks. Uus põlvkond lugejaid avastas „Vihurimäe” seoses ülimalt populaarse „Videvikuga”, mille kangelanna Bella lemmikraamat see oli.


Pehme köide. 304 lk.
Tellimiskood: 35994X
LISA OSTUKORVI
Aprillilumi
Rosamunde Pilcher Aprillilumi

Romaani kangelanna sõidab Šotimaale vennaga kohtuma, et siis naasta ja võõrasema valitud mehega abielluda. Elul on aga talle veel üllatusi varuks ja kõik ei kulge sugugi nii, nagu oli kavatsetud. Nii selle kui ka paljude teiste raamatute põhjal on valminud Saksa telekompaniil ZDF telefilmid. Paljude vaatajate jaoks on Pilcheri romantilised filmid saanudki Cornwalli võrdkujuks ning seda romantikat minnakse sageli otsima ka turistidena.


Pehme köide. 176 lk.
Tellimiskood: 36007X
LISA OSTUKORVI
Õnnerõõmu klubi
Amy Tan Õnnerõõmu klubi

See on kuueteistkümnest loost koosnev raamat neljast emast ja neljast tütrest, rängast minevikust ja parema tuleviku ja suurema mõistmise lootusest. Emad on kõik USA-sse elama asunud, tütred aga juba seal sündinud. Emad kohtuvad 1949. aastal Esimeses Hiina Baptistlikus kirikus ning otsustavad hakata koos mahjongi mängima. Seda mänguringi hakkavad nad nimetama Õnnerõõmu Klubiks. 1993. aastal valmis raamatu põhjal ka mitmete auhindadega pärjatud samanimeline film.


Pehme köide. 296 lk.
Tellimiskood: 36021X
LISA OSTUKORVI
Valikuvõimalus
Aimée Beekman Valikuvõimalus

Aimée Beekmani raamatu peategelane on väikelinnas elav kolmekümneseks saav õpetajanna Regina, kes mõistab, et tal on üha raskem leida soovitud elukaaslast, kellest võiks saada ka tema tulevaste laste isa. Teda ähvardab saatus jäädagi lahkama koos teiste omasuguste haritud ja üksikute naistega elu, mis neile tegelikult rahuldust ei paku.

Regina otsustab võtta oma saatuse enda kätesse ning leiab endale kuldsete kätega mehe, kes paraku ta laste isaks ei kõlba. Selle probleemi lahendab naine aga otsustavalt ja viisil, mis tekitas lugejates väga vastakaid reageeringuid. Mõnele andis see võimaluse vaimustuda tugeva naise otsustusvõimest, mõnele aga ettekäände kiruda naiste emantsipatsiooni ja tundekülmust. Beekmani romaan ilmus küll peaaegu nelikümmend aastat tagasi, aga teema pole praegugi aegunud. 1989. aastal tehti Aimée Beekmani romaani põhjal mängufilm „Regina”.


Pehme köide. 248 lk.
Tellimiskood: 36038X
LISA OSTUKORVI
Mõistus ja tunded
Jane Austen Mõistus ja tunded

Austeni esimene romaan „Mõistus ja tunded” ilmus 1811. aastal ning see on omamoodi reageering raamatutele, mida Austen nooruses oli lugenud. Elinor ja Marianne Dashwood jäävad pärast isa surma üsna viletsasse seisu ning saavad koos ema ja noorema õega ulualust rikka sugulase majas. Muidugi armuvad mõlemad õed, kuid elul on neile varuks pigem pettumused. Vanem õde hoiab oma valu mõistlikult enda teada, noorem aga elab selle tundeliselt välja. Aga et Jane Austeni romaanid olid pigem komöödiad kui tragöödiad, siis ei kujunenud loo lõpp kummalegi õele liiga süngeks. Raamatu põhjal on valminud ka samanimeline film.


Pehme köide. 336 lk.
Tellimiskood: 36052X
LISA OSTUKORVI
Hispaania armuke
Joanna Trollope Hispaania armuke

„Hispaania armuke” on lugu kaksikõdedest, kelle elud on kulgenud eri radu. Lizziel on mees, lapsed, karjäär ja kaunis maja, Francesil on üksnes karjäär ja nurjunud suhted. Ühel aastal aga teatab Frances, kes on jõulud alati õe pere seltsis veetnud, et ta sõidab hoopis Hispaaniasse. Sellest otsusest saab alguse sündmuste jada, mis sunnib mõlemat õde oma väärtusi ja ettekujutusi ümber hindama.


Pehme köide. 320 lk.
Tellimiskood: 36069X
LISA OSTUKORVI
Vihma ja tähtede ööd
Maeve Binchy Vihma ja tähtede ööd

„Vihma ja tähtede ööd” räägib loo ühest suvest ja neljast eri maailma paigust pärit inimesest, kelle elus valitseb tõeline segadus. Nad on kõik jätnud selja taha oma kodud ja senised elud, ent ühes väikeses Kreeka linnakeses nimega Agia Anna aset leidnud kohutav tragöödia paiskab nad ootamatult kokku. Neid saatvaid probleeme aitab aga uues valguses näha peaaegu kohalikuks muutunud keskealine iirlanna Vonn, ehkki lahenduskäigud ei ole mitte päris sellised, nagu nad olid lootnud...


Pehme köide. 288 lk.
Tellimiskood: 36076X
LISA OSTUKORVI
Ukuaru
Veera Saar Ukuaru

Kõige tuntum Veera Saare raamatutest on „Ukuaru”, mille tegevus leiab aset Kõrvemaa metsades. „Ukuaru” peategelasest Minnast on saanud peaaegu üks eesti naise võrdkujudest. Tema elu enne Teist maailmasõda ja selle ajal on eesti naise elu ajaloopöörises, aga ta ei ole mingi pelk sümbol, vaid lihast ja luust inimene, kelle armastusele ja kaotusvalule saab kaasa elada. Minna on naine, kes saab vajaduse sunnil ja hambad ristis hakkama kõigega, hoiab elu ja viib seda edasi. „Ukuaru” põhjal tegi režissöör Leida Laius samanimelise filmi, milles kõlas Arvo Pärdi „Ukuaru valss” ning seda on ka korduvalt teatrilavale toodud.


Pehme köide. 352 lk.
Tellimiskood: 36083X
LISA OSTUKORVI
Nagu šokolaadi keeduvesi
Laura Esquivel Nagu šokolaadi keeduvesi

Romaani tegevus toimub 20. sajandi alguses Mehhiko revolutsiooni ajal ning selle peategelase Tita elus on maagia niisama loomulik nagu argiaskeldused. Romaani idee sai Laura Esquivel omaenda perekonna loost ning mõte see kirja panna tuli talle siis, kui ta valmistas süüa ema ja vanaema retseptide järgi. Romaani peategelane Tita on raamatu alguses 15-aastane, aga pere noorima tütrena ta teab, et peab jääma vallaliseks ja hoolitsema ema eest. Ta on aga väga armunud ja saab oma armastust väljendada üksnes toiduvalmistamise kaudu. Nii suurel kirel on ka suur mõju ja seda saavad tunda kõik, kes tema tehtud roogi maitsevad.

1992. aastal valmis romaani põhjal film, millesse kätketud kirg ja soojus tõid sellele populaarsuse ja ohtralt auhindu.


Pehme köide. 176 lk.
Tellimiskood: 36090X
LISA OSTUKORVI
Madisoni maakonna sillad
Robert James Waller Madisoni maakonna sillad

Raamatu peategelane fotograaf Robert Kincaid, kelle kujusse pani Waller ohtralt iseennast, sõidab Iowasse sealseid omapäraseid sildu pildistama. Ta kohtub Francescaga, mitte just päris meeleheitel, aga siiski pisut rahulolematu koduperenaisega. Francesca on hingelt niisama suur romantik nagu Robertki, ta loeb Yeatsi luulet ja unistab millestki kaunimast kui argielu, seepärast tunnevad nad kohtumisel otsekohe, et on midagi, mis neid seob. Waller on osanud väga hästi kirjutada inimeste hingesopis pesitsevast ebamäärasest igatsusest, et ühel päeval toimub ootamatu kohtumine inimesega, kes sind jäägitult mõistab. Romaani põhjal on valminud ka menufilm, peaosades Meryl Streep ja Clint Eastwood.


Pehme köide. 128 lk.
Tellimiskood: 3612X
LISA OSTUKORVI
Kõrboja peremees
Anton Hansen Tammsaare Kõrboja peremees

Vangist naasnud Katku Villus võitlevad soov midagi ära teha, kihk uuega kaasa minna ja hirm muutuste ees. Kõrboja talu vana peremees Rein ootab linnast koju oma tütart Annat ja tahab talupidamise temale üle anda. Anna näeb Villus võimalikku peremeest, Villu aga ei suuda otsustada ning pealegi on tal laps sauna Eeviga, malbe ja tagahoidliku tüdrukuga, kes teda vaikse lootusega armastab. Nii ongi raamatu tegelased seatud olukorda, millest ei paista olevat kõiki õnnelikuks tegevat väljapääsu. Nende kirgede, kahtluste ja hingepiinade taustaks on Kõrvemaa küla oma alalhoidlikkuse ja umbusuga. Tammsaare kirjutab oma tegelased ja nende lahendamatud dilemmad väga usutavaks ja elusaks.


Pehme köide. 160 lk.
Tellimiskood: 36137X
LISA OSTUKORVI
Igapäevane nõiakunst
Alice Hoffman Igapäevane nõiakunst

Romaani peategelased, õed Gillian ja Sally Owens, pärinevad suguvõsast, mille naistel on olnud läbi aegade erilised võimed. Paraku on see tähendanud ka seda, et nad on tundnud ennast alati pisut tõrjutuna, jäänud kõrvaltvaatajateks. Gillian ja Sally soovivad sellest saatusest pääseda ning üks õde valib pääseteeks abiellumise, teine aga kodust põgenemise. Saatuse eest pole aga niisama lihtne pageda ning õed mõistavad, et neil tuleb hoopis koos tegutseda. 1998. aastal valmis romaani ainetel samanimeline film, milles peaosi mängisid Sandra Bullock ja Nicole Kidman. 


Pehme köide. 232 lk.
Tellimiskood: 36151X
LISA OSTUKORVI
Küünlad põlevad lõpuni
Sándor Márai Küünlad põlevad lõpuni

Vana aristokraat ja kindral Henrik võõrustab enda juures õhtusöögil lapsepõlvesõpra Konrádit, kes kadus salapärastel asjaoludel nelikümmend üks aastat tagasi. Järgneb Henriku omamoodi süüdistuskõne, milles lahatakse kahe mehe sõprust ja suhteid kõige peenemate nüanssideni. Vähehaaval hakkab selguma, et mehed oli lahku viinud armastus ühe ja sama naise, Henriku abikaasa vastu. Nüüdseks on naine juba surnud, kuid nende kolme inimese lugu vajas jutustamist. Márai jutustamisviis ja keel loovad muinasjutulise õhkkonna, selles on mingit ajatut võlu ning lugeja ette kerkib juba ammu kadunud maailm oma aukoodeksi, piiritletud suhete ja inimlike kirgedega.


Pehme köide. 144 lk.
Tellimiskood: 38575X
LISA OSTUKORVI
Kadunud armu meri
Santa Montefiore Kadunud armu meri

Romantiliste müsteeriumite maailmas toimuva romaani „Kadunud armu meri” tegevus algab maalilises Cornwallis, kus aristokraatlikust perekonnast pärit Celestria Montague peab pärast toimunud tragöödiat lahendama mõistatuse, mis viib ta Itaalia lõunarannikule. Seal leiab ta kummalise maskeraadide ja peeglite udu, mis paneb valusalt proovile ta usu perekonda ja samuti võime armastada. Seal kohtab Celestria ka meest, kes õpetab talle, et igasuguse armastuse südames on tõde.


Pehme köide. 368 lk.
Tellimiskood: 38582X
LISA OSTUKORVI
Orlando
Virginia Woolf Orlando

Raamatu peategelane Orlando on ebatavaline inimene, kes elab ja seikleb läbi Inglismaa ajalooliste sündmuste mitmete aastasadade jooksul, alguses aristokraatliku mehe ja siis naisena. Orlando elab mitmeid sajandeid, kohtudes eri ajastute oluliste inglise kirjanike, kuningate ja kuningannadega. Romaani põhjal valmis 1992. aastal paljude auhindadega pärjatud film, milles Orlando rolli mängis ebamaine Tilda Swinton.

1928. aastal ilmunud „Orlando” on Virginia Woolfi mahedamaid romaane ning see oli kavandatud inglise kirjaniku Vita Sackville-Westi paroodilise biograaf ana. Bloomsbury grupp pidas loomulikuks seksuaalset vabadust ning kuigi Virginia Woolf oli abielus, tekkis tal Vita Sackville-Westiga armulugu, mis jätkus sõprusena. Selle üheks tulemuseks saigi „Orlando”, mis oli mõeldud Vitale lohutavaks armastuskirjaks.


Pehme köide. 208 lk.
Tellimiskood: 38605X
LISA OSTUKORVI