SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Enn Tarvel Eesti Rahva lugu

„Eesti rahva lugu” annab ülevaate Eesti ajaloost kaheteistkümne ja poole aastatuhande jooksul alates mandrijää kadumisest kuni tänase päevani. Loo keskmes on eesti rahvas, ent unustatud pole ka vallutajaid ja valitsejaid ning naaberrahvaste käekäiku. Raamat ei paku ühte sidusat jutustust, vaid peatub eesti rahva poliitilise ja kultuuriajaloo põnevamatel küsimustel. Üldinimlikust vaatenurgast joonistatud minevikupilt lähtub eesti rahvuslikust seisukohast, tegemata samas mööndusi käsitluse teaduslikus ranguses. Raamat kutsub üles pöörama enam tähelepanu oma juurtele – oma rahva ajalooga tutvumine tuleb kindlasti kasuks tänapäeva inimese hingele tema kiires ja pingelises elus.

Enn Tarvel (sünd. 1932) on lõpetanud Tartu ülikooli ajaloo osakonna ja suurema osa elust töötanud Eesti Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituudis. Tema esimeseks uurimisvaldkonnaks oli Poola aeg Eestis (16. sajandi II pool kuni 17. sajandi I veerand), mis köidab teda tänapäevani. Hiljem on ta laiendanud oma huviringi ja ajaloohaaret kõigile kolmele Baltimaale 13. sajandist tänapäevani. Pärast iseseisva Eesti taastamist on ta tegelnud peamiselt Eesti uusima ajalooga. 2014. aastal pälvis ta Eesti riigi elutööpreemia tulemusliku teadustegevuse eest.

Kuula raadiointervjuud Enn Tarveliga (alates 40 minutist)


Kõva köide. 400 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 43142
Kirjastus Varrak
Klubihind 17.90 EUR
Tavahind 23.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Julian Fellowes Belgravia

On 1815. aasta 15. juuni õhtu ja Inglismaa koorekiht on kogunenud Brüsselisse Richmondi hertsoginna ballile, millest saab ajaloo üks traagilisemaid piduõhtuid. Sest tegemist on ühtlasi Waterloo lahingu eelõhtuga ning järgmine päev jääb paljudele tantsupõrandal keerlevatele vapratele ja nägusatele kavaleridele viimaseks.

Wellingtoni hertsogi peavarustaja härra Trenchardi noore ja ilusa tütre Sophia elu muutub sel õhtul jäädavalt. Kuid alles kakskümmend viis aastat hiljem, kui sotsiaalselt edukad Trenchardid on asunud elama Londoni moodsasse ja nooblisse Belgravia linnajakku, hakkavad tolle õhtu järelkajad end tõeliselt tunda andma. Sest uuenevas maailmas, kus vana aristokraatia peab kohanema esiletõusvate rikaste kodanlastega, leidub küllaga neid, kes eelistaksid minevikusaladused igaveseks saladuskatte alla jätta.

Romaan telesarja Downton Abbey stsenaristilt


Tõlkinud Lauri Vahtre
Pehme köide. 384 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 42930
Kirjastus Varrak
Klubihind 21.35 EUR
Tavahind 25.15 EUR
LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMINE

Pakkumine kehtib kuni raamatuid jätkub!

Tõnu Õnnepalu Paradiis

Paradiis on üks koht ja üks aeg. Koht – väike küla Hiiumaa läänerannikul metsa ja mere vahel, aeg – põhiliselt 1980. aastate lõpp. See aeg ja see koht jõuavad meieni kirjadena autorilt. Realistlikus, aga samas piibellik-müütilises laadis jutustavad need pihtimuslikud kirjad korraga autori enda, ühe küla ja seal elanud inimeste lugu. 

Tõnu Õnnepalu maalib oma raamatus värvikaid pilte selle kauge ja üksildase paiga loodusest ja aastaaegadest, Paradiisi põliselanike veel tükati väga arhailisest elust, ning samas ka sellest lõbusast ajast mõned aastakümned tagasi, kui Eestisse tuli vabadus. 

Raamatut ilmestavad omaaegsed mustvalged fotod ja Paradiisi kaart.


Kõva köide. 200 lk.
Mõõdud: 149 x 206 mm
Tellimiskood: 19789
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.90 EUR
Tavahind 15.90 EUR LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Helena Miranda Võim valu üle

Sa oled kannatanud valu juba pikemat aega, mitmeid kuid, võib-olla ka aastaid või isegi aastakümneid. Su valu peamine põhjus ei ole ehk selgunud või pole selle vastu tõhusat ravi leitud. Oled proovinud paljusid abinõusid, neelanud rohtusid, võimelnud, teinud tervisesporti ja puhanud. Sind on ehk opereeritudki, vähemalt korra, aga võib-olla ka rohkem. Oled võidelnud oma töövõime säilitamise nimel ja võib-olla selle valule kaotanud. Sul on oma valust kõrini. Vahetevahel valdab su meeli lootusetus: kas see ei lõpe siis kunagi? Ehk tunned ennast oma valudega ka väga üksildasena. See raamat on mõeldud just sinule.

Kestev füüsiline valu mõjutab miljonite inimeste elu kõikjal maailmas ja see on nii isikliku kannatuse kui ka töövõimetuse peamisi põhjuseid. Valu-uuringud on viimase 10–15 aastaga tublisti edenenud ja arusaamad valu kohta on muutunud. Võib isegi öelda, et sel alal on toimunud väike teadusrevolutsioon.

Helena Miranda on Soome arst ja tegelenud pikka aega ka valu-uuringutega. Ta on kogunud sellesse raamatusse uued teadmised valdkonnast ja võtnud jutuks 18 erisugust valu võitmise vahendit. Autor jagab avameelselt ka oma isiklikku valuga toimetuleku lugu, et julgustada lugejaid uskuma ja tegutsema, sest ka valuga on võimalik elada elamisväärset elu, ehkki see ei ole alati lihtne.


Tõlkinud Toomas Tallo
Kõva köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42961
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Stefan Klein Unenäod. Rännak meie seesmisse tõelusse

Unenäod on võti meie teadvuse juurde. Stefan Klein jutustab arusaadavalt ja põnevalt, mida unenäod meie kohta räägivad, kuidas nad avavad meile uusi horisonte ning kuidas me saame neid kasutada inspiratsiooni ammutamiseks. See on ainulaadne avastusretk meie seesmisse tõelusse.

Magamine, nagu me oleme viimasel ajal teada saanud, tähendab peaaegu alati ka unenägemist. Und nähes veedate seega rohkem aega kui mis tahes muu tegevusega. Ent mis on unenäod? On aeg läheneda sellele fenomenile uuest vaatenurgast. Käesoleva raamatuga tahan näidata, et unenäod ei ole juhuslikud: nad on võti, et lahendada meie teadvuse mõistatus. Nad reedavad meile, kuidas meie aju toob esile selle, mida me tajume tegelikkusena. Meie teadmised unenägemisest on viimastel aastatel tohutult laienenud. Ettekujutuse, nagu võiks unenägusid sellal, kui te magate, lugeda otse teie ajust, heidaksite te tõenäoliselt kõrvale kui teadusliku fantastika. Ent sellest on juba saanud reaalsus. Ja hiiglaslikud unenägude andmepangad annavad tunnistust selle kohta, kuidas meie elu unenäos peegeldub – ning kuidas me õpime unes tulevikuga toime tulema. Unenägude üksikasjalik käsitlemine aitab meil mitte ainult mõista iseennast, vaid laseb avastada ka meie olemise igas mõttes tundmatut külge. Kas poleks kahju, kui kolmandik teie eluajast läheks teist jälgi jätmata mööda?

-Stefan Klein


Tõlkinud Krista Räni
Kõva köide. 272 lk.
Mõõdud: 160 x 200 mm
Tellimiskood: 426002
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

Vanaema saatis mind ütlema, et ta palub vabandust
Fredrik Backman Vanaema saatis mind ütlema, et ta palub vabandust

Elsa on seitsmeaastane ja ärritab teisi oma isemoodi olekuga. Vanaema on seitsmekümne seitsme aastane ja ärritab teisi hullude tempudega. Näiteks sellega, et seisab rõdul, hommikumantli hõlmad lahti, ja tulistab ootamatuid külalisi värvikuulipüssist.

Vanaema on Elsa ainuke sõber. Neil on oma salakeel ja kuningriik Peaaegu-Ärkvel-Maal. Sinna viib vanaema Elsa öösiti seiklema, kui Elsa vanemad lahku lähevad ja kui Elsat koolis kiusatakse. Selle maa elanikud on kõik isemoodi ja seal ei kästa normaalne olla.

Kui vanaema sureb, ei pääse Elsa enam Peaaegu-Ärkvel-Maale, aga see-eest on vanaema korraldanud talle suure seikluse pärismaailmas. Elsa peab kohale viima vanaema kirjad naabritele, kellelt vanaema tahab vabandust paluda. Ülesannet täites õpib Elsa lähemalt tundma joodikut, monstrumit, võitluskoera, vinguviiulit ja teisi majaelanikke ning avastab nii mõndagi üllatavat vanaema kohta.

Tavaline romaan isemoodi inimestest. Või vastupidi.


Tõlkinud Ene Mäe
Kõva köide. 352 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 42442
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Põhjala müüdid
Neil Gaiman Põhjala müüdid

Põhjala müüdid jutustavad kõledast paigast, kus talveööd on pikad-pikad ja suvepäevad lõputud, need on rahva müüdid, kes ei usaldanud oma jumalaid täielikult ja kellele need jumalad täielikult isegi ei meeldinud, kuigi nad austasid ja kartsid neid.

Ma püüdsin jutustada neid müüte ja lugusid ümber nii täpselt, kui suutsin, ja nii huvitavalt, kui suutsin. Ma loodan, et olen jutustanud need ümber ausalt, kuid nende jutustamises oli ikkagi rõõmu ja loovust.
Just seda rõõmu müüdid pakuvadki. Tore on neid ise jutustada. Lugege jutte selles raamatus, tehke need enda omaks ning mõnel pimedal ja jäisel talveõhtul või suveööl, kui päike ei taha kuidagi loojuda, jutustage sõpradele, mis juhtus, kui varastati Thori vasar, või kuidas Odin sai jumalate valdusse luulemõdu.

- Neil Gaiman


Tõlkinud Allan Eichenbaum
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42510
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Laululind
Marcia Willett Laululind

Kui Mattie oma vana sõbra Timi mõneks ajaks Dartmoori veerel asuvasse perekonna maamajja kutsub, tundub talle, et mees varjab tema eest midagi. Nõmmeäärse paiga asukatel on aga kõigil saladusi. Tim avab end nendega suheldes üha enam ja Mattie armub temasse üha sügavamalt. Ja kui suvepäike Dartmoori metsikut maastikku soojendab, paisuvad lootused.

Sari „Varraku ajaviiteromaan“


Tõlkinud Elisabet Karting
Kõva köide. 216 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 42947
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Luukellad
David Mitchell Luukellad

Viieteistaastasel Holly Sykesil on suur tüli emaga ja ta hakkab sihitult astuma, teadmata, et teda ootab ees üsna kummaline elu, mis viib ta kokku paljude inimestega, kellel kõigil on oma roll tema saatuse kujunemisel. Elud põimuvad ootamatutes olukordades ja saatuslikel hetkedel. See mahukas teos on nagu suurejooneline ja paeluv kaleidoskoop. 

Sari „Moodne aeg“


Tõlkinud Krista Kaer
Kõva köide. 704 lk.
Mõõdud: 134 x 200 mm
Tellimiskood: 42404
Kirjastus Varrak

Klubihind 24.55 EUR
Tavahind 27.90 EUR LISA OSTUKORVI
Kriidimees
C. J. Tudor Kriidimees

1986. aastal on Eddie ja ta sõbrad inglise poisikesed, kes otsivad oma unises kodulinnakeses närvikõdi, ent satuvad tükeldatud laibale.

2016. aastal on Ed täiskasvanu, kes usub, et on minevikuga rahu teinud. Siis aga jõuab tema ja ta toonaste sõprade postkastidesse kiri. Peatselt leitakse üks neist surnuna. Nüüd mõistab Eddie, et iseenda päästmise nimel peab ta lõpuks ometi välja selgitama, mis tol ammusel ajal ikkagi juhtus.

Lugejat vaheldumisi minevikku ja tänapäeva juhtiv „Kriidimees“ on stiilipuhas põnevusromaan, kus kõik tegelased on kui lihast ja luust, igal saladusel on ammendav lahenduskäik ja loo pöörded on ootamatud ka kõige terasemale lugejale.


Tõlkinud Kalev Lattik
Pehme köide. 272 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42954
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.40 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Teisel ajal, teises elus. Olof Palme triloogia II osa
Leif GW Persson Teisel ajal, teises elus. Olof Palme triloogia II osa

Oma Östermalmi korteris tapetakse ühe riigiasutuse võrdlemisi tähtsusetu ametnik. Häirele reageerivad Jarnebring ja tema uus kolleeg, kriminaalinspektor Anna Holt, ent Juurdlus lõpetatakse üsna varsti ning suunatakse nende raskete vägivallakuritegude hulka, mis ongi jäänud lahendamata.

Samal ajal paistab juhtum elavat salaelu. Kaitsepolitsei käib ringi ja esitab mõrvaohvri ja teda ümbritsenud inimeste kohta küsimusi – küsimusi teise aja ja teise elu ning oluliselt tõsisemate kuritegude kohta kui see, millest Jarnebring ja Holt püüavad sotti saada.


Tõlkinud Kadi-Riin Haasma
Pehme köide. 416 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 40820
Kirjastus Varrak

Klubihind 23.65 EUR
Tavahind 26.90 EUR LISA OSTUKORVI

KOOS HOBUSEGA

Tuire Kaimio ja Minna Tallberg Koos hobusega

Seni põhjalikem eestikeelne rikkalikult illustreeritud teatmeteos hobustest. Vaatluse all on hobuste käitumine ja aistingud, kuidas hobustega ümber käia, kuidas neid õpetada jpm. Hobuse koolitamist on käsitletud raamatus kergesti jälgitavate praktiliste juhiste ja näidete abil. Nõuannetele lisaks jagatakse teadmisi sellest, mis suunab hobuse käitumist, kuidas ta õpib ja millised liigile iseloomulikud omadused tema käitumist mõjutavad. Alustatakse sellisest põhiasjast nagu hobuse kinnivõtmine ning jõutakse ratsahobuse ja traavli koolitamise algtõdedeni. Värvi annavad raamatule lood elust enesest ning näited, kuidas ühe või teise hobusega vastavas olukorras toime on tuldud. 

Teoses kergitatakse katet hobulausujate ja probleemhobuste koolitajate meetoditelt ning antakse juhiseid nii probleemide lahendamiseks kui ka hobuse ümberkoolitamiseks. Muu hulgas on ära toodud paljude professionaalide – veterinaari, füsioterapeudi, olümpiaratsude treeneri ja tipptraavlite hooldaja kirjutatud artiklid. Tekste illustreerib üle 300 värvifoto, mis on raamatu tarbeks teinud hinnatud hobufotograaf Minna Tallberg.

Tegemist on kordustrükiga raamatust, mis ilmus esmakordselt eesti keeles 2007. 


Tõlkinud Ingrid Randlaht
Kõva köide. 640 lk.
Mõõdud: 168 x 220 mm
Tellimiskood: 43005
Kirjastus Varrak

Klubihind 28.95 EUR
Tavahind 32.90 EUR LISA OSTUKORVI

LASTELE JA NOORTELE

Masinad. Otsi pildid. Leia sõnad

Otsi, leia, avasta! Selle pappraamatu lehekülgedel on üle 60 liiklusvahendi. Kas leiad nad piltidelt üles? Kas oskad neid ka nimetada?

Vanusele 2+


Kõva köide. 20 lk.
Mõõdud: 175 x 200 mm
Tellimiskood: 41803
Kirjastus Varrak

Klubihind 8.70 EUR
Tavahind 9.90 EUR LISA OSTUKORVI
Õun ja vihm
Sarah Crossan Õun ja vihm

Kui Apple’i ema pärast 11-aastast äraolekut naaseb, tunneb Apple end jälle terviklikuna. Kuid täpselt nagu ema lahkumisel, on ka tema tagasitulekul mõru mekk juures ja peagi ei saa Apple enam arugi, kes tegelikult kelle eest hoolitseb. Alles siis, kui Apple kohtub inimesega, kes on veel suuremas segaduses kui ta ise, hakkab ta nägema asju nii, nagu need päriselt on.


Tõlkinud Kristina Uluots
Pehme köide. 272 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41582
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Peatage Ivy Pocket
Caleb Crisp Peatage Ivy Pocket

Ivy Pocket adopteeritakse – adopteeritakse! – ja ta on oma saatusega äärmiselt rahul. Tema võluvad uued vanemad on Londonis kirstumeistrid ja Ivy on täiesti kindel, et ta on täiusliku tütre võrdkuju. Sa saad ju ikka aru, mida see kõik tähendab, eks? Sa ju mõistad, et KEEGI peab peatama selle pahategijast tüdruku, selle lausa kehastunud katastroofi, enne kui on hilja?


Tõlkinud Tiina Viil
Pehme köide. 408 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 42756
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI

MEIE EESTI

Ivan Orava mälestused. Minevik kui helesinised mäed
Andrus Kivirähk Ivan Orava mälestused. Minevik kui helesinised mäed

Vabariigi Valvuri Ivan Orava nimi on tuntud igale eestlasele. Käesolev mälestuste täiendatud trükk ilmus Orava 100. juubeli puhul. Nagu ikka, sekkub Orav karmilt ja selgesõnaliselt kõikjal, kus viga näeb laita. Lisaks on raamatus ka varem ilmumata näidend "Orav ja Meri". Raamatu lõppu on lisatud Ivan Orava nekroloog.

Täiendatud kordustrükk


Kõva köide. 256 lk.
Mõõdud: 135 x 210 mm
Tellimiskood: 42992
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
EV 100 - riigi teekond. Eesti iseseivusega seotud paigad
Mart Laar EV 100 - riigi teekond. Eesti iseseivusega seotud paigad

Kaart-reisijuht koosneb Eesti voldikkaardist ning reisijuht-raamatust. Raamatustutvustatakse Eesti iseseisvuse sünniga seotud olulisi paiku. - 275 kohta, mälestusmärki või hauatähist Eestis, lisaks 10 Lätis ja 10 Soomes. Tutvustused on eesti, inglise ja vene keeles.  Objektidejuurde on lisatud koordinaadid ja aadress. Kaart on mõõtkavas 1: 425 000.


Poolpehme köide. 224 lk.
Mõõdud: 140 x 240 mm
Tellimiskood: 599202
Kirjastus Regio

Klubihind 19.90 EUR
Tavahind 23.10 EUR LISA OSTUKORVI
101 Eesti lille
Toomas Kukk 101 Eesti lille

Mis võiks olla Eesti inimesele veelgi hingelähedasem, kui kinkida ja samas ka tunda just kodumaa looduse lilli? 101 tavalisemat ja kaunimat lille võikski olla just selline hulk taimi, mida igaüks meist suudab selgeks õppida. Raamatu Toomas Kukk on Eesti Maaülikooli herbaariumi vanemkuraator. 

Sari "101 Eesti"


Kõva köide. 216 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 34775
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.70 EUR
Tavahind 16.73 EUR LISA OSTUKORVI
101 Eesti puud ja põõsast
Rein Sander 101 Eesti puud ja põõsast

Tervelt sada puud! Kas meil siis tõesti kasvab nii palju erinevaid puu- ja põõsaliike? Koolipõlvest teame, et meil on ainult neli kodumaist okaspuud – mänd ja kuusk, põõsa mõõtu kadakas ja jugapuu. Lehtpuudki saame esimese hooga üles lugeda kahe käe sõrmedel. Rein Sander tutvustab asja lähemalt.

Sari “101 Eesti…”


Pehme köide. Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 22949
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.30 EUR
Tavahind 15.50 EUR LISA OSTUKORVI
101 Eesti laeva
Mati Õun, Hanno Ojalo 101 Eesti laeva

Eesti laevaehitus on ilmselt üle tuhande aasta vana. Selles raamatus tutvustatakse mere-, jõe- ja järvelaevu nende mitmekesistes ametites – on kauba- ja reisilaevu, sõja- ja piirivalvelaevu, teadus-, hüdrograafia- ja õppelaevu, kala- ja tulelaevu ning tänapäeval üha enam levinud lõbusõidulaevu.

Sari “101 Eesti…”


Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 27555
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Eesti metsad
Anneli Palo Eesti metsad

Raamat peaks pakkuma huvi metsasõpradele, olgu nad siis matkajad, linlastest maakoduomanikud või koduümbrust väärtustavad inimesed. Avastamist jagub kindlasti ka looduskaitsjatele ja metsamajandajatele. Metsa vaadeldakse kui ajas ja ruumis pidevas arengus olevat elukooslust. 

Sari “Roheline Eesti”


Poolpehme köide. 224 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 39558
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Eesti metsamarjad
Taimi Paal Eesti metsamarjad

Sellesse raamatusse on koondatud peaaegu kõik need Eestimaal looduslikult kasvavad taimed, mille vilju rahvas nimetab marjaks. Juttu ei tule ainult söödavatest marjadest, vaid ka mürgistest. Autor vaatleb marjataimi kogu leviala ulatuses ning kirjeldab, kuidas neid kasutatakse rahvameditsiinis.

Sari “Roheline Eesti”


Poolpehme köide. 232 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 34096
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Eesti tornaadod
Andres Tarand, Ain Kallis Eesti tornaadod

Seda raamatut ajendas kokku panema asjaolu, et tornaadode näol on tegemist loodusnähtusega, mida hästi kätte ei saa ega kotti ei pane so keerukas on neid kirjeldada standardiseeritud statistiliste parameetritega. Raamat on väga kollektiivne looming, mis hõlmab ajavahemikku 1745-2015.

Sari “Roheline Eesti”


Pehme köide. 280 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 40073
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI

VARRAKU SÜNNIPÄEVAPAKKUMINE

Pakkumine kehtib, kuni kaupa jätkub!

Elu muusika. Bioloogia teispool geene
Denis Noble Elu muusika. Bioloogia teispool geene

Mis on elu? Tunnustatud füsioloog ja üks süsteemibioloogia rajajatest Denis Noble püüab selles kohati sügavalt poeetilises raamatus vastata just sellele küsimusele. 


Tõlkinud Lauri Laanisto
Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 36403
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
Elus olla. Erootiline ökoloogia
Andreas Weber Elus olla. Erootiline ökoloogia

Raamat kirjeldab ökoloogilist tegelikkust kui suhete süsteemi ja uurib armastust kui ökoloogilist praktikat. Weber leiab, et elu oma intensiivsel kujul on alati armastus. 


Tõlkinud Katrin Kaugver
Kõva köide. 216 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 37189
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
Küberfoobia
Edward Lucas Küberfoobia

Raamat mitte ainult ei kirjelda internetis valitsevaid ohtusid, vaid toob välja ka võimalused, kuidas end seal paremini kaitsta. Lucas seletab keerulise lahti arusaadavas keeles. 


Tõlkinud Piret Frey
Pehme köide. 272 lk.
Mõõdud: 145 x 215 mm
Tellimiskood: 39541
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
Peaministri nõuniku päevik. Aprill 1990 - jaanuar 1992
Vladimir Juškin Peaministri nõuniku päevik. Aprill 1990 - jaanuar 1992

Autor oli Eesti iseseisvuse taastamise ajal kakskümmend kaks kuud peaminister Edgar Savisaare nõunik. Tema märkmed loovad hea pildi toonasest sise- ja välispoliitiksat.


Tõlkinud Tiito Himma
Kõva köide. 504 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 38308
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 27.00 EUR LISA OSTUKORVI
Jaht Eichmannile
Neal Bascomb Jaht Eichmannile

Adolf Eichmann vastutas natsisaksamaa rassipoliitika elluviimise eest. Pärast maailmasõja kaotust põgenes ta Argentinasse, kust Israeli luureteenistus siiski kohtu ette toimetas.


Tõlkinud Peeter Villmann
Pehme köide. 416 lk.
Mõõdud: 143 x 210 mm
Tellimiskood: 38285
Kirjastus Varrak

Klubihind 3.00 EUR
Tavahind 22.50 EUR LISA OSTUKORVI
Ruutaiandus. Rikkalik saak väikeselt pinnalt
Anne-Marie Nageleisen Ruutaiandus. Rikkalik saak väikeselt pinnalt

Raamatus kirjeldatakse, kuidas rajada ja hooldada ruutaeda ning lõpuosas leidub 50 köögivilja ja maitsetaime kaarti, millel on ülevaatlik info, kuidas neid ruutpeenras kasvatada.


Tõlkinud Monika Reedik
Pehme köide. 168 lk.
Mõõdud: 240 x 240 mm
Tellimiskood: 31606
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 20.30 EUR LISA OSTUKORVI
Universumi saladused 100 sümbolis
Sarah Bartlett Universumi saladused 100 sümbolis

Kaunilt illustreeritud kogumik sajast mõistatuslikust märgist ja sümbolist aitab mõista vanade kultuuride pühasid uskumusi ja rituaale ning siduda neid praeguse ajaga. 


Tõlkinud Kaja Riikoja
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 180 x 242 mm
Tellimiskood: 37554
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Ausalt ilust. Usaldusväärne teejuht ilumaailma
Sali Hughes Ausalt ilust. Usaldusväärne teejuht ilumaailma

See praktiline nõuanderaamat on samal ajal ka kõrvuni armunud naise armastuskiri ilutoodete lummavale ja kirevale maailmale. Sobib igas vanuses naistele, kes tahavad head välja näha. 


Tõlkinud Helen Kalpus
Kõva köide. 336 lk.
Mõõdud: 145 x 205 mm
Tellimiskood: 35581
Kirjastus Varrak

Klubihind 3.00 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Võimle terveks!
Eva Pettinen Võimle terveks!

20-aastase treenerikogemusega autor annab põhjalikud juhtnöörid, kuidas kerge vaevaga – 30 minutiga päevas - ennast vormis hoida. 


Pehme köide. 304 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 36489
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Kõik mahlaks! Värskelt pressitud mahl terviseks ja nautimiseks
Anneli Kõiv Kõik mahlaks! Värskelt pressitud mahl terviseks ja nautimiseks

Raamat tutvustab nii mahlapressimise masinaid  kui erinevaid üllatavaid toorainete kombinatsioone koos infoga neis sisalduvate vitamiinide ja mineraalide kohta. 


Kõva köide. 248 lk.
Mõõdud: 168 x 230 mm
Tellimiskood: 26519
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Kapsaroad. Põnevaid toite erinevatest kapsastest
Tuuli Mathisen Kapsaroad. Põnevaid toite erinevatest kapsastest

Kapsas on tervislik, lausa supertoit! Raamat tutvustab nii klassikalisi kapsatoite uutes variatsioonides kui võõramaiste kapsalistega retsepte.


Kõva köide. 192 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 36960
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Bellagrand
Paullina Simons Bellagrand

Ginat ja Harryt ühendab kirg, mis toob kaasa raevuhooge ja südametemurdmisi, ent hoiab neid alati koos. Nende tee kulgeb läbi nelja aastakümne ja kahe maailmajao.


Tõlkinud Riina Jesmin
Pehme köide. 524 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 37035
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Imeliste sündmuste aasta
Sarah Winman Imeliste sündmuste aasta

Cornwall, 1947. See on lugu 90-aastase Marvellous Ways´i ja noore sõduri Freddy Drake´i kummalisest sõprusest ja nende mõlema eelnenud eludest.


Tõlkinud Kristina Uluots
Pehme köide. 320 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 39909
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
Verine kamber
Angela Carter Verine kamber

Kogumikus on meelas ja barokne töötlus „Sinihabemest”, mitu versiooni „Kaunitarist ja koletisest”, humoorikas „Saabastega kass” ja veel mitu tuntud arhetüüpset lugu.


Tõlkinud Krista Kaer
Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 140 x 200 mm
Tellimiskood: 33372
Kirjastus Varrak

Klubihind 3.00 EUR
Tavahind 15.40 EUR LISA OSTUKORVI
Imelike uute asjade raamat
Michel Faber Imelike uute asjade raamat

Pühendunud usumees Peter sõidab põnevale missionitööle teises galaktikas planeedil Oaas. Abikaasa Bea jääb Maale, mida tabab üks looduskatastroof teise järel.


Tõlkinud Aet Varik
Kõva köide. 564 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 38919
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 27.10 EUR LISA OSTUKORVI
Viini vennaskond
Ingar Johnsrud Viini vennaskond

Norra juhtiva poliitiku tütar on kadunud. Seejärel toimub koguduses, kuhu ta kuulus, jõhker massimõrv. Tuleb välja, et koguduse vaga pealispind on pelgalt suitsukate. 


Tõlkinud Minna Salmistu
Pehme köide. 304 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 37103
Kirjastus Varrak

Klubihind 3.00 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Allesjäänud
Tom Perrotta Allesjäänud

Mis juhtub, kui su su kaasa või laps sinu enda silme all õhku haihtub? See on jõuline lugu tavalistest inimestest, kes näevad vaeva selle nimel, et säilitada usku tulevikku. 


Tõlkinud Peeter Villmann
Pehme köide. 360 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 35277
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Esimene paha mees
Miranda July Esimene paha mees

USAs indie-ikooni staatusesse tõusnud autori debüütromaani peategelaseks on õrna hingega üksildane Cheryl, kelle ainsaks kaaslaseks on lämmatav kõriklomp. 


Tõlkinud Helen Rohtmets
Pehme köide. 252 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 36762
Kirjastus Varrak

Klubihind 3.00 EUR
Tavahind 22.25 EUR LISA OSTUKORVI
Eluaegne
Mart Kadastik Eluaegne

Mart Kadastiku neljas romaan süüvib inimese pimedamatesse hingesoppidesse. Autori kujutamisviisis vahelduvad grotesk ja huumor, kargus ja soojus.  


Kõva köide. 320 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 35345
Kirjastus Varrak

Klubihind 3.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Troonide mängu värviraamat
George R. R. Martin Troonide mängu värviraamat

Ainulaadne värvimisraamat, mis rõõmustab eriti George R. R. Martini „Jää ja tule laulu” ja HBO „Troonide mängu” fänne. Raamatus on nelikümmend viis rikkalikku illustratsiooni.


Tõlkinud Mario Kivistik
Pehme köide. 96 lk.
Mõõdud: 250 x 250 mm
Tellimiskood: 35840
Kirjastus Varrak

Klubihind 3.00 EUR
Tavahind 13.50 EUR LISA OSTUKORVI
Suur Tõll
Andrus Kivirähk ja Jüri Arrak Suur Tõll

Jüri Arraku kultuslikke pilte Suurest Tõllust mäletavad kõik. Lisaks kirjutas Andrus Kivirähk uuesti lahti ka Suure Tõllu eluloo. 


Kõva köide. 56 lk.
Mõõdud: 205 x 261 mm
Tellimiskood: 31040
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 15.90 EUR LISA OSTUKORVI
365 toredat tegevust õues. Proovi järele!
365 toredat tegevust õues. Proovi järele!

Raamatust leiab põnevaid ideid, näiteks kuidas valmistada ise putukahotelli või ennustada ilma. Selged üksikasjalikud juhised ja fotod selgitavad, mida iga tegevuse jaoks vaja läheb. 


Tõlkinud Piret Frey, Laura Valli
Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 125 x 217 mm
Tellimiskood: 36731
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI
Noor progeja. Üksikasjalik programmeerimisõpik.
Max Wainewright Noor progeja. Üksikasjalik programmeerimisõpik.

Selle sammsammuliste juhenditega raamatu abil õpib noor arvutihuviline kasutama Logo, looma arvutimänge Scratchis, programmeerima Pythonis, katsetama HTML-iga ja kirjutama JavaScripti.


Tõlkinud Piret Frey
Kõva köide. 134 lk.
Mõõdud: 210 x 260 mm
Tellimiskood: 37585
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 14.45 EUR LISA OSTUKORVI