SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Tarvo ja Aivi Kullamaa Tänapäevane Eesti köök

Meie toidulaud on võrreldes saja aasta taguse ajaga tundmatuseni muutunud, nagu on muutunud ka toitumisharjumused, tehnoloogiad ja toorained. Toiduakadeemia algatatud konkursiga „Eesti uus rahvustoit“ sooviti panna uuesti kirja vanad ja unustatud retseptid, kuid nüüdisaegses võtmes, et kinkida Eestile 100. sünnipäevaks mõni uus ja põnev rahvustoit.

Selle raamatu 100 retsepti seas on nii lihtsaid kui ka keerulisi roogasid, nii kodukokkade retsepte kui tipprestoranide menüüpärleid. Kõiki neid ühendab kodumaine tooraine ja austus Eesti toidutraditsioonide vastu. Põnevatest kooslustest pälvib tähelepanu, et verivorst sobib suurepäraselt kokku rabarberiga, verikäkk suvikõrvitsaga, kilu hernepüreega ning näiteks meie armastatud must leib on leidnud tee ka magustoitudesse ja suppidesse.

Kuula raadiointervjuud Toiduakadeemia eestvedaja ja raamatu idee autori Tarvo Kullamaaga (alates 36 minutist)


Kõva köide. 280 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 42749
Kirjastus Varrak
Klubihind 16.40 EUR
Tavahind 22.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Simon Sebag Montefiore Verev keskpäevataevas

Raamatute „Romanovid” ja „Jeruusalemm” autori uue põneva romaani tegevus toimub teise maailmasõja ajal Stalingradi lähedal palavas stepis, kus toimuvad 20. sajandi viimased suuremad ratsaväelahingud.

Benja Golden, kes on Gulagis vangina kuritegude eest, mida ta pole teinud, ühineb kasakatest ja kurjategijatest moodustatud karistuspataljoniga, et võidelda sakslaste vastu. Temast saab ratsaväelane ning ühel 1942. aasta juulikuu palaval päeval saadetakse tema ja ta kaaslased enesetapumissioonile vaenlase tagalasse – aga kas nende seas on reetur? Ainus, keda Benja tõesti usaldada saab, on tema hobune Hõbesokk, aga armu pole tal sõjas kusagilt loota.

Kümne päeva jooksul avanevad meie silme ees Benja sõda Lõuna-Venemaa steppides, Stalini sepitsused Kremlis, äge tundelahvatus Benja ja itaallannast meditsiiniõe vahel, Stalini tütre ja Nõukogude sõjakorrespondendi armulugu – see on rabav lugu kirest, vaprusest ja ellujäämisest, kus reetmist võib alatasa oodata, surm on vaid südametukse kaugusel ning armastus, olgugi põgus, pakub ainsat lunastust tapatalgutest.


Tõlkinud Uno Abram
Kõva köide. 352 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 42466
Kirjastus Varrak
Klubihind 21.35 EUR
Tavahind 25.15 EUR
LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMINE

Pakkumine kehtib kuni raamatuid jätkub!

Lagom. Rootslaste elu tasakaalu kunst
Linnea Dunne Lagom. Rootslaste elu tasakaalu kunst

Rootslased on erinevates õnnelikkuse edetabelites alati esikümnes. Tõenäoliselt on see õnn lagom’lik – mitte ülev või eufooriline, kindlasti mitte kiitlev ega hooplev, vaid mõõdetav. Ei liiga vähe ega liiga palju, vaid parasjagu, nagu ütleb raamatu moto. Tasakaalus elu põhimõtted on küll imetlusväärsed, kuid kas need teevad rootslased tõepoolest eriliselt õnnelikuks? Sellest raamatust saab hoogsa ja mõnusa ülevaate, kuidas lagom’lik ellusuhtumine tõestab end igast küljest: see aitab vähendada keskkonnamõju, parandab töö ja eraelu suhet, kujundab teadlikumaks tarbijaks, ning mis peamine – õpetab hoidma ja hellitama oma lähedasi ning elama ennastsäästvamat elu kooskõlas looduse ja kiire elurütmiga.


Tõlkinud Kaja Riikoja, Piret Frey ja Aldo Randmaa
Kõva köide. 160 lk.
Mõõdud: 138 x 180 mm
Tellimiskood: 41230
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.90 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI

SOODUSPAKKUMINE KLUBIRAAMATU OSTJATELE

Nende raamatute erihinnad kehtivad ainult tellides koos klubiraamatuga "TÄNAPÄEVANE EESTI KÖÖK". Pakkumine kehtib, kuni kaupa jätkub.

Daam kullas
Anne-Marie O`Connor Daam kullas

Haarav lugu sellest, kes oli too Gustav Klimti maalil kujutatud daam kullas tegelikult. Adele Bloch-Bauer oli silmapaistev Viini juudi seltskonnategelane, kelle isa oli Habsburgide impeeriumi ühe suurpanga omanik ja Berliini ja Konstantinoopoli vahel kurseeriva Idamaade Ekspressi juht ja kelle abikaasa Ferdinand Bauer oli suhkrutööstur. Bloch-Bauerid olid kunstimetseenid. 19. sajandi lõpu Viinis oli Adelel mässaja kuulsus, kuna ta väärtustas avalikult naiste haridust. Oma särava olekuga inspireeris Adele ka Gustav Klimti, kes tegi temast rohkem kui sada joonistust. Raamatus tutvustatakse ka Klimti, vaese graveerija poega, keda kunstibürokraadid ei tahtnud tunda, geeniust, oma aja kunstiketserit. 


Tõlkinud Aldo Randmaa
Kõva köide. 384 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 36410
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.90 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Christopher Dell Okultism, nõiakunst ja maagia. Illustreeritud ajalugu

Kogu inimkonna ajalugu läbivaks jooneks on usk maagiasse. Ka meie järjest ratsionaalsemas ja teaduspõhisemas maailmas on idee, et okultsed või salajased teadmised võivad anda ligipääsu teisele, varjatud reaalsusele, palju tugevam ja levinum kui kunagi varem. „Okultism, nõiakunst ja maagia” on värvikas ja paeluv müstiliste, mõistatuslike ja teispoolsusega seotud uskumuste ajalugu. Sajad haruldastest ja ebatavalistest allikatest pärit illustratsioonid, erinevaid kultuure ühendavate teemade põhjalik käsitlus ja maagia ajaloo oluliste tegelaste iseloomustused moodustavad koos lummava ja vastupandamatu esoteerilise mõtte varakambri, mis meelitab ühtviisi nii uskujaid kui ka skeptikuid.


Tõlkinud Kaja Riikoja
Kõva köide. 399 lk.
Mõõdud: 210 x 262 mm
Tellimiskood: 41360
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 28.00 EUR LISA OSTUKORVI
Kas siis selle maa keel... 100 luuletust
Koostanud Endel Priidel Kas siis selle maa keel... 100 luuletust

Luulekogu „Kas siis selle maa keel...“ on läbilõige eesti isamaalise luule ligi 200 aasta pikkusest ajaloost. Kogumiku 100 luuletust 67 autorilt moodustavad 12 kronoloogilis-temaatilist peatükki. Avaluuletuse „Kuu“ autorile, meie luule suurkujule Kristian Jaak Petersonile on pühendatud omaette peatükk. Jäägitut isamaa-armastust õhkub peatükist „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“, mille nimiluuletust käsitleti algusest peale Eesti hümnina. Meie rahvuslill rukkilill õitseb ja rahvuslind suitsupääsuke laulab peatükis „Meelega mõista“. Optimistlikult ja elujaatavalt kõlab lipulaulu autori üleskutse „Kaunistagem Eesti kojad kolme koduvärviga!“. Keelepeatükke on neli: „Lehtmetsane ja mullapäälne keel“ ning „Sõna seob“ (tavakeel), „Kodukülä, kodukiil“ (murdekeel), „Sõnade salved on tulvil täis“ (keelemängud). Raamat ilmus Eesti Kirjanike Liidu 95. aastapäevaks.


Kõva köide. 344 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 41995
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.90 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Ütle mulle! Millal see oligi?
Geraldine Maincent Ütle mulle! Millal see oligi?

Millal leiutati suhkruvatt? Millal leiutati televiisor? Millal põletati Jeanne d’Arc? Need on vaid üksikud küsimused, mis panevad aeg-ajalt elu üle pead murdma nii suuri kui väikeseid. See raamat vastab rohkem kui kahesajale küsimusele ajaloo kohta, et rahuldada laste uudishimu. Raamatus on neli kleepimislehtedega eraldatud teemat: isikud ja monumendid, ajalugu ja teadus, kultuur ja sport, igapäevaelu. Vanusele alates 4. eluaastast.

Spiraalköide


Tõlkinud Pille Kruus
Kõva köide. 112 lk.
Mõõdud: 180 x 210 mm
Tellimiskood: 39381
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.90 EUR
Tavahind 15.45 EUR LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Andrea Rangel Kirjatud koed. Mustrikogu 200 moodsa kudumismotiiviga

Raamatu originaalsed mustrikirjad sobivad suurepäraselt loomingulisele kudujale, kes soovib luua midagi omanäolist ja uudset. Graafilistest disainielementidest tuletatud motiivide hulgas leiab kõike alates geomeetrilistest mägedest, lainetest ja spiraalidest kuni rataste, pealuude ja lammasteni.

Muu hulgas saab teada, kuidas valida värve, põimida lõngajookse, lugeda koeskeeme ja ise oma kudumile motiividest mustrit kavandada. Ammuta inspiratsiooni raamatus kirjeldatud 200 originaalsest motiivist ja viiest kudumist: mütsist, käpikutest, kaelussallist ja kahest kampsunist.

Andrea Rangel on disainer ja kudumisõpetaja. Tema mustrid on ilmunud paljudes käsitööajakirjades, nagu Interweave Knits, Knitscene, Brooklyn Tweed’s Wool People, Twist Collective.


Tõlkinud Ülle Suvi
Kõva köide. 164 lk.
Mõõdud: 203 x 254 mm
Tellimiskood: 41841
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Sandra Vungi Gluteenivabad taimetoidud

Olen olnud üle kümne aasta vegan ning loonud selle aja jooksul tuhatkond retsepti. Minult on ikka ja jälle nõutud ka gluteenivabade toitude retsepte. Aja jooksul olen neid ka teinud, aga mitte kunagi nii kontsentreeritult ja süvenenult kui selle raamatu tarbeks.

Huvi gluteenivaba taimetoidumaailma vastu tekkis mul üsnagi järsku. Retseptid hakkasid peas kogunema ja tahtsid kangesti välja pääseda ning peagi ei leidnud minu köögist enam nisujahu ega tavalist sojakastet. Kappides olid aset võtnud hoopis huvitavamad tegelased, kellele ma seni korralikku võimalust polnud andnud. Tulemused pakkusid nii palju üllatust ja rõõmu, et gluteenivabadest taimetoitudest terve kokaraamatu kirjutamine tundus ainuõige. Tegelikult meeldib mulle mõelda sellest kokaraamatust kui lihtsalt ühest väga heade toitudega retseptiraamatust. Raamatu lõpus on ka nädalamenüüd koos poenimekirjadega.

Autor


Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 42572
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

(Mitte just) armastuslugu
Brigitta Davidjants (Mitte just) armastuslugu

Rebeka on oma klassi veidrik. Ta jälestab kooli, tuiab vabal ajal sõbrannadega vanalinnas ning kulutab kogu taskuraha kassettidele, raamatutele ja odavale veinile. Rebeka otsib ka armastust ning leiabki selle. Tõsi, armastus pole selline, nagu ta arvab, ega tule sealt, kust ta seda ootab. Aasta on 1998, alkoholi saab putkast kätte ööpäevaringselt ning tutvusi sõlmitakse trollipeatuses.


Pehme köide. 168 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42381
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.15 EUR
Tavahind 18.35 EUR LISA OSTUKORVI
Maa, kus puudel pole varju
Katrina Kalda Maa, kus puudel pole varju

Omalaadne düstoopia jutustab elust saladuslikul tasandikul ühe keelatud linna äärealal. Romaan on jutustatud kolme naistegelase, Sabine’i, Astridi ja Marie (vanaema, ema ja tütre) vahendusel, kellel on igaühel erinev suhe kirjeldatavasse maailma. Tegemist on tõeliselt mastaapse romaaniga, mis hoiatab läänemaailma ühe võimaliku allakäigutee eest.


Tõlkinud Anti Saar
Kõva köide. 328 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42398
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Tasakaalutrikk
Joanna Trollope Tasakaalutrikk

Neli energilist ärinaist, ema ja kolm tütart, igaühel oma lapsepõlvetrauma, mis edasi kannustab või – mõnikord – kammitseb.Neli väga erinevat meest, kellel on ehk selles romaanis täita tähtsamgi roll kui edukatel naistel. Millega tegelevad nemad, kui naised on hõivatud äriasjadega? Kuidas kanda hoolt, et järgmise põlvkonna lapsed ei tunneks end hüljatuna.

Sari „Varraku ajaviiteromaan“


Tõlkinud Krista Suits
Kõva köide. 272 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 42411
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Polüglottidest armastajad
Lina Wolff Polüglottidest armastajad

Max Lamas unistab armukesest, kes räägib kõiki ta keeli. Otsingud viivad ta Stockholmist Itaaliasse. Omavahel põimuvate romaanilõimede keskmes on mehe pilk naisele – aga ka võrgutamine ja alandus, armastajate südantlõhestav olukord ja unistus mõistmisest. Romaan sai 2016.  parima ilukirjandusteose Augustipreemia, mis on üks Rootsi tunnustatumaid kirjandusauhindu.  


Tõlkinud Kadi-Riin Haasma
Pehme köide. 232 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 42459
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Äraaetud hobused
Mick Herron Äraaetud hobused

Slough House’i suunatakse tööle kõik luureteenistuses põrunud liikmed, olgu põhjuseks rongi unustatud salajased failid, untsu keeratud jälitustöö või joomarlus. Nemad on luureteenistuse äraaetud hobused. Kui aga röövitakse üks noormees ja röövijad tal otse-eetris pea otsast ähvardavad võtta, näeb üks nende seast - River Cartwright - selles võimalust enese lunastamiseks. 


Tõlkinud Tarmo Vaarpuu
Pehme köide. 312 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 42497
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.55 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Hea hunt
Alexander Söderberg Hea hunt

Vaesunud maffiaboss Hector Guzman varjab end Toscana mungakloostris. Ta kavatseb üles otsida oma poja Lothari ja saada tagasi kogu oma äriimpeeriumi. Haiglaõde Sophie Brinkmann on oma tahte vastaselt tõmmatud kriminaalsesse maailma. Nüüd on ta rahvusvaheliselt tagaotsitav ja varjab end koos oma poja Albertiga Prahas. Sophie Brinkmanni ja Hector Guzmani triloogia kolmas osa.


Tõlkinud Malle Veisserik
Pehme köide. 328 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 42503
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.55 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI

MITMESUGUST

Gorbatšov
William Taubman Gorbatšov

Kui Mihhail Gorbatšov sai 1985. aastal Nõukogude Liidu kommunistliku partei peasekretäriks ja seega kogu riigi tegelikuks juhiks, oli NSV Liit üks maailma kahest üliriigist. 1989. aastaks olid tema liberaalne uutmis- ja avalikustamispoliitika Nõukogude riiki tundmatuseni muutnud ja toonud talle radikaalseid vaenlasi nii vasakult kui ka paremalt. William Taubmani mahukas biograafia maalib põhjaliku pildi, kuidas tagasihoidlikku päritolu maapoisist sai nõukogude süsteemi hauakaevaja, kuidas ta tõusis järk-järgult selle süsteemi tippu, kuidas ta leidis ühise keele ülikonservatiivse USA presidendi Reaganiga ja kuidas ta võimaldas nii NSV Liidul laguneda kui ka selle Ida-Euroopa satelliitidel oma teed minna, selle takistamiseks jõudu kasutamata.

Tõstes esile Gorbatšovi isiksuse paljusid omalaadseid tahke, püüab Taubman välja selgitada, kas tegu oli tõepoolest suure riigimehega või lõppes kõik nii tema vigade ja möödalaskmiste tõttu. Toetudes arvukatele intervjuudele Gorbatšovi enda, tema abide ja nõunikega ning välismaa riigijuhtidega, heidab autor valgust ka abielule naisega, keda Gorbatšov väga armastas, ja nende perekonnaelule, ning loob niiviisi mitmekülgse ja kõikehõlmava portree.

William Taubmani sulest on varem samas sarjas ilmunud Nikita Hruštšovi elulooraamat, mis võitis Pulitzeri preemia.

Sari "Inimene ja ajalugu"


Tõlkinud Tõnis Värnik
Kõva köide. 744 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 42565
Kirjastus Varrak

Klubihind 33.90 EUR
Tavahind 38.70 EUR LISA OSTUKORVI
Diplomaatia
Henry Kissinger Diplomaatia

Rahvusvaheliste suhete ajalugu käsitlev suurteos "Diplomaatia" on ladusa sulega kirjutatud raamat, milles meie ees avanevad erinevad kriisid, nagu Teine maailmasõda, Vietnami sõda, Ungari ülestõus jpt. Kuid see kõik huvitab Kissingeri ainult ühest vaatenurgast, millele on tegelikult pühendatud kogu käesolev raamat, ja see on uue maailmakorra ehitamine.

Kordustrükk


Tõlkinud Henno Rajandi, Kaja Tael
Kõva köide. 1088 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 42190
Kirjastus Varrak

Klubihind 33.90 EUR
Tavahind 38.70 EUR LISA OSTUKORVI
Kukeseene kuulamise kunst
Valdur Mikita Kukeseene kuulamise kunst

Läänemeresoome elutunne on otsekui kauge ja salapärane saar tänapäeva maailmas, omamoodi vastupanuliikumine kõigele sellele, mille poole nügib inimest kaasaegne elu. Kas eestlased on veel hingelt läänemeresoomlased? Läänemeresoome elutunnet kehastab oivaliselt kukeseen. Seda isepäist seent ei ole siiani õnnestunud kultiveerida. Ta kasvab üksnes vabas looduses.


Pehme köide. 160 lk.
Mõõdud: 125 x 190 mm
Tellimiskood: 855073
Kirjastus Välgi metsad

Klubihind 15.40 EUR
Tavahind 17.15 EUR LISA OSTUKORVI
Minu isa Emil Laansoo
Siiri Tall Minu isa Emil Laansoo

Raamat annab ülevaate Emil Laansoo mitmekülgsest muusikutööst, tema tunnustatud ansamblist, ajastust, mil see muusika sündis. Samuti kergitab ta katet legendaarse muusiku koloriitse isiksuse varjatumalt poolelt. Kuigi raamatu põhirõhk on isiklikel mälestustel, toetub suur osa kirjapandust ka intervjuudele Emil Laansoo kolleegidega ja arhiivimaterjalidele.


Kõva köide. 240 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 41766
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Õige valik. Emil Laansoo CD
Õige valik. Emil Laansoo CD

CD plaadil on 25 parimat pala Emil Laansoo ja ansambli esituses. Siit leiad näiteks lood “Õige valik”, “Postimees”,“Kuujõgi”, “Maria-Helena”, “Kui loojub päike”, “Must mees”, “Vana frakk”, “Kodu, kuis armastan sind”, “Naerata”, “Muinaslugu muusikas” ja palju teisi. Plaadi väljaandmist on toetanud Eesti Autorite Ühing ja Eesti Kultuurkapital.


Tellimiskood: 334517

Klubihind 11.45 EUR
Tavahind 13.00 EUR LISA OSTUKORVI
Aime Paeveer Hällilaulust jooksumänguni

Kogenud lasteaiaõpetaja igapäevatöös sündinud vahvad hüpitus- ja liisu­salmid, unelaulud, näpumängud, luuletused eri aastaaegade ja tähtpäevade kohta ning jooksumängud. Hea abimees nii lasteaednikele kui ka lapsevanematele.


Kõva köide. 128 lk.
Mõõdud: 130 x 180 mm
Tellimiskood: 42596
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.70 EUR
Tavahind 14.45 EUR LISA OSTUKORVI
Hõbemadu. PAX: 8. raamat
Asa Larsson, Ingela Korsell Hõbemadu. PAX: 8. raamat

Himlabackenil kaob ootamatult väike laps, justkui oleks maa ta neelanud. Samal ajal on ka Iris jäljetult kadunud. Kas need kaks sündmust võivad omavahel kuidagi seotud olla? Abi saabub Alrikule ja Viggole ootamatust kandist, aga kuidas suudavad nad päästa kedagi, kes on musta nõia küüsi langenud? Mariefredi all sügaval maapõues ärkab aegamisi ellu iidne uinunud koletis.


Tõlkinud Kadri Papp
Pehme köide. 200 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 42558
Kirjastus Varrak

Klubihind 11.85 EUR
Tavahind 13.50 EUR LISA OSTUKORVI
Lugusid loomadest
Ernest Thompson Seton Lugusid loomadest

Ernest Thompson Setoni lugudes on loomi kujutatud teisiti kui tavaliselt. Setoni loomadel on tunded, hirmud, vaprus ja väärikus, mida on harjutud seostama üksnes inimestega. Tema rebased, agulikassid, jänesed ja karud elavad oma elu, püüavad ellu jääda ja pojad üles kasvatada. Lugeja hakkab neile paratamatult kaasa elama ja tema suhtumine elusasse loodusesse muutub. 


Tõlkinud Ester-Inge Heinaste
Kõva köide. 432 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 42534
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI