SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Alison Jenkins KODU REMONDITÖÖD. Nõuanded, töövõtted, õpetused ja nipid

*Tapeetimine *Pahteldamine *Viimistlemine *Värvimine *Plaatimine

Selles asjalikus käsiraamatus on rohkesti professionaalseid nõuandeid, töövõtteid, õpetusi ja nippe, mis abistavad algajat ja juba kogenumat koduremontijat esimese suure projekti elluviimisel. Selged ja lihtsad juhendid aitavad hea tulemuse saavutada vähese ajakuluga ning vältida tavalisi komistuskive ja vigu, mis hobiremontijat sageli varitsevad.

Raamatus on käsitletud pindade ettevalmistamise ja viimistlemise kõiki etappe, nagu vana värvi eemaldamine, lihvimine ja pahteldamine, aga ka õigeid tapeetimise, värvimise ja plaatimise võtteid.

Käsiraamatus on ka tööde jaoks vajalike vahendite nimekirjad, rubriik „Pea meeles” aitab vältida vigu ja pakub lahendusi juhuks, kui midagi läheb valesti, ja „Proovi” kastidest leiab uusi ideid, mida tasuks katsetada.

Alison Jenkinson teinud kaastööd ehituse, kodukujunduse ja elustiili ajakirjadele ning esinenud paljudes telesaadetes Suurbritannias ja Ameerika Ühendriikides.

VAATA IVO LINNA SOOVITUST

KUULA RAADIOINERVJUUD IVO LINNAGA


Tõlkinud Kaja Riikoja
Kõva köide. 176 lk.
Mõõdud: 195 x 250 mm
Tellimiskood: 38940
Kirjastus Varrak
Klubihind 15.90 EUR
Tavahind 21.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Sarah Winman IMELISTE SÜNDMUSTE AASTA

Cornwall, 1947. Marvellous Ways on 90-aastane naine, kes on pea terve elu elanud kõrvalises mahajäetud külakeses. Viimasel ajal istub ta ühtepuhku oma haagiselamu trepimademel ja ootab midagi. Ta ei tea täpselt, mida, aga ta on kindel, et kui see kord kätte jõuab, tunneb ta selle ära.

Freddy Drake on noor sõdur, kes on lubanud täita oma sureva sõbra viimase palve ja tema kirja Cornwallis elava isa kätte toimetada. Freddy teekond ei kulge aga nii nagu loodetud. Meri uhub ta Marvellousi ukse ette ja naine võtab tolle nii füüsiliselt kui ka vaimselt sandistatud noormehe oma hoole alla. Alguse saab kummaline sõprus, mis võib tuua mõlema ellu just seda, mida nad kõige rohkem vajavad. Marvellousile midagi, mis aitaks tal jätta hüvasti siinse maailmaga, ja Freddyle seda, mis annaks jõudu edasi minna.

Inglise kirjanik ja näitleja Sarah Winman on eesti lugejatele tuttav romaaniga „Kui jumal oli jänes”  (Varrak 2012). „Imeliste sündmuste aasta” on tema teine romaan. 


Tõlkinud Kristina Uluots
Kõva köide. 320 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 39909
Kirjastus Varrak
Klubihind 19.90 EUR
Tavahind 24.15 EUR
LISA OSTUKORVI

NÄDALA PAKKUMINE

Kuninganna Victoria
Andrew Norman Wilson Kuninganna Victoria

Kui kuninganna Victoria 1901. aastal suri, oli ta olnud Inglismaa troonil kuuskümmend neli aastat. Tal oli üheksa last, nelikümmend kaks lapselast ja oma järeltulijate abielude kaudu oli temast saanud kogu kuningliku Euroopa matriarh. Ta oli müüt, teda nähti kalgi ja kauge valitsejana, elatanud ja jäiga lesena. Andrew Norman Wilsoni põhjalik ja ammendav biograafia loob meile kuninganna Victoriast sootuks teistsuguse pildi. Mälestusväärse ajastu kujunemise ja kulgemise taustal avaneb põnev vaade Victoria isiklikku ellu. Juttu tuleb tema iseäralikust lapsepõlvest, kirglikust abielust ja prints Alberti pöördelisest mõjust, keerulistest suhetest lastega, lesepõlvest ja lähedasest suhtest lihtsat päritolu šotlase John Browniga.

Sari “Inimene ja ajalugu”


Tõlkinud Kalev Lattik
Kõva köide. 480 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 37196
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 29.00 EUR LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMINE

Pakkumine kehtib kuni raamatuid jätkub!

Juta Raudnask TERVISLIKUD ÕLID JA ÄÄDIKAD. Teejuht põnevate maitsete maailma

Kas tead: - miks tasub aed-mustköömneõli hoida varuks nii viiruste ajal kui reisile minnes? - et porgandiseemneõli kaitseb päikese eest? - mis on äädika ema ja äädika angerjas? - millist õli tuleks leivatainasse lisada, et leib kauem värske püsiks? - et kaktuseseemneõli ja kibuvitsaseemneõli võitlevad usinalt kortsude vastu? - millise õlirikka puu lehed on nii antibakteriaalsed, et nendega saab käsi pesta? Nendele ja veel paljudele teistele küsimustele annab vastuse vürtsipoe Umami.ee perenaine Juta Raudnask. Lisaks leiate sellest raamatust retsepte ja nippe rohkem kui 40 õli ja äädika kasutamiseks. 


Kõva köide. 240 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 35208
Kirjastus Varrak

Klubihind 6.90 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Andres Tarand, Ain Kallis EESTI TORNAADOD

Seda raamatut ajendas kokku panema kaks asjaolu. Esimene neist oli see, et tornaadode näol on tegemist loodusnähtusega, mida hästi kätte ei saa ega kotti ei pane. Mõtleme selle all ta kirjeldamist standardiseeritud statistiliste parameetritega. Teine asjaolu on tõsiasi, et elame oma naabrite lätlastega koos maanurgas, kus keeristormide kirjeldamine ja uurimine on olnud maailmas võrdlemisi esirinnas, kultuuri järjepidevus ajaloo heitlikkusest tulenevalt aga mõnevõrra katkendlik. Niisiis pani meid tööle ennekõike huvi, mida toetas kohustus eelkäijate ees. Raamat tornaadodest on väga kollektiivne looming, mis hõlmab ajavahemikku aastatel 1745-2015.

Sari „Roheline Eesti“


Poolpehme köide. 280 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 40073
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Judy Hall KRISTALLID. Tarkus. Tervendus. Ennustus

50 kristallikaarti tervendamiseks, ennustamiseks ja iseenda paremaks mõistmiseks

Kristalle on ennustamiseks ja tervendamiseks kasutatud iidsetest aegadest saadik.

See kaunis kaardikomplekt on koostatud eesmärgiga luua ühendus teie kõrgema, intuitiivse minaga ja anda sügavat ja sageli üllatavat informatsiooni mineviku, oleviku ja tuleviku kohta.

Komplektis on 50 kivide olemust kiirgavat kristallikaarti ja 120-leheküljeline käsiraamat, milles neid kristalle detailselt kirjeldatakse, ühtlasi antakse praktilist nõu, kuidas valida ladumisvõtet ja sõnastada küsimusi ning kuidas kasutada kaarte tervenemiseks ja muutuse saavutamiseks.

Judy Hall on tuntud kristallispetsialist ja rohkete menuraamatute, muude seas ka „Kristallide piibliautor.


Tõlkinud Marju Algvere
Pehme köide. 120 lk.
Mõõdud: 123 x 172 mm
Tellimiskood: 39251
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

JEREMY POLDARK. Kolmas „Poldarki“ sarja raamat
Winston Graham JEREMY POLDARK. Kolmas „Poldarki“ sarja raamat

Winston Grahami „Poldarki“ sarja kolmandas raamatus leinavad Ross ja Demelza kurgutõppe surnud tütart. Tundub, nagu oleks Julia kaotus tekitanud nende vahele lõhe, mida kumbki ei suuda ületada. Just sel raskel ajal tuleb Rossil astuda kohtu ette süüdistatuna rahva mässule õhutamises ja madalikule jooksnud laeva rüüstamises ning teda ähvardab sunnitöö või koguni poomissurm. Demelza ei saa seda käed rüpes pealt vaadata, vaid asub isepäi niite tõmbama.

Lisaks tõstavad pead Poldarkide vanad vihamehed Warlegganid, kellel õnnestub osta Rossi kaevanduse Wheal Leisure’i aktsiaid. Sel süngel aja leiab aga aset ka üht-teist lootusrikast ning sekka koguni koomilist.

„Jeremy Poldark” on Winston Grahami 12-osalise ajalooliste romaanide sarja kolmas raamat. Raamatute põhjal on valminud populaarne BBC teleseriaal. 

Romantilise Briti ajastudraama 2. hooaeg on ETV eetris alates 11. märtsist laupäeviti kl 21.35


Tõlkinud Krista Suits
Pehme köide. 304 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 40332
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.55 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
ROSS POLDARK. Esimene „Poldarki“ sarja raamat
Winston Graham ROSS POLDARK. Esimene „Poldarki“ sarja raamat

Ameerika iseseisvussõjas käinud Ross Poldark pöördub Inglismaale tagasi. Kohale jõudes leiab ta eest lagastatud kodu, kus elavad kanad ja purjus teenijad, lisaks saab ta teada, et ta isa on surnud ja armastatud Elizabeth – uskudes, et Ross on hukkunud – on kihlatud tema onupojaga. Rossil ei jää üle muud, kui alustada oma elu otsast peale. Kui Ross toob ühel päeval laadalt koju nälginud ja peksasaanud tüdruku Demelza ja tema kaitseks välja astub, tekitab see tema seisusekaaslaste seas ja kuulujutumaias seltskonnas palju meelehärmi. 


Tõlkinud Krista Suits
Pehme köide. 392 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 36984
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.55 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
DEMELZA. Teine „Poldarki“ sarja raamat
Winston Graham DEMELZA. Teine „Poldarki“ sarja raamat

Vaesest kaevuritütrest Demelzast on saanud Ross Poldarki kaasa. Ta võiks pidada ennast õnnelikuks naiseks, ent paraku panevad perekonda tabanud rängad sündmused proovile nii tema abielu kui ka armastuse. Õhus on ärevad ajad. Prantsusmaal on puhkenud revolutsioon ja Inglismaal on kuningas hulluks läinud, üks kaevandus teise järel suletakse ja maad võtab üha kasvav viletsus. Samal ajal kui Ross asub õiglustundest ajendatuna kaitsma kaevanduste huve, teeb Demelza omaenda õilsate tungide ajel mehe selja taga asju, mida peab õigeks, ent millest vallanduv sündmuste ahel päädib krahhiga. 


Tõlkinud Krista Suits
Pehme köide. 448 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 37592
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.45 EUR
Tavahind 24.40 EUR LISA OSTUKORVI
KÕIK, MIDA MA EI MÄLETA
Jonas Hassen Khemiri KÕIK, MIDA MA EI MÄLETA

Noor mees saab autoavariis surma. Kas tegu oli õnnetuse või enesetapuga? Nimetu kirjanik otsustab välja selgitada, mis täpselt Samueli viimastel elupäevadel juhtus. Samueli naabrite, sõprade ja sugulastega tehtud intervjuudest koorub välja portree hoolivast lapselapsest ja truust sõbrast, kelle elus mängisid keskset rolli tema tüdruk Laide ja parim sõber Vandad.

Äsja abielu lahutanud Laide soovis rajada varjupaika illegaalselt Rootsis viibivatele perevägivalla ohvriks langenud naistele. Mida enam Samuel teda selles ettevõtmises aitas, seda kaugemaks jäi ta Vandadist, kes sõbra kaotust valusalt üle elas. Seda päevani, mil Samuel ootamatult nii Laide kui ka Vandadi elust kadus. „Kõik, mida ma ei mäleta” on painav jutustus armastusest ja mäletamisest, mis oma täpse stiili ja mängulise ülesehitusega mõjub kui pingeline põnevik.  

Jonas Hassen Khemirit (snd 1978) peetakse oma põlvkonna üheks olulisemaks Rootsi kirjanikuks. Ta on pälvinud mitmeid tunnustusi, sh 2015. aasta parima Rootsi romaani Augustipreemia „Kõik, mida ma ei mäleta” eest. 

Sari „Moodne aeg“


Tõlkinud Aet Varik
Kõva köide. 264 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 40349
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
 CORWALLI TAEVA ALL
Liz Fenwick CORWALLI TAEVA ALL

Demi on jäänud just ilma oma unistuste töökohast ja poiss-sõbra alatuse tõttu ka elukohast. Tal ei jää üle muud, kui ajutiselt vanaisa juurde Cornwalli kolida. Äsja lesestunud Victoria usub, et lõpuks ometi kuulub Corwalli uhke Boscaweni mõis talle. Kuid mõlemat naist ootab ees üllatus.

Sari „Varraku ajaviiteromaan“


Tõlkinud Liina Viires
Kõva köide. 320 lk.
Mõõdud: 143 x 203 mm
Tellimiskood: 40363
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
 TEARLINGI KUNINGANNA
Erika Johansen TEARLINGI KUNINGANNA

Noorel printsessil tuleb võita tagasi surnud ema troon, õppida valitsema riiki ning saada jagu Punasest kuningannast. Sündmustik hargneb lahti Uues Maailmas, paigas, mis on kerkinud Jumala ookeanist ajal, kui seni tuntud maailmajaod eri põhjusel elamiskõlbmatuks muutusid. 


Tõlkinud Krista Suits
Pehme köide. 416 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 39862
Kirjastus Varrak

Klubihind 23.75 EUR
Tavahind 27.00 EUR LISA OSTUKORVI
PAREMATESKI PEREDES
Mats Olsson PAREMATESKI PEREDES

Harry Svensson ärkab selle peale, et üks tüdruk taob tema uksele. Nii pea kui ta ukse avab, jookseb tüdruk tema voodi alla peitu. Mõni hetk hiljem kuuleb Harry maja ümber liikumas kahte meest, kes ilmselt tüdrukut otsivad. Kes on need kaks ning mis on juhtunud Emma ema ja isaga?


Tõlkinud Kadri Papp
Pehme köide. 312 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 39978
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.90 EUR
Tavahind 22.25 EUR LISA OSTUKORVI
GRAMMATIKA ÜLISTUS
Jean-Pierre Minaudier GRAMMATIKA ÜLISTUS

Autor, kes on tõeline erudiit, raamatu- ja sõnasõber ning kirglik kollektsionäär jagab lugejaga oma sõnarändude käigus avastatud rõõme. See raamat on uskumatult naljakas ja piiritult õrn austusavaldus maailma rahvastele ja keeltele ning inimvaimu ammendamatule mitmekesisusele.


Tõlkinud Indrek Koff
Pehme köide. 152 lk.
Mõõdud: 148 x 200 mm
Tellimiskood: 40103
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.70 EUR
Tavahind 14.45 EUR LISA OSTUKORVI

LASTELE

MESILASED
Piotr Socha, Vojcech Grajkowski MESILASED

Tere tulemast mesilaste maagilisse kuningriiki! Saa teada, milline on mesilaste nutikas elukorraldus, külasta nende valdusi ja õpi tundma nende kombeid. Vaata, kuidas nad tantsivad, ja loe, millal ja miks nad seda teevad. Uuri välja, kust me teame, et mesilased olid olemas juba dinosauruste ajal, ja miks nad ehtisid Napoléon Bonaparte’i kuube. Aita mesinikul mesitarusid mandlipuudeni transportida ja tutvu erinevate meemaitsetega. Ole ettevaatlik, sest mesilane nõelab valusalt!

Selle suureformaadilise raamatu isikupärased, detailirohked ja humoorikad pildid on joonistanud Poola kunstnik Piotr Socha. Raamat on pälvinud suurt tunnustust paljudes riikides.


Tõlkinud Marius Peterson
Kõva köide. 72 lk.
Mõõdud: 275 x 375 mm
Tellimiskood: 40127
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.25 EUR
Tavahind 17.35 EUR LISA OSTUKORVI
PABERNUKUD. 4 nukku ja rohkem kui 50 rõivaeset
PABERNUKUD. 4 nukku ja rohkem kui 50 rõivaeset

Selles armsas raamatus on neli pabernukku – Marta, Anna, Loora ja Mia – ja rohkem kui 50 rõivaeset, mida saad oma maitse järgi nukkudele selga sobitada. Kui oled kõik lehed välja tõmmanud, säti raamatu kaaned nukutoa seinteks. Raamatu lõpus on olemas kõik vajalik suure riidekapi meisterdamiseks, mille saad kenasti tuppa asetada ja seal riideid hoida.


Kõva köide. 16 lk.
Mõõdud: 245 x 310 mm
Tellimiskood: 38100
Kirjastus Varrak

Klubihind 11.00 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI
VANAEMA LOOMAJUTUD
Daniela De Luca VANAEMA LOOMAJUTUD

Selle raamatu toredates lugudes kohtad sa Arktika jääkaru, Põhja-Ameerika kobrast, Euroopa hunti, India tiigrit, Lõuna-Ameerika sipelgaõgijat, Aafrika elevanti, kängurut Austraalia lagendikelt ja pingviini jäisest Antarktikast. Tänu imevahvatele piltidele saad käia kaheksa väikese peategelase käekõrval eri kontinentidel ja vaadata, kuidas loomad eri paikades elavad. 


Tõlkinud Kaidi Roots
Pehme köide. 250 lk.
Mõõdud: 240 x 240 mm
Tellimiskood: 38391
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI

MITMESUGUST

METSAST AEDA
Rein Sander METSAST AEDA

See raamat tutvustab umbes kolmandikku omamaistest taimeliikidest, mis koduaeda sobivad. Autor on valinud vaid need püsikud, mida ise on kasvatanud – neid tunneb ta kõige paremini. Paljud neist on leidnud kasvupaiga tema Kubja ürditalu aias. 

SOODUS!


Kõva köide. 184 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 37578
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
RUUTAIANDUS. Rikkalik saak väikeselt pinnalt
Anne-Marie Nageleisen RUUTAIANDUS. Rikkalik saak väikeselt pinnalt

Ruutviljelus on originaalne viis  luua ilus hoolitsetud ja viljakas köögiviljaaed. Raamatus kirjeldatakse üksikasjalikult, kuidas rajada ja hooldada ruutudeks jaotatud aeda, ning 50 köögivilja ja maitsetaime kohta info, kuidas neid ruutpeenras kasvatada.


Tõlkinud Monika Reedik
Pehme köide. 168 lk.
Mõõdud: 240 x 240 mm
Tellimiskood: 31606
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.85 EUR
Tavahind 20.30 EUR LISA OSTUKORVI
ILUAIANDUSE KÄSIRAAMAT
Koostaja Mari Laane ILUAIANDUSE KÄSIRAAMAT

Selles raamatus on kirjeldatud iluaedade erinevaid tüüpe ja stiile ning vastatakse küsimustele, mis iluaia rajamisel paratamatult tekivad. Põhjalikult on käsitletud taimede valikut, aia kujundamist ja hooldamist. Olulise osa raamatust võtavad enda alla taimekirjeldused. 


Kõva köide. 419 lk.
Mõõdud: 216 x 280 mm
Tellimiskood: 24806
Kirjastus Varrak

Klubihind 24.90 EUR
Tavahind 28.55 EUR LISA OSTUKORVI
AIANDUSE ENTSÜKLOPEEDIA
AIANDUSE ENTSÜKLOPEEDIA

Briti Kuningliku Aiandusseltsi „Aianduse entsüklopeedia” on kõige nüüdisaegsem ja asjatundlikum aianduse teatmeteos Euroopas.· Sobib nii harrastusaednikule kui ka õppematerjalina erialakoolides. Eesti oludele kohandanud tuntud aianduse spetsialistid.

SOODUS!


Tõlkinud Mari Laane, Birgit Soans, Eha švilponis, Anne Tihaste
Kõva köide. 750 lk.
Mõõdud: 230 x 285 mm
Tellimiskood: 20419
Kirjastus Varrak

Klubihind 29.90 EUR
Tavahind 43.70 EUR LISA OSTUKORVI
KÜLMA SÕJA LÕPP 1985-1991
Robert Service KÜLMA SÕJA LÕPP 1985-1991

Arhiivimaterjalidele toetuva põhjaliku uurimistöö tulemusena on autor maalinud haarava pildi, kuidas president Ronald Reaganil ja Mihhail Gorbatšovil kujunesid ootamatult lähedased suhted, millest arenes hea koostöö ja mis omakorda tõi kaasa põhjalikud muutused kogu maailmas.


Tõlkinud Tõnis Värnik
Kõva köide. 720 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 39190
Kirjastus Varrak

Klubihind 29.80 EUR
Tavahind 33.90 EUR LISA OSTUKORVI
MAAILMAKORD
Henry Kissinger MAAILMAKORD

Provokatiivselt ja veenvalt ühendab autor ajaloolise ülevaate geopoliitiliste arengute prognoosidega. See on unikaalne teos, mille autor saakski olla vaid eluaegne poliitikakujundaja nagu Henry Kissinger, üks 20. sajandi mõjukamaid välispoliitika teoreetikuid ja praktikuid.


Tõlkinud Elle Vaht
384 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 39374
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.90 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
PURJETAMINE VABADUSSE
Voldemar Veedam, Carl B Wall PURJETAMINE VABADUSSE

Raamat jutustab kuueteistkümne eestlasest paadipõgeniku riskiderohkest mereretkest üle Atlandi väikesel rannasõidupurjekal. 1952. aastal New Yorgis kirjapandud lugu sai rahvusvaheliseks menukiks. EV100 juubelitrükk sisaldab hulgaliselt ajaloolisi fotosid.


Tõlkinud Olev Luhaveer
Kõva köide. 360 lk.
Mõõdud: 120 x 190 mm
Tellimiskood: 980963
Kirjastus Sihtasutus Unitas

Klubihind 19.80 EUR
Tavahind 22.00 EUR LISA OSTUKORVI
LAULUD VÕI NII
Vladislav Koržets LAULUD VÕI NII

Oma esimesse ja tõenäoliselt ainsasse luuleraamatusse on Vladislav koondanud Joel Sanga abil paremiku oma luuletustest. Valdav enamus nendest ei ole varem trükivalgust näinud, kuid mitmed tekstid on saanud tuntuks lauludena.


Pehme köide. 52 lk.
Mõõdud: 120 x 210 mm
Tellimiskood: 984305
Kirjastus Sõnavald

Klubihind 11.40 EUR
Tavahind 12.70 EUR LISA OSTUKORVI

KINGITUSEKS KLUBIRAAMATU OSTJALE

KUI OSTAD APRILLI KLUBIRAAMATU, SAAD KINGITUSEKS VALIDA ÜHE AEGUMATU ARMASATUSROMAANI. Kui sinu ühekordne tellimus sisaldab klubiraamatut ja on vähemalt 20 eurot, saad valida 2 raamatut; 30 eurot, saad valida 3 raamatut, 40 eurot ja enam - saad valida 4 raamatut. Lisa oma valik ostukorvi. Kui mõni raamat otsa saab, võetakse sinuga ühendust ja saad oma valikut muuta.

Vihurimäe
Emily Brontë Vihurimäe

Üksildusele kalduva ja ratsionaalse Emily Brontë 1847. Aastal avaldatud „Vihurimäe” on inglise kirjanduses ainulaadne armastusromaan. Selle on loonud kuum, nägemuslik fantaasia koos täieliku, puhta ilmsüütusega, mis suudab pahet ja kurjust mõista ainult üldistatud, poeetilisel kujul ja seda ihaledagi. Samas näib see armastuslugu väljuvat piiridest, mis on enamikule inimestetst mõistetavad ja tavapärased. Heathcliff ja Catherine on igaveseks seotud tundega, mis kipub neid endid hävitama ning jääb neile päriselt mõistetamatuks. Uus põlvkond lugejaid avastas „Vihurimäe” seoses ülimalt populaarse „Videvikuga”, mille kangelanna Bella lemmikraamat see oli.


Pehme köide. 304 lk.
Tellimiskood: 35994X
LISA OSTUKORVI
Aprillilumi
Rosamunde Pilcher Aprillilumi

Romaani kangelanna sõidab Šotimaale vennaga kohtuma, et siis naasta ja võõrasema valitud mehega abielluda. Elul on aga talle veel üllatusi varuks ja kõik ei kulge sugugi nii, nagu oli kavatsetud. Nii selle kui ka paljude teiste raamatute põhjal on valminud Saksa telekompaniil ZDF telefilmid. Paljude vaatajate jaoks on Pilcheri romantilised filmid saanudki Cornwalli võrdkujuks ning seda romantikat minnakse sageli otsima ka turistidena.


Pehme köide. 176 lk.
Tellimiskood: 36007X
LISA OSTUKORVI
Tule tagasi, kallis
Maeve Haran Tule tagasi, kallis

Joe on abielus oma kursusekaaslase Mollyga ning neil on väike laps, kuid oma vanematest ei tea ta midagi, sest ta on adopteeritud. Joe ei suuda aga tulla toime teadmisega, et ema oli ta kunagi lapsendamiseks andnud. See ei lase tal nüüd päriselt armastada ka oma poega. Et eluga edasi minna, tuleb kõigepealt jõuda selgusele minevikus. Joe otsustab oma tõelise ema üles otsida. Minevikus tuhnimine võib aga tuua esile vägagi ootamatuid pöördeid. „Tule tagasi, kallis” on raamat esmapilgul ideaalsest perekonnast – mehest, naisest ja pisipojast –, mille püsimajäämine satub aga ootamatult ohtu.


Pehme köide. 288 lk.
Tellimiskood: 36168X
LISA OSTUKORVI
Lady Chatterley armuke
David Herbert Lawrence Lady Chatterley armuke

Romaani peategelaseks on noor abielunaine Constance, kelle mees jääb pärast sõjas haavata saamist alakehast halvatuks. Constance ei saavuta enam füüsilist lähedust mehega ning nad võõrduvad teineteisest ka hingeliselt. Juhuslik kohtumine metsavaht Mellorsiga äratab Constance’is iha ning ta mõistab, et ainuüksi vaimust ei piisa, täielikku elu ei saa ta kogeda ilma selle kehalise pooleta. Lawrence’i raamatu peateema ongi vaimse ja kehalise kooskõla otsimine ning ta näitab, kuidas ühest teiseta ei piisa. Raamat anti välja 1928. aastal Firenzes, selle esimene kärpimata väljaanne ilmus Suurbritannias 1960. aastal ning järgnes kohtuprotsess, süüdistuseks muidugi siivutus ja ebasünnis keelekasutus.

 


Pehme köide. 336 lk.
Tellimiskood: 38568X
LISA OSTUKORVI
Mõistus ja tunded
Jane Austen Mõistus ja tunded

Austeni esimene romaan „Mõistus ja tunded” ilmus 1811. aastal ning see on omamoodi reageering raamatutele, mida Austen nooruses oli lugenud. Elinor ja Marianne Dashwood jäävad pärast isa surma üsna viletsasse seisu ning saavad koos ema ja noorema õega ulualust rikka sugulase majas. Muidugi armuvad mõlemad õed, kuid elul on neile varuks pigem pettumused. Vanem õde hoiab oma valu mõistlikult enda teada, noorem aga elab selle tundeliselt välja. Aga et Jane Austeni romaanid olid pigem komöödiad kui tragöödiad, siis ei kujunenud loo lõpp kummalegi õele liiga süngeks. Raamatu põhjal on valminud ka samanimeline film.


Pehme köide. 336 lk.
Tellimiskood: 36052X
LISA OSTUKORVI
Hispaania armuke
Joanna Trollope Hispaania armuke

„Hispaania armuke” on lugu kaksikõdedest, kelle elud on kulgenud eri radu. Lizziel on mees, lapsed, karjäär ja kaunis maja, Francesil on üksnes karjäär ja nurjunud suhted. Ühel aastal aga teatab Frances, kes on jõulud alati õe pere seltsis veetnud, et ta sõidab hoopis Hispaaniasse. Sellest otsusest saab alguse sündmuste jada, mis sunnib mõlemat õde oma väärtusi ja ettekujutusi ümber hindama.


Pehme köide. 320 lk.
Tellimiskood: 36069X
LISA OSTUKORVI
Vihma ja tähtede ööd
Maeve Binchy Vihma ja tähtede ööd

„Vihma ja tähtede ööd” räägib loo ühest suvest ja neljast eri maailma paigust pärit inimesest, kelle elus valitseb tõeline segadus. Nad on kõik jätnud selja taha oma kodud ja senised elud, ent ühes väikeses Kreeka linnakeses nimega Agia Anna aset leidnud kohutav tragöödia paiskab nad ootamatult kokku. Neid saatvaid probleeme aitab aga uues valguses näha peaaegu kohalikuks muutunud keskealine iirlanna Vonn, ehkki lahenduskäigud ei ole mitte päris sellised, nagu nad olid lootnud...


Pehme köide. 288 lk.
Tellimiskood: 36076X
LISA OSTUKORVI
Ukuaru
Veera Saar Ukuaru

Kõige tuntum Veera Saare raamatutest on „Ukuaru”, mille tegevus leiab aset Kõrvemaa metsades. „Ukuaru” peategelasest Minnast on saanud peaaegu üks eesti naise võrdkujudest. Tema elu enne Teist maailmasõda ja selle ajal on eesti naise elu ajaloopöörises, aga ta ei ole mingi pelk sümbol, vaid lihast ja luust inimene, kelle armastusele ja kaotusvalule saab kaasa elada. Minna on naine, kes saab vajaduse sunnil ja hambad ristis hakkama kõigega, hoiab elu ja viib seda edasi. „Ukuaru” põhjal tegi režissöör Leida Laius samanimelise filmi, milles kõlas Arvo Pärdi „Ukuaru valss” ning seda on ka korduvalt teatrilavale toodud.


Pehme köide. 352 lk.
Tellimiskood: 36083X
LISA OSTUKORVI
Madame Bovary
Gustave Flaubert Madame Bovary

Normandia väikelinnas elav arst Charles Bovary abiellub pärast oma naise surma noore tütarlapsega, kes on saanud hariduse kloostrikoolis ning lugenud ohtralt populaarseid romaane. Emma Bovary leiab, et elu provintsiarstiga ei paku talle kõike seda, millest ta on unistanud. Eelkõige jääb ta elus vajaka romantikast ning nii järgnebki mitu armulugu, mis toovad aga kaasa pettumused. „Madame Bovary” teemad on mitmes mõttes aegumatud ning küllap sellepärast ilmubki raamatust üha uusi trükke ning selle põhjal on tehtud juba mitu menukat fimiversiooni.


Pehme köide. 336 lk.
Tellimiskood: 38513X
LISA OSTUKORVI
Madisoni maakonna sillad
Robert James Waller Madisoni maakonna sillad

Raamatu peategelane fotograaf Robert Kincaid, kelle kujusse pani Waller ohtralt iseennast, sõidab Iowasse sealseid omapäraseid sildu pildistama. Ta kohtub Francescaga, mitte just päris meeleheitel, aga siiski pisut rahulolematu koduperenaisega. Francesca on hingelt niisama suur romantik nagu Robertki, ta loeb Yeatsi luulet ja unistab millestki kaunimast kui argielu, seepärast tunnevad nad kohtumisel otsekohe, et on midagi, mis neid seob. Waller on osanud väga hästi kirjutada inimeste hingesopis pesitsevast ebamäärasest igatsusest, et ühel päeval toimub ootamatu kohtumine inimesega, kes sind jäägitult mõistab. Romaani põhjal on valminud ka menufilm, peaosades Meryl Streep ja Clint Eastwood.


Pehme köide. 128 lk.
Tellimiskood: 3612X
LISA OSTUKORVI
Gösta Berlingi saaga
Selma Lagerlöf Gösta Berlingi saaga

„Gösta Berlingi saaga” on romantiline ja kirglik lugu inimestest, kes võitlevad iseenda ja oma saatusega. Tulipäine Gösta on jäetud ilma pastoriametist, sest ta ei suutnud vastu panna viinale. Üsna haledas seisus mehe päästab maakonna kõige rikkam ja võimukam naine, Ekeby majoriproua, ning võtab ta enda juurde kostile nagu mitmed teisedki endised uhked mehed, kelle elu on viltu vedanud. Uhke ja karismaatiline Gösta võlub paljusid naisi, kuid õnne tema armastus neile ei too. Lagerlöf põimib raamatusse müstikat ja rahvapärimusi ning romaan on ka omamoodi ülistuslaul Rootsi imelisele loodusele. 


Pehme köide. 392 lk.
Tellimiskood: 38544X
LISA OSTUKORVI
Igapäevane nõiakunst
Alice Hoffman Igapäevane nõiakunst

Romaani peategelased, õed Gillian ja Sally Owens, pärinevad suguvõsast, mille naistel on olnud läbi aegade erilised võimed. Paraku on see tähendanud ka seda, et nad on tundnud ennast alati pisut tõrjutuna, jäänud kõrvaltvaatajateks. Gillian ja Sally soovivad sellest saatusest pääseda ning üks õde valib pääseteeks abiellumise, teine aga kodust põgenemise. Saatuse eest pole aga niisama lihtne pageda ning õed mõistavad, et neil tuleb hoopis koos tegutseda. 1998. aastal valmis romaani ainetel samanimeline film, milles peaosi mängisid Sandra Bullock ja Nicole Kidman. 


Pehme köide. 232 lk.
Tellimiskood: 36151X
LISA OSTUKORVI
Küünlad põlevad lõpuni
Sándor Márai Küünlad põlevad lõpuni

Vana aristokraat ja kindral Henrik võõrustab enda juures õhtusöögil lapsepõlvesõpra Konrádit, kes kadus salapärastel asjaoludel nelikümmend üks aastat tagasi. Järgneb Henriku omamoodi süüdistuskõne, milles lahatakse kahe mehe sõprust ja suhteid kõige peenemate nüanssideni. Vähehaaval hakkab selguma, et mehed oli lahku viinud armastus ühe ja sama naise, Henriku abikaasa vastu. Nüüdseks on naine juba surnud, kuid nende kolme inimese lugu vajas jutustamist. Márai jutustamisviis ja keel loovad muinasjutulise õhkkonna, selles on mingit ajatut võlu ning lugeja ette kerkib juba ammu kadunud maailm oma aukoodeksi, piiritletud suhete ja inimlike kirgedega.


Pehme köide. 144 lk.
Tellimiskood: 38575X
LISA OSTUKORVI
Kadunud armu meri
Santa Montefiore Kadunud armu meri

Romantiliste müsteeriumite maailmas toimuva romaani „Kadunud armu meri” tegevus algab maalilises Cornwallis, kus aristokraatlikust perekonnast pärit Celestria Montague peab pärast toimunud tragöödiat lahendama mõistatuse, mis viib ta Itaalia lõunarannikule. Seal leiab ta kummalise maskeraadide ja peeglite udu, mis paneb valusalt proovile ta usu perekonda ja samuti võime armastada. Seal kohtab Celestria ka meest, kes õpetab talle, et igasuguse armastuse südames on tõde.


Pehme köide. 368 lk.
Tellimiskood: 38582X
LISA OSTUKORVI
Orlando
Virginia Woolf Orlando

Raamatu peategelane Orlando on ebatavaline inimene, kes elab ja seikleb läbi Inglismaa ajalooliste sündmuste mitmete aastasadade jooksul, alguses aristokraatliku mehe ja siis naisena. Orlando elab mitmeid sajandeid, kohtudes eri ajastute oluliste inglise kirjanike, kuningate ja kuningannadega. Romaani põhjal valmis 1992. aastal paljude auhindadega pärjatud film, milles Orlando rolli mängis ebamaine Tilda Swinton.

1928. aastal ilmunud „Orlando” on Virginia Woolfi mahedamaid romaane ning see oli kavandatud inglise kirjaniku Vita Sackville-Westi paroodilise biograaf ana. Bloomsbury grupp pidas loomulikuks seksuaalset vabadust ning kuigi Virginia Woolf oli abielus, tekkis tal Vita Sackville-Westiga armulugu, mis jätkus sõprusena. Selle üheks tulemuseks saigi „Orlando”, mis oli mõeldud Vitale lohutavaks armastuskirjaks.


Pehme köide. 208 lk.
Tellimiskood: 38605X
LISA OSTUKORVI