SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Pertti Salo, Ulla Salo Meie metsade seened

Käesolevas välimäärajas tutvustatakse rohkem kui 230 seeneliiki. Kirjeldatud on nii tuntumaid söögi- ja mürkseeni kui ka põnevaid värviseeni. Raamat aitab meil täiendada ja rikastada oma seniseid teadmisi seentest, kuna tutvustab muu hulgas ka vähetuntud, ent samas kergesti äratuntavaid ja põnevaid liike.

Järgitud on traditsioonilist seente söödavuse klassifikatsiooni. Küsitava väärtusega seened on märgitud pigem mürgiseks kui söödavaks. Raamatus jagatakse soovitusi ka seente säilitamiseks ning antakse nõu, milliseid värvitoone võib saada seentega värvimisel.

Selged lähifotod teevad seente määramise metsas lihtsaks. 

Raamat on täiendatud Eesti levikuandmetega.

Pertti Salo ja Ulla Salo on Soome botaanikud ning nad on kirjutanud mitmeid hinnatud käsiraamatuid. Pertti Salo töötab Soome Loodusmuuseumi seenekogudes ja korraldab huvilistele seenekursusi.

Kuula, mida Ülle Kaljuste Raadio Elmarile rääkis (alates 31 minutist)


Tõlkinud Veiko Kastanje
Pehme köide. 326 lk.
Mõõdud: 150 x 210 mm
Tellimiskood: 41575
Kirjastus Varrak
Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Elin Toona Gottschalk Pagulusse. Lugu elust, sõjast ja rahust

1944. aastal said Liki ja Elin Toonast ning Ella Ennost paadipõgenikud nagu paljudest eestlastest. Sel hetkel perest juba lahus olnud isa jäi Eestisse. Raamat kõnelebki lapsepõlvest Haapsalus, teekonnast üle mere, jõudmisest Saksamaale, sõja viimasest hirmsast aastast Saksamaal kesk pommitamisi ja ohte ning hilisemast pagulaselust Inglismaal, tehes ränka tööd ning võideldes vaesusega. Niisamuti Elini ema südikusest perekonna juhtimisel läbi sõjakeerise ja vanaema vankumatust armastusest ja hoolest, mis rängas lapsepõlves Elinile alati toeks oli. See on karm ja aus, samas südamlik ja liigutav lugu neist rasketest aastatest, teise põlvkonna pagulaste probleemidest võõrsil ja lõpuks põgusamalt ka koju tagasi jõudmisest hulk aastaid hiljem, vabas Eestis.

Elin Toona Gottschalk on sündinud 12. juulil 1937. aastal Tallinnas ning kasvanud üles Haapsalus, peamiselt vanaema Ella Enno ja tädi hoole all. Ta on luuletaja Ernst Enno lapselaps. Elin Toona ema Liki Toona ja isa Enn Toona olid näitlejad. Saatus viis Elin Toona lõpuks Ameerikasse, Floridasse, kus ta ka praegu elab ja kirjutab. 


Tõlkinud Kersti Unt
Kõva köide. 456 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 41414
Kirjastus Varrak
Klubihind 18.85 EUR
Tavahind 22.20 EUR
LISA OSTUKORVI

NÄDALA PAKKUMINE

Jahimehe käsiraamat
Jürgen Schulte Jahimehe käsiraamat

„Jahimehe käsiraamat” on mahukas teaberaamat nii noorele kui ka kogenud kütile, õppe- ja lisamaterjalina hüva abiline koolitusel osalejale ja ka selle läbiviijale. Teoses on põhjalikult käsitletud järgmisi teemasid: jahiulukite tutvustus (sh häälitsused, jäljed, eluviis, levik ja elupaik); ulukite haigused; jahipidamisviisid; jahirajatised; jahikombed ja -eetika; jahikoerte valik, koolitamine ja töökatsed; jahirelvade ehitus, käsitsemine ning uluki laskmisel lasu tulemuse määramine; jahitrofeed ja nende hindamine. Raamatusse on lisatud ohtralt Eesti arvandmeid ja fakte, seda on täiendatud pildimaterjaliga ning erinevused jahiseadustes viidud vastavusse meil kehtivate õiguslike normidega. Põhipeatükkides on suur osa materjalist esitatud küsimuste-vastuste vormis, kus oma teadmisi jagavad suurte vilumustega kütid. Eesti materjaliga täiendanud ja kommenteerinud Kaarel Roht.

 

 

 

KOOD 30449


Tõlkinud Maret Lillemäe
Kõva köide. 608 lk.
Mõõdud: 177 x 247 mm
Tellimiskood: 30449
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.00 EUR
Tavahind 28.00 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

Mees, kes otsis oma varju
David Lagercrantz Mees, kes otsis oma varju

Lisbeth Salander kannab karistust Flodberga naistevanglas, kus ta tunneb end võrdlemisi turvaliselt ja teeb kõik selleks, et vältida konflikte teiste kinnipeetavatega. Flodberga on aga vangla, mis on langenud täielikult vangide kontrolli alla. Kui Lisbeth kaitseb üht noort Bangladeshist pärit naist, satub ta kohe vastamisi vangla mitteametliku juhi Benitoga.

Vanglasse tuleb Lisbethile külla Holger Palmgren, kelle käsutusse jõudnud dokumendid heidavad uut valgust naisele lapsepõlves räigelt liiga teinud sotsiaalsüsteemile. Seejärel palub Lisbeth Mikael Blomkvisti abi väikese taustauuringu läbiviimiseks. Ta palub Mikaelil aidata kontrollida Leo Mannheimeri, ühe Stockholmi pealtnäha maineka börsimaakleri tegevust.

Kuidas on edukas noormees seotud Lisbethi minevikuga? Ja kuidas saab Lisbeth hakkama vanglas, kus vastasseis Benito ja tema kambaga muutub päev-päevalt üha plahvatusohtlikumaks? Nagu ikka, seisab ta ebaõiglusele otsustavalt vastu ning selgitab välja tõe. Ükskõik mis hinnaga.

David Lagercrantzi kirja pandud viies raamat Millenniumi-sarjast on ülipõnev lugu, mis kõneleb riigipoolsest ülekohtust ja mineviku varjudest Lisbethi lapsepõlves.


Tõlkinud Kadri Papp
Toimetaja Kadi-Riin Haasma
Kõva köide. 348 lk.
Mõõdud: 145x203
Tellimiskood: 41421
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.00 EUR
Tavahind 24.90 EUR LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMINE

Pakkumine kehtib kuni raamatuid jätkub!

Kelly A. Turner Täielik tervenemine. Vähi seljatamine kõige kiuste

Raamatu autori, psühhoterapeudi ja vähiuurija filosoofiadoktor Kelly Turneri huvi täiendmeditsiini vastu vähiravis sai alguse bakalaureuseõpingute ajal Harvardi ülikoolis ja sellest kujunes tema doktoritöö teema California ülikoolis. Tema uurimistöö hõlmas muu hulgas aastapikkust reisi kümnesse riiki, et küsitleda alternatiivtervendajaid Hiinast Brasiiliani nende ravivõtete kohta vähktõve puhul ja kahtekümmet haigusest täielikult tervenenut.

Raamat on jagatud üheksaks peatükiks, kus on põhjalikult kirjeldatud iseenesliku tervenemise üheksat võtmetegurit. Peatükiti on iga teguri kohta välja toodud ka värskeimad teaduslikud seisukohad, kirjeldatud konkreetseid tervenemislugusid ja lõpuks jagatud praktilisi tegevusjuhiseid, millest elus juhinduda. Analüüsitavad võtmetegurid on toitumise muutmine, oma tervise üle kontrolli saavutamine, intuitsiooni järgimine, taimravi ja toidulisandite kasutamine, allasurutud tunnete vabastamine, positiivsete tunnete esile toomine, sotsiaalse toetuse vastuvõtmine, oma vaimse seotuse süvendamine ja elusolemiseks olulise põhjuse leidmine. Raamat on tulvil elujaatust ja usku inimese isetervenemise võimesse ning selle teeb tõsiseltvõetavaks teaduslik lähenemisviis uurimismaterjalile.


Tõlkinud Mikk Sarv
Kõva köide. 312 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 34126
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Nadja Hermann Ideaalse kaalu võti ehk võit rasva loogika üle

Miks pole dieetidest pikas perspektiivis kasu? Kas asi on geenides või ainevahetuses? Või ehk hoopis kilpnäärme alatalitluses? Raamatu autor Nadja Hermann pidas aastaid tulutult erinevaid dieete. Kui ta kaal kerkis 30. eluaastaks 150 kiloni, sai ta lõpuks aru, et dieetide puhul on enamasti tegemist müütidega. Ta mõistis, et tema kaal polnud langenud, kuna ta oli uskunud kaalulangetamist puudutavaid väärarusaamu, pooltõdesid ja lihtsalt rumalust. Alles siis, kui ta oli kogu selle niinimetatud rasva loogika üle parda heitnud, õnnestus tal jõuda normaalkaalu. Poolteist aastat hiljem kaalus ta 65 kilo. Toetudes teadusuuringutele seljatab autor asjatundlikult, kuid samas kerge huumoriga dieetide kohta käivad põhilised valed.

Nadja Hermann on õppinud toitumisteadust ja psühholoogiat, kirjutanud diplomitöö dieetidest ja tegutseb käitumisterapeudina. Ta on võtnud oma südameasjaks selgitada kaalulangetamise kohta käibel olevate valede tagamaid. Tema raamat on püsinud Saksa raamatute edetabeli esikümnes juba üle aasta. 


Tõlkinud Monika Reedik
Pehme köide. 344 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41629
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

Eelmine tüdruk
J. P. Delaney Eelmine tüdruk

Emma: Traumaatilisest sissemurdmisest toibuv Emma otsib uut elukohta, aga ükski korter ei tundu taskukohane ega turvaline – kuni ta leiab maja aadressil Folgate Street üks. Maja on arhitektuuri meistriteos: minimalistliku disainiga kõrged pastelltoonides avatud ruumid. Ent majas kehtivad oma reeglid. Maja salapärane arhitekt hoiab elamist täielikult oma kontrolli all. Ruumides ei tohi olla ei korralagedust ega isiklikke asju, nagu raamatud või fotod. See koht on mõeldudki elanikku ümber kujundama – ja seda see ka teeb.

JANE: Pärast isiklikku tragöödiat vajab Jane uut algust. Kui ta leiab maja aadressil Folgate Street üks, on ta eluruumist sedamaid võlutud – nagu ka selle põnevast loojast. Varsti pärast majja kolimist saab Jane teada maja eelmise üürniku, temaga nii vanuse kui välimuse poolest sarnase naise õnnetust surmast. Kui Jane püüab tõtt valest eristada, järgib ta tahtmatult eelmise tüdruku eeskuju, tehes samu valikuid, kohtudes samade inimestega ja kogedes ka samu hirme, mida tema.

Varsti on kinodesse oodata ka raamatu põhjal valminud Ron Howardi linateost.


Tõlkinud Tiia Krass
Pehme köide. 328 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 41445
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Seitsme kuningriigi rüütel
George R. R. Martin Seitsme kuningriigi rüütel

„Jää ja tule laulus” kirjeldatud sündmusteni on jäänud peaaegu sada aastat. Raudtroon on Targaryenite valduses ja mõned vanemad inimesed mäletavad veel viimast elusat lohet. Mööda Seitset Kuningriiki rändavad kaks tolle aja kohta mitte päris tavalist kangelast. Võsarüütel Duncan Pikk ja tema väga noor kannupoiss Muna. Aastate pärast ootab neid ees suur tulevik.


Tõlkinud Juhan Habicht
Kõva köide. 360 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 40868
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Mõõkade äss
Reeli Reinaus Mõõkade äss

Hanna uues koolis ei teata midagi tüdruku varasemast elust. Sellest elust, kus ta oli veel rõõmsameelne ja seltskondlik. Nüüd hoiab süsimustaks värvitud juuste ja näoneetidega tüdruk omaette ning aeg-ajalt tabavad teda kontrollimatud paanikahood. Pool aastat tagasi juhtus Hannaga midagi hirmuäratavat, aga tüdrukul on võimatu sellest traumast üle saada, sest ta mäletab toimunut vaid üsna uduselt.


Pehme köide. 400 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41599
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.30 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
Shylock on mu nimi. Hogarth Shakespeare’i sari
Howard Jacobson Shylock on mu nimi. Hogarth Shakespeare’i sari

Väljakutsuvas ja sügavas „Veneetsia kaupmehe” tõlgenduses vastandatakse Shylock tema tänapäevasele teisikule, kunstikaupmehele ja kibestunud isale Simon Strulovitchile. Autor kirjeldab talle nii eriomase irooniaga Shylockit kui terase mõistusega kirglikku inimest, keda painavad küsimused identiteedist, isadusest, antisemiitlusest ja kättemaksust.


Tõlkinud Riina Jesmin
Pehme köide. 296 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41513
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Sel pikal ajal. Hogart Shakespeare´i sari
Jeanette Winterson Sel pikal ajal. Hogart Shakespeare´i sari

Must mees leiab ühel ööl valge maha jäetud beebi ja otsustab ta koju viia. Leo Kaiser oskab küll raha teha, ent ta ei oska taltsutada seda keevat armukadedust, mida ta oma parima sõbra ja oma naise vastu tunneb. On tema laps üldse tema oma? Uusversioonis Shakespeare’i „Talvemuinasjutust” on küll tunda originaali kaja, aga lugu ise on täiesti nüüdisaegne.


Tõlkinud Mihkel Mõtsnik
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 39022
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Peraküla
Tommi Kinnunen Peraküla

Romaan koosneb kahest omavahel põimuvast loost. Esimese algusest leiame pimeda tüdruku Helena, kelle perekond saadab ta 1950. aastatel Helsingisse erikooli. Teine lugu laotub lahti nelikümmend aastat hiljem, mil Helena vennapoeg Tuomas kolib samuti pealinna, et seal õnne leida. Õnnega on teatavasti keerulised lood ning lõpuks loebki see, kuidas säilitada eluraskuste keskel oma hääl.

Sari „Moodne aeg“


Tõlkinud Jan Kaus
Kõva köide. 296 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 41605
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Kurva poeedi naine
Lone Theils Kurva poeedi naine

Iraanist Taani pagedes kaotas kuulus luuletaja Manash Ishmail silmist oma naise Amina. Manash Ishmail palub ajalehe Globalt Londoni korrespondendilt Nora Sandilt, et too aitaks tal naise üles leida. Amina jälgi ajades satub Nora paikadesse, kus illegaalsed pagulased end peidavad, õpib tundma maailma, kus mõned inimelud on vähem väärt kui teised, ja tõmbab endale suure hädaohu kaela.


Tõlkinud Eva Velsker
Pehme köide. 320 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41353
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Fööniksi laps. Esimene raamat
Barbara Erskine Fööniksi laps. Esimene raamat

Iidsest Walesi soost hoidja Rhonweni kasvandik Eleyne õpib kummardama iidseid jumalaid ja ta asub toetama keltide võitlust Inglismaa röövelliku kuninga vastu. Tema suutmatus nägemusi tõlgendada läheb maksma võimaluse ära hoida eesootavaid hirmsaid õnnetusi. Kui Eleyne jääb ilma kuningas Alexanderi armastusest, näib, et jumalad on talle lõplikult selja pööranud…

Sari „Varraku ajaviiteromaan“


Tõlkinud Karin Suursalu
Kõva köide. 504 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 41384
Kirjastus Varrak

Klubihind 23.85 EUR
Tavahind 27.10 EUR LISA OSTUKORVI
Montmartre’i jalamil
Britta Röstlund Montmartre’i jalamil

Mancebol on Pariisis väike toidupood, mille ees istudes jälgib ta kvartali kirevat tänavaelu. Teisel pool bulvarit on tema õepoja Tariqi kingsepatöökoda. Nii kulgeb argipäev oma tavapärast rada, kuni ühel õhtul koputab Mancebo uksele proua Cat ja pakub talle omapärast ülesannet: luurata tema mehe järele, keda naine kahtlustab truudusetuses. See muudab Mancebo elus kõik.


Tõlkinud Tiina Mullamaa
Pehme köide. 280 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 40790
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI

LASTELE

Minu esimesed kogemused
Anne Civardi Minu esimesed kogemused

Selle raamatu lood kirjeldavad lõbusal ja sõbralikul viisil igapäevaseid olukordi, millesse väikelapsed võivad sattuda, nagu hambaarsti külastus, lennukireis, uue beebi perretulek, kutsika võtmine, kolimine või esimene päev lasteaias.

Maailmakuulsa illustraatori Stephen Cartwrighti soojad ja humoorikad pildid pakuvad lastele palju avastamislusti ning aitavad arendada kõne- ja vaatlusoskust. Veidi suurematel lastel on lihtsat teksti kerge ise lugeda.


Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 144 lk.
Mõõdud: 216 x 216 mm
Tellimiskood: 40417
Kirjastus Varrak

Klubihind 11.00 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI
Minu heade kommete meelespea
Philippe Jalbert Minu heade kommete meelespea

Kõikidele mühakatele, kõikidele ebaviisakatele, väikestele ja suurtele… siin on raamat, mis õpetab kiiresti viisakaks. Naljakad illustratsioonid ühes elementaarsete viisakusreeglitega teevad tuju heaks nii põngerjal kui ka tema vanemal ning ehk aitavad ära hoida mõne ebaviisaka teo. Vanusele 5+. 


Tõlkinud Reesi-Lii Alas
Pehme köide. 92 lk.
Mõõdud: 203 x 206 mm
Tellimiskood: 40318
Kirjastus Varrak

Klubihind 11.00 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI
Suurte koerustükkide päevik
Philippe Jalbert Suurte koerustükkide päevik

Kõikidele ettevaatamatutele, kõikidele kohmakatele, üleannetutele või hulljulgetele, väikestele ja suurtele… Siin on hädavajalik raamat, mis õpetab vahet tegema lõbusatel ideedel ja suurtel koerustükkidel! Naljakad illustratsioonid ühes vajalike meeldetuletustega teevad tuju heaks nii põngerjal kui ka tema vanemal. Vanusele 5+. 


Tõlkinud Reesi-Lii Alas
Pehme köide. 92 lk.
Mõõdud: 203 x 206 mm
Tellimiskood: 40325
Kirjastus Varrak

Klubihind 11.00 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI

SUUR SOODUSPAKKUMINE

Pakkumine kehtib, kuni raamatuid jätkub!

Armastuse toit. I osa. Laura lugu.
Prue Leith Armastuse toit. I osa. Laura lugu.

Ilus ja särtsakas Laura Oliver armub endisse itaalia sõjavangi Giovannisse, kes töötab nüüd lihtsa kokana. Snoobist isa vastuseisu ja raevu trotsides põgeneb Laura kallimaga Londonisse. Suurlinn, kuhu Giovanni ja Laura jõuavad, ei ole veel toibunud Teise maailmasõja traumast. Meeleheitlikku olukorda sattunud noored saavad loota ainult oma armastusele ja unistusele avada enda restoran. Olgu juttu Cotswoldsi talu põldudest või Londoni kalaturgudest, kõrgklassi ballisaalidest või trööstitutest rentslitest – ennekõike räägib see raamat eelarvamustest ja pürgimustest, võimust ja kirest ning kahe noore inimese püüdlusest viia kõigi takistuste kiuste ellu oma ühine unistus.


Tõlkinud Krista Suits
Kõva köide. 344 lk.
Tellimiskood: 39039
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Kõige tumedam tund
Barbara Erskine Kõige tumedam tund

1940. aasta suvel on kõikide pilgud suunatud Lõuna-Inglismaa taevasse: lahing Inglismaa pärast on just alanud. Noorel ja andekal kunstnikul Evie Lucasel on aga silmi vaid ulja noore piloodi Tony jaoks, keda ta portreteerida tahab. Aga saatusel on omad plaanid.Seitsekümmend aastat hiljem püüab äsja lesestunud kunstiajaloolane Lucy panna oma elukillud jälle kokku ja otsustab pühenduda Evie Lucasest kõneleva raamatu kirjutamisele. Talle ei anna rahu üks Evie Lucasest tehtud portree. Vahetult enne oma traagilist surma avastas Lucy abikaasa sellelt maalilt midagi, mis näis varjavat kummalist saladust. Mis see oli? Kui Lucy hakkab lähemalt uurima Evie ja selle maali lugu, tekitab see palju meelehärmi kunstniku perekonnaliikmetes. 


Tõlkinud Tiiu Loog
Kõva köide. 468 lk.
Tellimiskood: 37745
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 22.10 EUR LISA OSTUKORVI
Millie armuseiklused
Jill Mansell Millie armuseiklused

Kui Millie Bradyl õnnestub takistada kaunil menukirjanikul Orlal enesetappu sooritamast, toob see kaasa ootamatud tagajärjed. Millie elu muutub kardinaalselt. Alustades sellest, et kallim, kes oli äsja palunud tal enda juurde kolida, tormab tagasi vaatamata minema.Tõtt-öelda on Millie asjade niisuguse käiguga rahul. Ta veedaks hea meelega Cornwallis mõnusa meestevaba suve. Aga Orlal on sootuks teised plaanid. Vaid talle endale teadaolevatel põhjustel on ta võtnud pähe viia Millie´i kokku unelmate mehega. Kaotatud rahakotid, rulluisutav gorilla, kes toimetab kätte tervitustelegramme, ülemus, kes on maailma suurim seelikukütt, ja tagaaeda maandunud helikopter – suvi tuleb nii kirev, et ei Millie ega Orla suuda seda iial unustada.  


Tõlkinud Krista Suits
Pehme köide. 392 lk.
Tellimiskood: 36977
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
Täiuslik pärand I osa
Penny Vincenzi Täiuslik pärand I osa

Farrelli Maja on kultusliku ilutoote The Cream sünnikodu. Kuninganna Elizabeth II kroonimispidustusest ehk 1953. aastast peale on see kreem tõmmanud naisi vastupandamatu jõuga Londonis Berkeley Arcade’il asuvasse väikesesse kosmeetikapoodi, mida tuntakse kui Farrelli Maja lipulaeva. Naised võivad olla kindlad, et Farrellis hinnatakse nende isikupära. Firma tüüri juures seisab vankumatu ja legendaarne Athina Farrell, ilukuningriigi tooteid tutvustab aga diskreetne müüginõustaja ja maja saladuste hoidja Florence Hamilton. Paraku hakkavad kosmeetikamaailmas puhuma uued tuuled ja kunagi nii kuulsusrikas firma käib alla. Nüüd astub lavale Bianca Bailey, armutu ärinaine, kolme lapse ema, inimene, kes on harjunud saama, mida tahab. Athina ja Bianca asuvad võitlema Farrelli Maja tuleviku pärast. 


Tõlkinud Krista Suits
Kõva köide. 296 lk.
Tellimiskood: 34218
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Täiuslik pärand. II osa
Penny Vincenzi Täiuslik pärand. II osa

Kuninganna Elizabeth II teemantjuubeli pidustused on ukse ees ja ühes sellega läheneb armutult ka Farrelli Maja taasavamise tähtaeg. Bianca Bailey isiklik elu on karidele jooksmas ja nagu sellest oleks veel vähe, seab Athina Farrell tema teele üha uusi tõkkeid. Tundub, et seekordne ülesanne käib geniaalsele ärinaisele üle jõu, ja sel juhul peab ta hüvasti jätma ka oma karjääriga. Ent korraga tuleb Biancale hiilgav idee ja algab võidujooks ajaga. Ka Athinal on tagataskus veel üks trump, mille matriarh kavatseb lauale lüüa just otsustaval hetkel. Farrelli Maja pärast peetavates võitlustes sõlmuvad ja purunevad suhted ning tulevik nõuab ohvreid. Milliseks kujuneb aga ilumaja tulevik, see on lahutamatult seotud koha ajalooga, mis on täis ambitsioone ja isiksuste kokkupõrkeid, kirge ja imesid. 


Tõlkinud Krista Suits
Pehme köide. 344 lk.
Tellimiskood: 34225
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Ööbik
Kristin Hannah Ööbik

Prantsusmaa, 1939. Vaikses Carriveau linnakeses jätab Vianne hüvasti abikaasa Antoine´iga, kes läheb rindele. Vianne ei usu, et natsid võiksid Prantsusmaale tungida, ent peatselt näeb ta oma silmaga sõdurite kolonne, tankide ja veoautode karavane ja lennukeid, mis täidavad taeva ja heidavad pomme kuhu juhtub. Kui Saksa kõrge sõjaväelane nõuab enda majutamist Vianne´i koju, peavad naine ja ta tütar valima, kas elada koos vaenlasega või kaotada kõik. Oma pere elushoidmiseks on Vianne sunnitud tegema ühe esialgu võimatuna tunduva otsuse teise järel. Vianne´i õde Isabelle on mässumeelne 18-aastane tütarlaps, kes elab oma elu hulljulge kirega. Sellal kui tuhanded pariislased marsivad sõtta, kohtab Isabelle partisan Gaëtani ja armub nii, nagu vaid noored seda suudavad – kogu ihu ja hingega. Kui mees Isabelle´i ootamatult reedab, ühineb tüdruk vastupanuliikumisega. 


Tõlkinud Tiiu Loog
Kõva köide. 384 lk.
Tellimiskood: 39046
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 25.10 EUR LISA OSTUKORVI
Tiir ümber päikese
Paula McLain Tiir ümber päikese

Romaani keskmes on ajalooline tegelaskuju, Keenias üles kasvanud erakordne naine Beryl Markham, kes oli novaatorlik hobusetreener ja hulljulge lendur. Romaani sündmustik toimub 1920. aastate Keenias, kus noor ja kartmatu Beryl satub traagilisse armukolmnurka safarikütt Denys Finch Hattoni ja Taani kirjaniku, teose „Aafrika äärel” autori Karen Blixeniga. Keerulisest tunnetepuntrast teed välja otsides mõistab Beryl lõpuks, et tema kutsumuseks on lennata. Beryl sattus Keeniasse ajal, kui ta oli alles laps. Pärast seda, kui ema pere juurest ära läks, kasvatasid tüdrukut hobusetreenerist isa ja kohaliku kipsigise hõimu liikmed. Tavatu kasvatuse mõjul sirgub Berylist julge ja tahtekindel neiu, kes üle kõige armastab metsikut loodust. Kui kõik tuttav ja usaldusväärne tema elust kaob, satub Beryl äpardunud suhete võrku ning boheemlike ja lõbujanuliste uusasunike seltskonda. 


Tõlkinud Karin Suursalu
Pehme köide. 336 lk.
Tellimiskood: 35451
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Saatuslik merereis
Lone Theils Saatuslik merereis

Tempokas ja osavalt komponeeritud põnevik, milles segunevad Põhjamaade ja Briti krimikirjanduse parimad traditsioonid. Inspireeritud tõestisündinud juhtumist. Aastal 1985 kaovad ühelt Inglise laevalt jäljetult kaks taani tüdrukut. Aastaid hiljem ilmub vanast Inglise rannakülast leitud kohvrist välja tüdrukutest tehtud foto. Taani ajalehe Globalt Londoni korrespondent Nora Sand otsustab asja põhjalikumalt uurida ja sõidab Taani tüdrukute kireva taustaga tutvuma. Peagi puutub ta kokku koletu sarimõrvariga, kes kannab eluaegset vanglakaristust kurikuulsas Wolfhalli vanglas. Sündmused arenevad peadpööritava kiirusega ja peatselt tuleb Noral ka enda elu pärast karta. 


Tõlkinud Eva Velsker
Pehme köide. 360 lk.
Tellimiskood: 39954
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Veresüü
Åsa Larsson Veresüü

Ligi kaks aastat on möödunud ajast, mil Rebecka Martinsson klaaris arveid meestega, kes mõrvasid tema noorpõlvesõbra Viktor Strandgårdi. Nüüd on Rebecka haiguslehel ja tal on väga raske tollaseid sündmusi meenutada. Töö tõttu satub ta taas Kirunasse, kus äsja lapsepuhkuselt naasnud politseiinspektor Anna-Maria Mella on asunud uurima preester Mildred Nilssoni mõrva. 

Kuriteo jäljed on küll jahtunud, ent tõde hõõgub külas nagu tuli tuha all. Mõrvatud preester Mildred Nilsson oli feminist ja mässaja, kes oli pinnuks silmas nii oma ülemusele ja kolleegidele kui ka paljudele meessoost külaelanikele. 


Tõlkinud Maarja Aaloe
Pehme köide. 316 lk.
Tellimiskood: 39084
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 16.20 EUR LISA OSTUKORVI
Maestro
Geir Tangen Maestro

Ühel hallil sügishommikul äratab Haugesundi väikelinna mõrv: üks naine on kõrghoone rõdult alla visatud. Eelmisel päeval sai kohaliku ajalehe reporter Viljar Ravn Gudmundsson hoiatava e-kirja, mida ta tõsiselt ei võtnud. Kui saabub uus e-kiri, taipab Gudmundsson, et on sattunud halba kriminulli meenutava jantliku mõrvaloo keskmesse. Politseiuurija Lotte Skeisvoll peab tapja peatama, enne kui too jõuab oma ennustused täide viia, aga aega on napilt. Iga kaotatud sekund võib kellelegi elu maksma minna.


Tõlkinud Maret Mäe
Pehme köide. 328 lk.
Tellimiskood: 39824
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 16.20 EUR LISA OSTUKORVI
Surnud enne surma
Deon Meyer Surnud enne surma

Kaplinnas on keegi valinud mõrvarelvaks iseäraliku sajandivanuse Saksa sõjaväepüstoli, mille igivanad kuulid lömastavad liha ja luid. Tapetuna leitakse kolm meest, kellel pole üksteisega pealtnäha midagi ühist, ja jõhkrate mõrvade jätkuv ahel viib kogu linna kabuhirmu äärele. Lisaks on keegi hakanud linnas röövima panku. Kas nende mõrvade ja röövide taga on sama inimene? Vastuseid asub teadmatuses kobades otsima alkoholilembene, ülekaaluline ja depressiivne kapten Mat Joubert, ning seda juurdluses, mis võib tema jaoks olla niisama hästi viimane võimalus päästa ka iseend lõplikust allakäiguspiraalist. 


Tõlkinud Peeter Villmann
Pehme köide. 368 lk.
Tellimiskood: 36793
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Eesti koopad
Ain Vellak, Andres Tõnisson Eesti koopad

Raamatus antakse ülevaade ligi seitsmekümnest väiksemast ja suuremast koopast, lisaks ka kümmekonnast tänaseks hävinenud koopast. Milline on koobaste tekkelugu, milline on koopa elustik, kuidas koopaid mõõdistatakse ja milline on koopauurimise ajalugu Eestis, neile ja paljudele teistele küsimustele leiab vastuse selle raamatu kaante vahelt. Kõik koopad on illustreeritud fotoga ja suuremate juures on ka koopa skeem.


Poolpehme köide. 224 lk.
Tellimiskood: 34102
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Filmi audiovisuaalne keel
Jarmo Valkola Filmi audiovisuaalne keel

See on esimene eestikeelne filmiuuringute-teemaline raamat, mis sobib nii õppematerjaliks filmi- ja ajalookursustele kui ka silmaringi avardavaks lugemiseks asjahuvilistele. Raamat võimaldab sügavamalt mõista filmikunsti keelt. Balti Filmi- ja Meediakooli dotsent ja raamatu autor Jarmo Valkola vaatleb filmi kui ulatuslikku visuaalset süsteemi. Autorile on kõige olulisemaks küsimuseks, kuidas film tähendusi loob. Raamatus leiavad käsitlemist liikumised ja lained filmikunsti ajaloos alates saksa ekspressionismist ja nõukogude montaažist kuni itaalia neorealismi ja Nouvelle Vague´ini. Valkola uurib ka dokumentaalfilmi, kujutise esteetikat ja kinematograafilise autorluse teemat. Eraldi leiavad käsitlemist veel filmižanrid: õudusfilm, komöödia, muusikal, film noir ja vestern, lisaks Alfred Hitchcocki ja Aki Kaurismäki looming.


Tõlkinud Elle Vaht, Karol Ansip, Kristiina Davidjants
Pehme köide. 480 lk.
Tellimiskood: 19383
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Come as you are. Nirvana lugu
Michael Azerrad Come as you are. Nirvana lugu

Nirvana tõusis meteoorina rokitaevasse 1991. aastal, kui ilmus kultusalbumiks saanud ja pea viiemiljonilise läbimüügini jõudnud „Nevermind”. Selle kõuena mürisevad helid ja meeldejäävad meloodiad väljendasid kogu noore X-põlvkonna segadust, frustratsiooni ja kirge. 

1993. aastal, kuus kuud enne Kurt Cobaini surma, nägi ilmavalgust põhjalik käsitlus Nirvanast – „Come As You Are”. See on ainus Nirvanast kirjutatud raamat, mis sisaldab eksklusiivseid ja detailseid intervjuusid nii Kurt Cobaini, Krist Novoselici ja Dave Grohli kui ka nende sõprade, sugulaste, endiste bändiliikmete ja kolleegidega. Samuti sisaldab raamat hiljem lisatud peatükki, mis räägib Kurt Cobaini viimasest eluaastast enne tema enesetappu 1994. aasta aprillis


Tõlkinud Kalle Klein
Pehme köide. 368 lk.
Tellimiskood: 37219
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Peaministri nõuniku päevik. Aprill 1990 - jaanuar 1992
Vladimir Juškin Peaministri nõuniku päevik. Aprill 1990 - jaanuar 1992

Vladimir Juškin oli Eesti iseseisvuse taastamise kõige dramaatilisemal perioodil kakskümmend kaks kuud peaminister Edgar Savisaare nõunik. Märkmed, mida autor tegi sel ajal peaaegu iga päev, loovad pildi toonasest sisepoliitilisest võitlusest ja räägivad valitsuse välispoliitilistest pingutustest, mis tõid Eesti iseseisvumise päeva aina lähemale. Raamatule on lisatud DVD, millel on PDF-vormingus üle neljasaja valitsuse ametliku ja sisemiseks kasutamiseks mõeldud dokumendi. Teabele lisaks on päevikus põhjalikke kommentaare, mis võimaldavad uudishimulikul lugejal paremini mõista toonase keerulise aja sündmusi. Vladimir Juškin on üks neist, kes paisati esialgu Gorbatšovi perestroika, aga seejärel laulva revolutsiooni laineharjal Eesti poliitilise elu keerisesse. Ise nimetab autor oma märkmeid uuriva inseneri päevaraamatuks, kuhu on vaatlejale kättesaadava täpsusega talletatud sündmused, mis kaasnesid harukordse poliitilise protsessiga – impeeriumi rahumeelse hukuga.


Tõlkinud Tiito Himma
Kõva köide. 504 lk.
Tellimiskood: 38308
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 27.00 EUR LISA OSTUKORVI
Võimle terveks!
Eva Pettinen Võimle terveks!

Kogenud treener Eva Pettinen teab hästi, et kiire elurütmi ja lugematute kohustuste kõrval jääb aega ja energiat väheks, et hommikuti või õhtuti veel spordisaali või jooksurajale minna. Küll aga leiaks nii mõnigi meist jaksu, et 30 minutit kodus trenni teha. Ent millest alustada ja missuguseid harjutusi teha? 20-aastase treenerikogemusega Eva Pettineni uuest raamatust leiad põhjalikud juhtnöörid, kuidas kerge vaevaga ennast vormis hoida. Selle raamatu järgi saavad iseseisvalt võimelda igas vanuses terved või peaaegu terved inimesed. Autor on tegelenud nii üldfüüsiliste treeningute, pilatese, jooga kui ka Hiina meditsiiniga ning raamatus toodud võimlemiskavasid koostades ongi ta lähtunud aastate jooksul kogutud teadmistest. Raamatus on nii päris algajatele kui ka edasijõudnutele mõeldud terviklikud treeningukavad, mis sisaldavad harjutusi treeningu alustamiseks ehk soojenduseks, lõpetamiseks ehk venitamiseks ja lõdvestamiseks ning treeningu põhiosaks.


Pehme köide. 304 lk.
Tellimiskood: 36489
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Tervise kokaraamat
Aive Luigela Tervise kokaraamat

Raamatus käsitletakse nii immuunsüsteemi tugevdamist, toiduallergia ohjamist, südamele, neerudele ja teistele organitele meelepäraseid toite, ning ka lihtsalt nõuandeid ja nippe, kuidas organismi puhtana hoida ja turgutada. Autor tõdeb, et me oleme saanud küll teadlikumaks värvilistes pakendites sisalduvate lisaainete osas, küll aga on meie igapäevased toitumisharjumused endiselt kaubanduse poolt liialt mõjutatavad. Mürkide ja jääkainete kogunemine kehas tekitab viletsa enesetunde ja väsimuse. Paljudel on probleeme seedimisega, oleme allergilised ja immuunsüsteem ei suuda meid kaitsta ei lihtsamate ega tõsisemate tervisehäirete eest. Selle raamatu retseptides on lähtutud tasakaalustatud toitumise põhimõtetest, tervendavaid toiduaineid on siin kombineeritud värsketes ja nauditavates kombinatsioonides. Ja need sobivad igas eas inimestele, ka lastele.


Kõva köide. 343 lk.
Tellimiskood: 21966
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Kapsaroad. Põnevaid toite erinevatest kapsastest
Tuuli Mathisen Kapsaroad. Põnevaid toite erinevatest kapsastest

Siia raamatusse on jõudnud võrdselt nii vanu tuntud kapsamaailma diivasid kui ka uusi tähti kapsataevas. Unustatud ei ole meie oma imelist hapukapsast, mis on eestimaise toidulaua üks sümboleid. Nüüdsel ajal on kapsas koos oma arvukate sugulastega taas võidukäiku tegemas: et tasakaalustada võõramaiste troopiliste viljade laia valikut, on hakatud ka vanu häid tuttavaid kapsaid menüüs aukohale tõstma või siis uusi tulijaid tervitama. Näiteks lehtkapsas on nii Ameerikas kui ka Euroopas pälvinud lausa supertoidu tiitli. Samuti teeb ilma paksoi – mahlane külaline hommikumaadest, mis sobib imehästi aasiapärastesse roogadesse ja mida viimastel aastatel kohtab juba päris tihti meiegi suuremate poodide lettidel.Sööge kapsaid, siis olete terved ja rõõmsad!


Kõva köide. 192 lk.
Tellimiskood: 36960
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Ärkamine. Seitse sammu eneseleidmise teel
Derek Rydall Ärkamine. Seitse sammu eneseleidmise teel

Pärast surmasuhu sattumise kogemust püüdis raamatu autor saada mungaks, siis kirikuõpetajaks, ent lõpuks kujunes temast tunnustatud isiksusliku kasvu ja vaimse terviklikkuse saavutamise õpetaja. Tema õpetus, mille ta on nimetanud ärkamise seaduseks, põhineb äratundmisel, et iga inimene on terviklik ja kõik isiksuslikuks eduks vajalik on temas juba olemas, seda ei pea väljastpoolt „ligi tõmbama”. Raamatus kirjeldatud seitsmeastmeline vaimne tehnika õpetab aktiveerima oma sisemist potentsiaali ja tulema toime alateadlike mõttemallidega, mis ei lase endaga rahu saavutada. 


Tõlkinud Marju Algvere
Pehme köide. 232 lk.
Tellimiskood: 36502
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
Erika Salumäe. Jääda ellu
Ene Veiksaar Erika Salumäe. Jääda ellu

See on kahekordse olümpiavõitja avameelne tagasivaade oma elule. Kullasäras päevade kõrval on hulganisti päevi täis valu, trotsi ja kibedust, meeletut igatsust ema ja armastuse järele, pidevat vajadust ennast tõestada. Kuidas jääda ellu lastekodu karmis olelusvõitluses, erikoolis ning kasuperest põgenedes? Kuidas täita väravat kinni lüües lendulastud lubadus: ma veel tõestan, kes ma olen! See raamat on väga aus, sisaldades ehmatavaid fakte Erika kolmest olümpiast, dramaatilisi armastuslugusid ja ka poliitika telgitaguseid. Seljaoperatsioon, mis sundis armastatud olümpiavõitjat mitmeks kuuks haigevoodisse, pani teda oma elu üle järele mõtlema. Millised on tema elu õppetunnid? Kuidas jääda ellu ja elada ennast ületades nii, et võid kahetsuseta tagasi vaadata?


Kõva köide. 192 lk.
Tellimiskood: 998038
Kirjastus Menu

Klubihind 1.00 EUR
Tavahind 12.70 EUR LISA OSTUKORVI
Palmid
Urmas Laansoo Palmid

Hoolimata inimkonna käsutuses olevatest tohututest botaanilistest teadmistest on palmid tänini üks kõige müstilisemaid taimerühmi kogu taimeriigis. Käesolev palmiraamat on esimene eestikeelne mahukam ülevaade palmiliste sugukonna esindajatest. Vaatamata mitu aastat kestnud tööle käsikirja ettevalmistamisel, ei suuda see raamat kajastada kaugeltki kõiki maailmas leiduvaid palmiliike või huvitavaid andmeid palmide kohta. Palmiraamat on mõeldud kõigile taimesõpradele teadmiste avardamiseks sellest mitmekesisest ja liigirohkest taimerühmast.


Kõva köide. 336 lk.
Tellimiskood: 30036
Kirjastus Varrak

Klubihind 3.00 EUR
Tavahind 27.70 EUR LISA OSTUKORVI
Maailma imetajate mitmekesisus
Andrei Miljutin Maailma imetajate mitmekesisus

Raamat tutvustab maailma imetajate kõiki suuremaid süstemaatilisi üksusi – seltse, alamseltse ja sugukondi – nende esindajate klassifikatsiooni, põlvnemist, levikut, kehaehitust ja eluviisi. Teksti on püütud kirjutada igale haritud inimesele arusaadavas keeles, kuid samas teaduslikult korrektselt. Teksti arusaamist hõlbustavad rohked originaalsed pildid. Raamatu lõpus on imetajate nimetuste eesti-ladina ja ladina-eesti sõnastikud-registrid. Raamat on mõeldud käsiraamatuna igale loodushuvilisele.


Kõva köide. 288 lk.
Tellimiskood: 35574
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 26.10 EUR LISA OSTUKORVI
Otsi, leia ja värvi meid ära!
Otsi, leia ja värvi meid ära!

Selles vahvate joonistustega raamatus on palju otsida ja leida ja värvida. Mustvalged joonistused pakuvad hulganisti värvimisvõimalusi ja arendavad lapse tähelepanuvõimet. Vanusele alates 4. eluaastast.


Tõlkinud Reesi-Lii Alas
Pehme köide. 96 lk.
Tellimiskood: 35628
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI