SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Anders Hansen TUGEV AJU. Kuidas liikumine ja treening sinu aju tugevdavad

Kas tahad, et taluksid paremini stressi, tunneksid end reipamalt, et sul oleks parem mälu, et oleksid loovam ja oskaksid paremini puhata? Tänapäeva aju-uuringud näitavad, et regulaarne füüsiline koormus suurendab ajupotentsiaali rohkem kui sudokud, ristsõnad ja tervisetooted kokku.

Just aju on tegelikult see kehaosa, mida liikumine kõige rohkem mõjutab. Selles raamatus avaldab Anders Hansen põhjuse, miks see nii on. Kas peaksime käima või jooksma? Kui kaua? Kas jõutrenn on tõhusam kui jooksmine? Kuidas peavad lapsed liikuma, et parandada õpi- ja keskendumisvõimet? Millised on parimad harjutused depressiooni vastu ja milline on parim päevarežiim ärksa aju jaoks? Sellest ülipopulaarsest raamatust saab vastused, kuidas peaks liikuma, et jõuda tulemusteni, mis on nii ulatuslikud, et neid võib nimetada lausa vaimseks uuenemiseks. Kõik autori argumendid põhinevad viimase viie aasta teadusuuringutel, mil neuroteadus on teinud läbi tohutu arengu. 

Anders Hansen on omandanud Karolinska instituudis arstikutse ja töötab psühhiaatria valdkonnas peaarstina. Tema sulest on ilmund üle 2000 artikli nii teadusajakirjades kui Rootsi päevalehtedes. Tema esimene raamat füüsilise aktiivsuse mõjust inimkehale ”Terviseretsept” ilmus 2014 ja sai samuti rahvusvaheliseks menukiks.

Kuula raadiointervjuud Karmen Jolleriga (alates 37 minutist)


Tõlkinud Heidi Saar
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 148 x 210 mm
Tellimiskood: 42589
Kirjastus Varrak
Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

James Robertson Järgneb ehk vestlused kärnkonnaga

Douglas Findhorn Elder on kehvas seisus. Ta sai just viiekümneaastaseks, läks lahku oma sõbratarist ja lasi ennast minema nügida töökohalt vinduva üleriigilise ajalehe toimetuses. Oma sünnipäeva õhtul leiab ta ootamatu uue sõbra: rääkiva kärnkonna. Nii algab pöörane jaht virvatulukestele, mis viib Douglase tema hubasest majast Edinburghis riigi teise otsa – terve tee kaugel Šoti mägismaa lääneosas asuva Glentaragar House’ini. Sellel reisil ootavad teda ees poolkuritegelik surnuvankrijuht, saja-aastane poliitiliselt sõjakas vanaema, lõhestunud isiksusega alkohoolik-täiskarsklane, hoolikalt välja töötatud skeem salaviskiga kaubitsemiseks, üsnagi lummava kreeka ninaga saladuslik naine ja võib-olla isegi katse leida lunastust ...

Selles hiilgavalt sürrealistlikus mürglis tõestab James Robertson veenvalt, et elus olulised asjad – sõprus, romantika, oivaline linnaseviski – tulevad siis, kui sa neid kõige vähem oodata oskad.


Tõlkinud Jüri Kolk
Kõva köide. 480 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 43784
Kirjastus Varrak
Klubihind 22.90 EUR
Tavahind 27.10 EUR
LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Tiit Koha Aiakahjurid. Kutsumata külalised aias

Aiaomaniku rõõm kestab seni, kuni ühel päeval avastab ta, et aeda – ja mitte ainult aeda, vaid ka kasvumajja – on saabunud kutsumata külalised. Taimed närbuvad, langetavad lehti, viljad mädanevad. See kõik võib korduda igal aastal, ainult soovimatute külaliste arv erineb.

Tiit Koha elas selle kõik ise läbi. Tal tekkis mõte pildistada kõiki kahjureid, keda ta oma aias mõne aasta jooksul märkas. Raamatust leiab rohkem kui 50 kahjuri tutvustuse, aga ka kasulike putukate nimekirja.

Tervisele on parem, kui tõrjuda kahjureid taimsete vahenditega. Alati neist ei piisa ja siis tuleb kaaluda keemiliste tõrjevahendite kasutamist. Käsiraamat annab soovitusi ja nõuandeid, kuidas kutsumata külalisi tõrjuda.


Pehme köide. 176 lk.
Mõõdud: 165 x 220 mm
Tellimiskood: 44187
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

Kui aeg saab otsa
Elina Hirvonen Kui aeg saab otsa

Maailm on katastroofi äärel, ent kui me kaotame usu paremasse tulevikku, siis mis meile üldse alles jääb?

Noor mees tulistab Helsingi kesklinnas maja katuselt inimesi. Heausklik ema peab silmitsi seisma kohutava stsenaariumiga, mida ta ei ole võimeline peatama. Õel ei ole muud võimalust, kui jälgida sündmusi eemalt.
Üheainsa päeva jooksul laguneb perekond kildudeks ja kui nende elud on kaalul, tuleb igal pereliikmel vaagida põhjalikult asjaolusid, mis on neid sellesse olukorda toonud. Kuid kriis on palju laiem kui vaid üks perekond. Aslak ei ole ainus noormees, kes täna relvaga katusel on. Ta on rahvusvahelise rühmituse liige, kes on otsustanud peatada keskkonnakatastroofi, tappes võimalikult palju neid, keda nad selle eest vastutavaks peavad – esimese maailma inimesi.
Kas meeleheitel emal õnnestub oma vastuolulistest tunnetest võitu saada ja jõuda pojani, enne kui on hilja? See lugu räägib eludest katastroofi äärel ja lootuse leidmisest meeleheite palge ees.

Elina Hirvoneni on nimetatud oma põlvkonna hääleks. Tema esimene romaan „Et tema mäletaks sedasama“ ilmus eesti keeles 2007. aastal Piret Saluri tõlkes.


Tõlkinud Piret Saluri
Kõva köide. 323 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43777
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Verest nõretav habe
Daniel Galera Verest nõretav habe

See on atmosfääriline, ühtaegu rauge ja pinev romaan, mis jutustab kaotatud armastustest, peretülidest, rääkimata saladustest ning raskustest kaasinimeste mõistmisel ja äratundmisel. Oma põlvkonna tuntuima Brasiilia kirjaniku Daniel Galera (snd 1979) napis ja võimsas proosas rullub lahti avastuslik lugu, mis mõjub arhetüüpsena ja ilmutab end kui vägev ookean.

Sari „Moodne aeg“


Tõlkinud Mele Pesti
Kõva köide. 448 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 43746
Kirjastus Varrak

Klubihind 23.75 EUR
Tavahind 27.00 EUR LISA OSTUKORVI
Lõpparve
Yrsa Sigurðardóttir Lõpparve

Ühe Islandi kooli õpilased matavad maha ajakapsli, millesse panevad oma kirjad tulevikuennustustega. Kümne aasta pärast kaevatakse kapsel välja, et võrrelda laste prognoose tegelikkusega. Ja selgub, et ühes kirjas on ennustatud kuue ainuüksi initsiaalidega tähistatud inimese surma … See on teine raamat Freja ja Huldari tegemistele pühendatud sarjast.


Tõlkinud Peeter Villmann
Pehme köide. 392 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43869
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Pärliõde
Lucinda Riley Pärliõde

CeCe D’Aplièse’il on kogu elu olnud tunne, et ta ei kuulu kusagile. Pärast seda, kui sureb tema isa, salapärane miljardär Pa Salt, on tal tunne, et tema elu on kokku varisemas. Meeleheitel otsustab ta põgeneda Inglismaalt ja selgitada välja, missugune oli tema minevik. Ainsate vihjetena on tal kaasas üks mustvalge foto ja rohkem kui sada aastat tagasi Austraalias elanud naise nimi.

Sari „Varraku ajaviiteromaan“


Tõlkinud Faina Laksberg
Kõva köide. 536 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 43753
Kirjastus Varrak

Klubihind 24.60 EUR
Tavahind 28.00 EUR LISA OSTUKORVI
Ohvriraba
Susanne Jansson Ohvriraba

Mossmarken on udust ümbritsetud raba, kus kasvavad kidurad männid ja varitsevad sügavad laukad. Ammustel aegadel maeti rabasse ohvriande jumalatele ja räägitakse, et ka tänapäeval kaovad inimesed siin jäljetult. Kui rabast leitakse surnukeha, on see niihästi märgalasid uuriva noore bioloogi Nathalie kui ka politsei jaoks põhjus alustada uurimist, mis siin minevikus juhtus.


Tõlkinud Kadri Papp
Pehme köide. 272 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43876
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI

LASTELE

Suur mereraamat
Yuval Zommer Suur mereraamat

Miks krabid jooksevad, külg ees? Kas millimallikad on tehtud tarretisest?

Miks pingviinid ära ei külmu?

Sellest raamatust leiad vastused neile ja paljudele teistele küsimustele mereolendite kohta.
Lisaks saad piltidelt otsida sardiine, kes end seal peidavad. Kas leiad ka üles ühe erilise kala?
See imeliste illustratsioonidega loodusraamat tutvustab mitmesuguseid maailma eri otstes elutsevaid libedaid, läikivaid, võimsaid ja hämmastavaid mereloomi.

Siin on rohkesti fakte selle kohta, kuidas erinevad veeloomad toituvad, jahti peavad ja olelusvõitluses ellu jäävad. Samas sarjas on ilmunud „Suur putukaraamat“ (2017).


Tõlkinud Peeter Vissak
Kõva köide. 65 lk.
Mõõdud: 238 x 345 mm
Tellimiskood: 42916
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.40 EUR
Tavahind 16.40 EUR LISA OSTUKORVI
Tuulesahin pajudes
Kenneth Grahame Tuulesahin pajudes

Lastekirjanduse klassikasse kuuluvas Kenneth Grahame’i raamatus „Tuulesahin pajudes” ootavad ees võrratud ja isevärki seiklused, mis viivad lugeja imelise looduse rüppe ja heidavad pilgu metsaasukate põnevatele seiklustele. Teose sündmused arenevad ühe jõe kaldal ja seda ümbritsevatel niitudel, kus kõigil raamatu tegelastel – Mutil, Vesirotil, Konnal, Mägral jt – on igal ühel ajada oma asi. Nad kutsuvad lugeja endaga uitama, sõpru leidma, üksteist aitama ja lõbutsema. Kuid alatihti satuvad nad mingitesse sekeldustesse, täpselt nagu inimesedki. Lugudele lisavad värvi Ernest H. Shepardi imelised pildid.


Tõlkinud Linda Tinnu Targo
Pehme köide. 284 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41018
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.30 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI

ESSEISTIKA JA MEMUAARID

Ära tee kahju. Elust, surmast ja neurokirurgiast
Henry Marsh Ära tee kahju. Elust, surmast ja neurokirurgiast

Mis tunne on olla neurokirurg? Mis tunne on hoida kellegi elu oma käte vahel, teha sisselõige ollusesse, milles tekivad mõtted ja tunded? Mis tunne on elada edasi pärast seda, kui operatsioon, mis pidi päästma kellegi elu, on täiesti untsu läinud?

Enam kui mis tahes teises meditsiiniharus peitub neurokirurgia puhul arsti vandes „mitte teha kahju“ kibe iroonia. Ajuoperatsioonid on väga riskantsed. Iga päev tuleb Henry Marshil teha ränkraskeid otsuseid, tihti pingelistes ja ebakindlates oludes.
Kui te usute, et neurokirurgia on täpne ja peen kunst, mida praktiseerivad rahulikud ja distantseeritud kirurgid, sunnib see kaasahaarav, jäägitult aus jutustus teid meelt muutma. Hämmastava kaastunde ja siirusega paljastab üks tuntumaid neurokirurge opereerimise võidukad rõõmud, sügavalt liigutavad triumfid, piinarikkad läbikukkumised, painavad kahetsused ja hetked täis musta huumorit, mis on neurokirurgi elule iseloomulikud.


Tõlkinud Malle Klaassen
Pehme köide. 280 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43975
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 22.25 EUR LISA OSTUKORVI
Kes teab
Ike Volkov Kes teab

Raamat koosneb 69 lühijutust, mis põhinevad autori enda elu ainetel. Tekstid on seotud bänditegemise, arhitektuuri, eraelu ja muuga, mis on Ike Volkovit kui inimest kujundanud ning elus edasi viinud. Raamatu on illustreerinud graafik Toomas Pääsuke.

"Elu on fragmentaarne nagu see raamat. Vaatan alla lavalt, mis on mulle antud.

Veider sagimine.

Mälu pildid. Unenäod.

Vilksatavad erinevad nägemused. Mida mäletan. Mida arvan teadvat. Mida kujutan ette.

Ei maga. Ei ole ka üleval.

Triviaalsus, ülevus, igatsus, äng – kõik koos.

Elu. Pudenev liiv..."


Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 170 x 200 mm
Tellimiskood: 43944
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Leiud
Kathleen Jamie Leiud

„Leiud” toob lugejani valiku šoti kirjaniku Kathleen Jamie loodusesseedest.

Šotimaa maastikke ja saari kirjeldavates esseedes on juttu autori kodu lähedale pesitsema asunud rabapistrikest ja ohustatud rukkirääkudest väikesel linnukaitsealal; mõõkvaaladest keset avarat ookeani, valguse ja pimeduse vaatemängust neoliitilises hauakambris ja veel nii mõnestki ootamatust kohtumisest, mida on edasi antud suure tähelepanelikkuse, kaasaelamise ja täpse poeetilise keelega.
„Leiud” kutsub üles ümbritsevat elurikkust, sealhulgas linnaloodust, värske pilguga vaatama. Tähelepanu pööratakse ka inimtegevusega seotud keskkonnaprobleemidele. Jamie auhindu pälvinud esseedes on nii reisikirjale omast jutustamishoogu kui ka meeldejäävaid luulekujundeid, mistõttu on need ilukirjanduslikku stiili hindavale loodusehuvilisele põnev lugemine.


Tõlkinud Maarja Pärtna
Pehme köide. 200 lk.
Mõõdud: 120 x 190 mm
Tellimiskood: 43951
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.25 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI

MITMESUGUST

Tankid ja tarakanid. Pealtnägijana lagunevas Nõukogude impeeriumis
Timo Laine Tankid ja tarakanid. Pealtnägijana lagunevas Nõukogude impeeriumis

Timo Laine (snd 1968) on vaatleja ja mõtiskleja, kes otsib vastust küsimusele, miks täiuslikuna näiv ideoloogia on sünnitanud nii ebatäiusliku praktika. Autori erilise huvi ja armastuse objektiks on väike naabermaa Eesti, kus ta elab koos eestlastega läbi kogu maa vabanemisprotsessi.


Tõlkinud Katrin Kurmiste
Kõva köide. 368 lk.
Mõõdud: 143 x 215 mm
Tellimiskood: 43180
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.90 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Minu Euroopa perekond. Viimased 54 000 aastat
Karin Bojs Minu Euroopa perekond. Viimased 54 000 aastat

1980. aastatest alates on geeniteadus teinud läbi tohutu arengu. Raamatut kirjutama asudes seadis teadusajakirjanikust autor eesmärgiks seostada uusimad teadmised Euroopa esiajaloost omaenda perekonnalooga. Tulemuseks on väga tavatu ja universaalne raamat.


Tõlkinud Kadi-Riin Haasma
Kõva köide. 476 lk.
Mõõdud: 143 x 215 mm
Tellimiskood: 43173
Kirjastus Varrak

Klubihind 23.85 EUR
Tavahind 27.10 EUR LISA OSTUKORVI
Taimsed õhtusöögid. Toekad kõhutäied igaks päevaks
Sandra Vungi Taimsed õhtusöögid. Toekad kõhutäied igaks päevaks

Raamatust leiad suppe, salateid, taimseid kotlette, pastaroogasid,pitsasid ja pirukaid, korralike pearoogasid ning magustoite. Siin on nii väga lihtsaid retsepte kui ka väljakutseid köögis vilunud inimesele. Leidub ka  neli tasakaalustatud nädalamenüüd koos poenimekirjadega.


Kõva köide. 216 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 36953
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.80 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Teevi Pau, Marian Võsumets Teejuht makrotoitainete maailmas. Kõik, mida pead teadma toitumisest ja ideaalkehast

Raamatus selgitatakse, kuidas toimivad kehas süsivesikud, valgud ja rasvad. Sõltuvalt füüsilisest aktiivsusest ja treenija eesmärgist pakub see lahendusi optimaalsete toitainekoguste ja -vahekordade leidmiseks. Siin on ka 60 retsepti toitainete koguste ja protsentuaalse jagunemisega.


Kõva köide. 202 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 43500
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Baltimaad. Balti riikide teede atlas
Baltimaad. Balti riikide teede atlas

Mõõtkava 1: 200 000, linnade kaardid 1: 20 000. Legend kuues keeles: eesti, läti, leedu, inglise, saksa, vene. Lisaks teedekaartidele on atlases Tallinna, Riia ja Vilniuse ülevaatlikud kaardid ning täpsemad kaardid 48 suurema linna kohta ning palju informatsiooni vaatamisväärsuste kohta.


Kõva köide. 254 lk.
Mõõdud: 215 x 306 mm
Tellimiskood: 599318
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.90 EUR
Tavahind 23.80 EUR LISA OSTUKORVI
Raul Vaiksoo 101 Eesti monumenti

See raamat ei ole monumentaalskulptuuridest, vaid monumentidest, s.o mingitest tähistest, mis on rajatud kellelegi või millelegi.. Monumendid on raamatus toodud küll ajaloopõhisena, kuid järjestatud nende valmimisaasta järgi. Igal monumendil on rääkida oma lugu.


Kõva köide. 220 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 43470
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Kalastaja ABC
Hanno Kask Kalastaja ABC

Raamatus räägitakse populaarsematest püügikaladest, kalastuskohtadest ja kalastusviisidest. Ühegi teemaga ei minda liiga süvitsi, raamatut on lihtne lugeda ka võhikul. Raamatust leiab hulga autori tähelepanekuid ja nippe konkreetsete kalastusviiside ja kalade püügi kohta.


Pehme köide. 176 lk.
Mõõdud: 150 x 210 mm
Tellimiskood: 44019
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Kuu oraakel. Kuidas Kuu faasid suunavad meie elu
Caroline Smith, John Astrop Kuu oraakel. Kuidas Kuu faasid suunavad meie elu

Komplekt koosneb raamatust ja 72 võimsa energiaga ennustuskaardist. Kasutage tabeleid, et teha kindlaks täpne Kuu faas ja astroloogiline märk, mis heidavad valgust esitatava küsimuse olemusele, seejärel järgige valitud kaartide ladumise meetodit ning lugege kaartide tõlgendusi.


Tõlkinud Marju Algvere
Pehme köide. 128 lk.
Mõõdud: 150 x 210 mm
Tellimiskood: 42275
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
„Eesti Vabariik 100”
Autorite kollektiiv „Eesti Vabariik 100”

Koostanud TEA entsüklopeedia toimetus

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ilmus TEA Kirjastuselt mahukas koguteos „Eesti Vabariik 100”. Sellesse on koondatud kõik oluline, mis iseloomustab Eesti Vabariiki.

Põhjalik entsüklopeediline teos annab ülevaate sellest, kuidas jõuti omariikluseni, loodi Eesti Vabariik, kaotati iseseisvus, mis toimus eksiilis ja okupeeritud Eestis ning kuidas omariiklus taastati ja Eesti Vabariik uuesti üles ehitati. Samavõrd põhjalikult on käsitletud ka Eesti riigikorda, haldusjaotust, rahvastikku, majandust, loodust ja erinevaid kultuurivaldkondi (sealhulgas rahvakultuuri) ning sporti.
Teost „Eesti Vabariik 100” on TEA Kirjastus ette valmistanud juba aastast 2008. See põhineb osaliselt TEA entsüklopeedia eriväljaandel „Eesti Vabariik” ja TEA e-Entsüklopeedial www.ents.ee. Koguteose „Eesti Vabariik 100” loomisel on osalenud kokku üle 260 koostaja, toimetaja, retsensendi, konsultandi. Raamat on illustreeritud enam kui 1000 tänapäevase ja ajaloolise fotoga ning arvukate kaartide, skeemide ja tabelitega.


Kõva köide. 400 lk.
Mõõdud: 210 x2 70 mm
Tellimiskood: 243778
Kirjastus TEA

Klubihind 35.90 EUR
Tavahind 45.90 EUR LISA OSTUKORVI

JUUNIKUU ERIPAKKUMISED

Koostaja Endel Priidel Kas siis selle maa keel... 100 luuletust

Luulekogu „Kas siis selle maa keel...“ on läbilõige eesti isamaalise luule ligi 200 aasta pikkusest ajaloost. Kogumiku 100 luuletust 67 autorilt moodustavad 12 kronoloogilis-temaatilist peatükki. Avaluuletuse „Kuu“ autorile, meie luule suurkujule Kristian Jaak Petersonile on pühendatud omaette peatükk. Jäägitut isamaa-armastust õhkub peatükist „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“, mille nimiluuletust käsitleti algusest peale Eesti hümnina. Meie rahvuslill rukkilill õitseb ja rahvuslind suitsupääsuke laulab peatükis „Meelega mõista“. Optimistlikult ja elujaatavalt kõlab lipulaulu autori üleskutse „Kaunistagem Eesti kojad kolme koduvärviga!“. Keelepeatükke on neli: „Lehtmetsane ja mullapäälne keel“ ning „Sõna seob“ (tavakeel), „Kodukülä, kodukiil“ (murdekeel), „Sõnade salved on tulvil täis“ (keelemängud). Positiivsetest laengutest on kantud peatükk „Keel, meel, maa“. Hoopis teistsuguses, lausa jahmatavas tonaalsuses on peatükkide „Tuulemurrus“ ja „See võõras öös“ luuletused. Luuletustele lisatud kommentaarid on sisuliselt küll omaette lood, kuid mis annavad hea ülevaate ajastust või oludest, milles üks või teine luuletus on kirjutatud.


Kõva köide. 344 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 41995
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Haruldased esemed
Kathleen Tessaro Haruldased esemed

Kaasahaarava ajaloolise romaani peategelasteks on kaks väga erinevat sõbrannat, keda ühendab ohtlik saladus. Maeve Fanning on Bostoni iiri immigrant, kes elab koos lesest emaga linna vaesemas piirkonnas North Endis. Nutikas ja südikas punapea on otsustanud keerulistest oludest kiuste välja rabeleda, ent kahjuks on Maeve’il paar ohtlikku nõrkust – juhusuhted võõraste meestega ja alkohol –, mis viivad ta õige pea peadpööritavale allakäiguteele. Kui pinged viimaks üle pea kasvavad, leiab Maeve end vaimuhaiglast, kus ta kohtub salapärase noore naisega, kes just nagu temagi ei suuda ega tahagi varjata vabaduseiha, mida 1930. aastatel daamidele sobimatuks peetakse. Haiglast välja pääsenud, otsustab Maeve alustada puhtalt lehelt. Ta saab tööd omapärases antiigipoes, mille klientideks on Bostoni kõige varakamad ja eriskummalisemad kollektsionäärid. Poeke on kui salapäraste ja haruldaste esemete paradiis, mis annab Maeve’ile võimaluse piiluda Ameerika seltskondliku koorekihi maailma.


Tõlkinud Tiiu Kraut
Kõva köide. 320 lk.
Mõõdud: 145 x 300 mm
Tellimiskood: 40608
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
See olid sina
Jo Platt See olid sina

Alice Waites on peaaegu kaks aastat elanud üksinda. Kui tema head sõbrad raamatuklubist hakkavad pärima, miks ta uute tutvuste vastu huvi ei ilmuta, tunneb ka Alice, et on aeg minevikuga lõpparve teha ja uued inimesed oma ellu lasta. Aegamisi saavad talle üha selgemaks nii oma südamevalu kui ka sõprade ees salatsemise põhjused. Kõige enam masendab teda aga see, et ta on tõde ka iseenda eest varjanud: eitanud oma tundeid lähedase, kättesaamatuna tunduva sõbra vastu. „See olid sina” on lugu armastusest, kaotusest ja allasurutud tunnetest. Liigutav ja vaimukas lugu ühe naise konarlikust teekonnast iseenda ja teiste inimeste mõistmiseni.


Tõlkinud Tiia Krass
Kõva köide. 344 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 39947
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Maestro
Geir Tangen Maestro

Ühel hallil sügishommikul äratab Haugesundi väikelinna mõrv: üks naine on kõrghoone rõdult alla visatud. Eelmisel päeval sai kohaliku ajalehe reporter Viljar Ravn Gudmundsson hoiatava e-kirja, mida ta tõsiselt ei võtnud. Kui saabub uus e-kiri, taipab Gudmundsson, et on sattunud halba kriminulli meenutava jantliku mõrvaloo keskmesse. Politseiuurija Lotte Skeisvoll peab tapja peatama, enne kui too jõuab oma ennustused täide viia, aga aega on napilt. Iga kaotatud sekund võib kellelegi elu maksma minna. 

Tagaplaanil seisab taktikeppi vibutav dirigent, kes juhatab oma isiklikku reekviemi. Klassikalist surmasümfooniat, kus orkestri liikmed peavad mängima nii, nagu tema tahab. Partituur on tema käes. Tema on Maestro.

“Maestrot“ võib pidada sümboolseks Nordic Noir’i kvintessentsiks


Tõlkinud Ene Mäe
Pehme köide. 328 lk.
Mõõdud: 144 x 200 mm
Tellimiskood: 39824
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 16.20 EUR LISA OSTUKORVI

SOODSAT SUVELUGEMIST

Minu võitlus. 1. Raamat. Surm perekonnas
Karl Ove Knausgård Minu võitlus. 1. Raamat. Surm perekonnas

Norra kirjaniku ohtralt auhinnatud kuueosaline romaanisari on hingekriipivalt aus elulugu. I osa sõlmituseks on isa surm, mis sunnib elule tagasi vaatama.


Tõlkinud Sigrid Tooming
Pehme köide. 424 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 37042
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Minu võitlus. 2. raamat. Armunud mees
Karl Ove Knausgård Minu võitlus. 2. raamat. Armunud mees

Sarja teine osa käsitleb Karl Ove sõgedat armumist, selle metamorfoose ja tagajärgi. Autori naine on öelnud: „Ma olen abielus maailma kõige ebadiskreetsema mehega.”


Tõlkinud Sigrid Tooming
Pehme köide. 572 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 38995
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
Minu võitlus. 3. raamat. Poisipõlvesaar
Karl Ove Knausgård Minu võitlus. 3. raamat. Poisipõlvesaar

On autori lapsepõlv, 1970. aastate algus. Lapsed on väikesed, vanemad on noored ja maailm on lahti. Aga mingil hetkel hakkab see sulguma ja kõik muutub.


Tõlkinud Sigrid Tooming
Pehme köide. 400 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 42435
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
Põgenemine
Jean-Philippe Toussaint Põgenemine

Romaan kaardistab ebamäärast etappi armastussuhtes, lahkuminekueelset kahevahelolekut, kus armastus on muutunud võimatuks, kuid ei lase ka lahkuminekul teoks saada.


Tõlkinud Leena Tomasberg
Kõva köide. 120 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 40615
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
Üks inimsüda
William Boyd Üks inimsüda

Romaani peategelane Logan alustab kirjutamist, kui ta on 1923. aastal Norwichi koolipoiss, ja lõpetab päeval enne rahulikku surma oma maamajas Prantsusmaal.

Boyd laseb Loganil tal kohtuda paljude 20. sajandi kuulsustega, sealhulgas Ernest Hemingway, Virginia Woolfi, Wallis Simpsoni ja Windsori hertsogiga.


Tõlkinud Kaaren Kaer
Kõva köide. 492 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 33617
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 27.90 EUR LISA OSTUKORVI
Sai mis tahtis
Louise O´Neill Sai mis tahtis

Väikeses Iiri linnakeses on alanud suvi. Emma on saanud äsja 18-aastaseks, ta on piltilus ja enesekindel. Ühel õhtul peavad linnakese noored pidu. Kõik on kohal. Kõigi pilgud on Emmal. Järgmisel hommikul ärkab tüdruk kodumaja verandal. Ta ei mäleta midagi eelnenud ööst ega tea, miks kogu ta keha niimoodi valutab. Küll aga teab seda kogu ülejäänud linn. Lugu vaatleb halastamatult ausalt, kust jookseb piir vägistamise ja vastastikusel nõusolekul toimuva vahekorra vahel ja kuidas toimib ohvri häbistamine nutitelefonide ajastul.


Tõlkinud Helen Rohtmets-Aasa
Pehme köide. 264 lk.
Mõõdud: 130 x 240 mm
Tellimiskood: 38155
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 18.35 EUR LISA OSTUKORVI
Tema verine sepitsus
Graeme Macrae Burnet Tema verine sepitsus

On aasta 1869. Šoti mägismaa kolkakülas pannakse toime jõhker kolmikmõrv, mille eest vahistatakse Roderick Macrae nimeline noormees. Kohtualuse seletuskiri ei jäta tema süüs kahtlust, kuid läheb vaja Šotimaa helgeimaid seadusetundjaid ja psühhiaatreid, et selgitada, mis sundis teda nii halastamatult ja julmalt tegutsema. Kas ta oli hull? Või külmalt kaalutlev? Roderick Macrae ja ootevalmis võlla vahel on üksnes tema advokaadi veenmisjõud. Graeme Macrae Burnet jutustab ülimalt kaasahaaravalt sellest, kuidas tõde võib olla tinglik, isegi kui tõsiasjad näivad klaarid.


Tõlkinud Kalev Lattik
Pehme köide. 320 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 40783
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Minu geniaalne sõbranna
Elena Ferrante Minu geniaalne sõbranna

Romaan viib lugejad 1950. aastate Napoli vaese ja troostitu ent elust pulbitseva linnaosa tänavatele, kust saab alguse Elena ja Lila elukestev sõprus.

Tüdrukud käivad koos koolis ning avastavad koos oma karmi ja elust pulbitsevat naabruskonda. Kui Lila on üliandekas ja haarab kõike lennult, siis Elena on visa ja edasipüüdlik. Nende maailmad hakkavad teineteisest üha kaugenema, kui Elena vanemad on vastumeelselt nõus tütre haridusteed toetama, Lila vanemad seda aga ei tee.


Tõlkinud Tiina Randviir
Pehme köide. 272 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 39008
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Roheline 24/7. Hõrgud retseptid rohelistest köögiviljadest
Jessica Nadel Roheline 24/7. Hõrgud retseptid rohelistest köögiviljadest

Avasta enam kui sada põnevat taimset retsepti kaneeli-rullkõrvitsavahvlitest ja päikese tervitamise smuutidest krõbedate kapsakrõpsude ja rabarbri-lehtpeedipirukani. Rohelisi köögivilju on selle raamatu retseptides kasutatud põnevalt ja loominguliselt. 


Tõlkinud Laura Valli
Kõva köide. 176 lk.
Mõõdud: 195 x 253 mm
Tellimiskood: 39275
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Ruutaiandus. Rikkalik saak väikeselt pinnalt
Anne-Marie Nageleisen Ruutaiandus. Rikkalik saak väikeselt pinnalt

Ideaalne köögiviljaaed on ilus, hoolitsetud ja viljakas. Ruutviljelus on originaalne köögiviljakasvatamise viis, mis aitab hõlpsasti need eesmärgid teoks teha.

Ruutaianduse nipp on selles, et taimedele tuleb luua suhteliselt väikesel maalapil parimad võimalikud tingimused, nii et nad annaksid rohkem saaki kui tavaliselt. Tõlkinud Monika Reedik


Pehme köide. 168 lk.
Mõõdud: 240 x 240 mm
Tellimiskood: 31606
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 20.30 EUR LISA OSTUKORVI
Väike elevant, kes tahab magama jääda
Carl-Johan Forssén Ehrlin Väike elevant, kes tahab magama jääda
Tõlkinud Pille Kruus
Kõva köide. 32 lk.
Mõõdud: 210 x 240 mm
Tellimiskood: 38971
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI
Vaata sisse! Teadus
Minna Lacey Vaata sisse! Teadus

See rohkem kui 110 avatava aknakesega põnev raamat tutvustab lastele teaduse imesid. Tee raamat lahti ja veendu ise!


Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 13 lk.
Mõõdud: 198 x 222 mm
Tellimiskood: 37301
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 14.45 EUR LISA OSTUKORVI

KINGITUSED PAKIKAPPIDES

TELLI RAAMATUD EDASPIDI MUGAVALT PAKIKAPPI JA LISA OMA TELLIMUSELE SIIT ÜKS KINGIRAAMAT!

Armastuse valgus. Valik eesti armastusluulet
Koostanud Peep Ilmet Armastuse valgus. Valik eesti armastusluulet

Kaunis luulekogu sisaldab läbilõike eesti armastusluulest läbi aegade. Esindatud on Lydia Koidula, Marie Underi, Henrik Visnapuu, Artur Alliksaare, Heiti Talviku, Doris Kareva, Indrek Hirve, Elo Vee, Merca, Kaur Riismaa, Eda Ahi ja paljude teiste armastusluule.

Loe, kuidas toimida


Kõva köide. 472 lk.
Mõõdud: 155 x 210 mm
Tellimiskood: 38964
Kirjastus Varrak
LISA OSTUKORVI
TEE. Omadused. Tõmmised. Rituaalid. Retseptid
Linda Gaylard TEE. Omadused. Tõmmised. Rituaalid. Retseptid

Avasta ideaalse tõmmise valmistamise saladused ja õpi, kuidas degusteerida teed nagu proff. Sukeldu teemaailma ja arenda oma kirg selle joogi vastu uuele tasemele. Uuri, kuidas teepõõsad, kasvutingimused, kasvatuspiirkonnad, saagikoristus ja teesegude kombineerimine mõjutavad igapäevase tee maitset, aroomi ja kvaliteeti. Raamatus on ka taimeteedele pühendatud peatükk ning üle 100 teeretsepti, mis viivad igapäevasest tassikesest teest kaugemale – maailma, mis on tulvil ajalugu, rituaale ja hõrke maitseelamusi. 

Loe, kuidas toimida


Tõlkinud Eve Rütel
Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 205 x 240 mm
Tellimiskood: 41322
Kirjastus Varrak
LISA OSTUKORVI
Pahnast vabaks. Kodu arukas korrastamine
Geralin Thomas Pahnast vabaks. Kodu arukas korrastamine

Kas sa tunned end kodus rahulikult, mugavalt ja lõõgastunult? Kas sa tahaksid, et sul oleks rohkem aega, energiat ja raha? See kõlab uskumatult, aga üleliigne kola mõjutab su pangaarvet, õnnetunnet ja tervist. Pahnal on nii füüsilised, emotsionaalsed kui ka majanduslikud mõjud, kuigi me seda endale iga päev ei teadvusta. Aga millest alustada, kui olukord on kasvanud üle pea ja ülesanne käib üle jõu? Raamat pakub selleks toredaid, loovaid ja asjatundlikke meetodeid. Korrastamise protsess muutub palju meeldivamaks, kui näha selles võimalust lasta asjadel minna, ja mis peamine – see aitab luua korda oma elus tervikuna.

Loe, kuidas toimida


Tõlkinud Dorel Käosaar, Katrin Killandi
Kõva köide. 176 lk.
Mõõdud: 190 x 245 mm
Tellimiskood: 37561
Kirjastus Varrak
LISA OSTUKORVI