SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Mikk Sarv, Kristel Vilbaste ISEENDAST ALGAV SUGUPUU. Sugupuu koostamine kaheksa ilmakaare kaudu

Maailm muutub ööpäevaringiga valgeks ja pimedaks, aastaringiga suveks ja talveks. Midagi sarnast toimub ka meis igaühes eneses.

Oleme oma vanematelt pärinud viisid, kuidas reageerime pingeolukorras, soodumused haigestuda ja terveneda ning veel palju muudki.

Kui teame lugusid oma esivanematest, kui peame ja hoiame lugu nendest, suudame paremini mõista, miks kipume käituma ühel või teisel moel.

See raamat on esivanemate ja oma looga sideme loomise põnev õpetus, kus sugupuu koostamine algab iseendast.

 

„Sugupuud võib vaadata ka ülevalt alla, nii et kõige keskel on puu ladvapung ehk mina ise. See on nagu paela punumine, kus esivanemad on meie eludesse põiminud omad lõngad – unistused ja soovid. Kui oskame ja suudame läbi iseenda ja lähedaste poolt kogutud lugude tunda end koosolevatena, võime tajuda, kuidas ürgvana tuul puhub meie poole nende unistuste ja palvete hingeõhku. Nii kuuldes ja tajudes suudame jätkata seda, mis neil pooleli jäi, ning tunda nende elude soojust ning toetust pidevalt enda selja taga.”

– Autorid

Kuula raadiointervjuud autoritega (alates 37 minutist)


Kõva köide. 262 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 40981
Kirjastus Varrak
Klubihind 15.50 EUR
Tavahind 21.50 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Sirpa Kähkönen Graniitmees

Sirpa Kähköse romaan „Graniitmees” („Graniittimies”, 2014) on lugu Soome noortest, kes 1920. aastatel salaja Nõukogude Liitu läksid. Nad loobusid oma kodumaast, nimest ja emakeelest. Nad uskusid, et ees ootab uus elu, tööinimeste paradiis, mille nemad ise üles ehitavad. Kuid utoopiad ei teostu ja maa, Stalini-aegne Nõukogude Liit, kuhu nad õhinal olid tulnud, ei võtnud neid omaks.                                                                                            

Sirpa Kähkönen (snd 1964) on tänapäeva Soome tunnustatumaid kirjanikke. Ta on hariduselt ajaloolane ja kirjutanud mitmeid romaane oma kodukandi Kuopio lähiajaloost. Teos käsitleb tundlikku teemat – Soome pahempoolsete käekäiku sõdadevahelisel ajal. Ka on see raamat osalt Sirpa Kähköse perekonnalugu.

 

„Me tulime siia linna 1922. aasta kevad­talvel, varsti pärast seda, kui mu mees oli vangilaagrist vabanenud ja meid oli laulatatud. Me suusatasime läbi märtsikuiste metsade, lumi oli paks ja kleepuv, põhjapoolse Soome suured kuusikud ei tahtnud meid minna lasta. Me tungisime sellele maale, surusime suuski lumest läbi, tõukasime tagant, nii et silme ees must, seljakott seljas ja ema kootud käpikud käes."


Tõlkinud Piret Saluri
Kõva köide. 288 lk.
Mõõdud: 143 x 210 mm
Tellimiskood: 40707
Kirjastus Varrak
Klubihind 19.70 EUR
Tavahind 23.20 EUR
LISA OSTUKORVI

NÄDALA PAKKUMINE

Sõda ja rahu III ja IV raamat
Lev Tolstoi Sõda ja rahu III ja IV raamat

Maailmakirjanduse olulisimate teoste hulka kuuluvas romaanis kujutab Lev Tolstoi (1828–1910) vene ühiskonda 1805. ja 1812. aastate vahelisel, Napoleoni sõdade aegsel perioodil. Romaani keskmes on kolme perekonna – Bolkonskite, Bezuhhovite ja Rostovite – saatus.

Romaan algab veidi enne Napoleoni sõjakäiku Venemaale, ajal, mil Venemaa aadel naudib oma kuldajastut, ning kulmineerub 1812. aasta sündmuste ja pöördelise Borodino lahinguga. Oma sotsiaalse tausta ja maailmavaadete poolest on „Sõja ja rahu“ tegelaskond väga mitmekesine, ulatudes lihtsõdurist keisrini välja. Sõjakeeristes, kus ristuvad erinevate ühiskonnakihtide püüdlused, saab ilmseks, kuivõrd hägus on piir ajaloo ja üksikisiku elu vahel. Ajaloosündmused mõjutavad nii või teisiti tegelaste isiklikku elu, ent ka ajaloosündmused ise võtavad kuju loendamatute isiklike sündmuste kaudu. 


Tõlkinud Virve Krimm ja Marta Sillaots
Kõva köide. 744 lk.
Mõõdud: 145 x 215 mm
Tellimiskood: 38902
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.00 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMINE

Pakkumine kehtib kuni raamatuid jätkub!

Rudyard Kipling Muinaslugusid

Maailma lastekirjanduse klassikasse kuuluvate Rudyard Kiplingi lugude tegelasteks on mitmesugused loomad, kes kaugetes ja kummalistes paikades ringi seiklevad. Autori enda ütlust mööda jutustas ta neid lugusid kõigepealt oma lastele unejuttudeks ning alles hiljem pani kirja ja avaldas raamatuna. Kogumikus leidub mitmeid tuntuid jutustusi, nagu „Kass, kes kõndis omapead“ ja „Kuidas kaamel omale küüru sai“. Raamatusse on teinud uued illustratsioonid Toomas Pääsuke. Rudyard Joseph Kipling sündis 1865. aastal Indias, kus ta veetis ka oma varase nooruse. Hariduse omandas ta Inglismaal, ent kolis juba mõne aja pärast tagasi Indiasse. Oma eluajal jõudis ta kirjutada rohkem kui kolmsada juttu, mõned romaanid ja hulga luuletusi. 1907. aastal pälvis Kipling Nobeli kirjanduspreemia.


Tõlkinud Krista Kaer
Kõva köide. 96 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 39534
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.90 EUR
Tavahind 16.40 EUR LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Rein Sander Kubja ürditalu teed ja ravimteed

Milleks meile ravimtaimed, kui apteegis on saada kõikmõeldavaid ravimeid? Kui laborid ja instituudid töötavad üle maailma selle nimel, et toota veelgi paremaid tablette, kapsleid ja tilku? Ravimeid apteegist ostes ei mõtle me tavaliselt, et kõik see sai alguse taimedes leiduvate toimeainete uurimisest. Taimed olid esimesed rohud, mida inimene tõbede vastu pruukis.

Taimravi ei ole oma tähtsust kaotanud ka tänapäeval. Paljudele tervisehädadele leiame hõlpsasti leevendust just ravimtaimedest. Taimeteed on leebed abivahendid, mis aitavad ennetada lihtsamaid terviserikkeid ja taastada organismi tasakaalu.

Raviteede retsepte on tuhandeid. Ka meie kliimas kasvavatest taimedest võib kokku segada aukartustäratavalt palju erinevaid teesegusid. Selles raamatus tuleb lähemalt juttu Kubja Ürditalu teedest, nende kasutamisest ja mõjust meie kehale ning meelele. Ei maksa muidugi loota, et tassitäis taimeteed otsekohe halva enesetunde peletab, võtab ära väsimuse või parandab maohaavad, sest taimravi on pikaajaline protsess, mis võib mõnikord kesta nädalaid ja kuid. Sellest raamatust saabki teada, kuidas keeta ravimteed, valmistada leotist, tõmmist ja salvi ning mil moel need kõige tõhusamalt toimivad. 


Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 40950
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI

AJALUGU

Helen Rappaport Revolutsiooni küüsis. Petrograd 1917

 „Revolutsiooni küüsis“ on Helen Rappaporti meisterlik jutustus Vene revolutsiooni puhkemisest, nähtuna selle draama keskele sattunud välisriikide kodanike silme läbi.

1917. aasta veebruarirevolutsiooni ja Lenini bolševike oktoobripöörde vahelisel ajal oli Petrogradis vaevalt rahulikku päeva. Kõige rohkem oli segadust tunda moekal Nevski prospektil, mille hotellides, klubides, baarides ja saatkondades viibivad välismaa külalised ja diplomaadid ei saanud oma ukselävel ja akende all valitsevat kaost mitte märgata.

Selle kireva seltskonna hulgas olid ajakirjanikud, ärimehed, pankurid, guvernandid, vabatahtlikud põetajad ja võõrsil elutsevad seltskonnategelased. Paljud neist pidasid päevikut ja saatsid koju kirju: inglannast halastajaõde, kes oli pääsenud eluga Titanicult; Ameerika Ühendriikide suursaadiku mustanahaline teener, kes oli oma kodukandist Missourist päris kaugele sattunud; naisõiguslaste juht Emmeline Pankhurst, kes oli tulnud Petrogradi tutvuma kartmatu naiste surmapataljoniga.

Helen Rappaport on kasutanud seda rikkalikku dokumentide varamut, millest suur osa pole varem trükivalgust näinud, et viia meid otse tegevuse keskele – et näha, tunda ja kuulda revolutsiooni sellisena, nagu seda koges üks eripalgeline rühm inimesi, kes ühel hetkel avastasid, et nad on „punasesse hullumajja” lõksu jäänud.


Tõlkinud Aldo Randmaa
Kõva köide. 368 lk.
Tellimiskood: 40929
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Kurjuse päevik
Robert Wittman ja David Kinney Kurjuse päevik

Alfred Rosenberg oli Joseph Goebbelsi ja Hans Franki kõrval ainus Kolmanda Reich’i ninamees, kes pidas natsivõimu ajal päevikut. Eestis kasvanud ja koolis käinud ning Hitleri ideoloogiavolinikuks ja idaalade ministriks tõusnud Rosenbergi päevik leiti sõja lõpul ühest Baieri lossist. Neil lehekülgedel kirjeldab Rosenberg oma rolli kogu Euroopat hõlmanud kunstiröövides ja idaalade julmas okupatsioonis, vestlusi Hitleriga, lõputut rivaliteeti Göringi, Goebbelsi ja Himmleriga ning muidugi oma mõtteid ajaloost, aarjalastest ja juutidest, mis leidsid lõpuks väljenduse holokaustis.

Päevikut kasutati tõendusmaterjalina Nürnbergi protsessil, aga siis läks see arusaamatul kombel kaotsi, kuni seda pakuti 2001. aastal Ühendriikide holokaustimuuseumile miljoni dollari eest müüa. „Kurjuse päevik” ongi ühtaegu ülevaade Natsi-Saksamaa tõusust ja langusest Rosenbergi silme läbi ning detektiivilugu selle ajaloolise dokumendi jahtimisest ja kättesaamisest.

 

„„Kurjuse päevik“ on ühtaegu lõikavalt täpne biograafia ning kaasakiskuv detektiivlugu. Autorid avaldavad uusi haaravaid üksikasju Alfred Rosenbergi rolli kohta holokaustis, aga tutvustavad lugejale ka ajaloo talletamise ja kirjutamise keerukat ja põnevat maailma.“

Raamatu „Jaht Eichmannile“ autor Neal Bascomb


Tõlkinud Kalev Lattik
Pehme köide. 416 lk.
Tellimiskood: 40080
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Kalervo Hovi Kuld Lõwi ja Kultase ajal. Tallinna restoranikultuuri ajalugu 1918–1940

Turu Ülikooli ajalooprofessori põhjalik ülevaade Tallinna restorani- ja kohvikukultuurist kahe maailmasõja vahelises Eestis annab põhjaliku pildi meie joomis- ja söömiskommetest ning olulisematest restoranidest, kabareedest ja kohvikutest. Autor on kasutanud laialdast allikmaterjali: arhiividokumente, ajakirjandust ja kaasaegsete sageli värvikaid detaile sisaldavaid mälestusi. Raamat laseb mõista Eesti toonase restoranikultuuri kõrget taset ja kirevust, mis tegi Tallinnast soomlaste ja mitte ainult soomlaste paradiisi juba 1920. aastatel. Teose eestikeelne väljaanne on kaunilt kujundatud ja rikkalikult illustreeritud omaaegsete fotodega.

Kordustrükk


Tõlkinud Piret Saluri
Kõva köide. 328 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 40646
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

Nädalalõpp
Valter Väljap Nädalalõpp

Rein on elupõline õpetaja. Mees, kes armastab kõiges selgust ja kellel on kõik alati kontrolli all. Ent see ei aita, kui kooli saabub uus õpetaja, kes teda, nüüdseks juba elatanud pedagoogi, seletamatu väega enda poole tõmbab. Nende suhe on algusest lõpuni äärmiselt korrektne ja vaoshoitud, ent asi lõpeb Reinu jaoks ikkagi nii halvasti, et ta ei tule juhtunuga ise toime.


Pehme köide. 320 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 40752
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Warleggan. Neljas Poldarki raamat
Winston Graham Warleggan. Neljas Poldarki raamat

Wheal Grace’i kaevandusel läheb nii viletsasti, et Rossil ei õnnestu isegi pangalt võetud laenu intresse maksta. Nagu oleks sellest veel vähe, kaotab mitu inimest varingus elu. Suutmata kaevandust kauem käigus hoida, plaanib Ross selle sulgeda. Õnnetuseks on tema laenu vekslid läinud vaenulike Warlegganite kätte. Siis otsustab Rossi ellu naasta Elizabeth.


Tõlkinud Krista Suits
Pehme köide. 408 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 40806
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Eimiski
Hanif Kureishi Eimiski

Musta huumoriga vürtsitatud romaani peategelaseks on oma Londoni korteri seinte vahel päevi mööda saatev filmitegija Waldo, keda vaevab nii kehv tervis kui suutmatus leppida vananemisega. Tema eest hoolitseb ta märksa noorem abikaasa Zee. Ajapikku süveneb Waldos veendumus, et ta naisel on kõrvalsuhe, ja tema kinnismõtteks saab paljastamine ja kättemaks. 


Tõlkinud Triin Tael
Kõva köide. 352 lk.
Tellimiskood: 40714
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.30 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
Kadunud naine
Sheila O’Flanagan Kadunud naine

Imogen on kogunud raha, et põgeneda esimesel võimalusel. Ebakindel lapsepõlv sundis turvalisust ihkava naise abielluma Vince’iga. Mees, kes tundus esialgu imetlusväärne, osutub paraku kontrollifriigiks ning allutab naise endale nii põhjalikult, et ainus väljapääs näib olevat jäljetult kaduda. Ent Vince pole mees, kes omandist võitlemata loobuks. Ta asub Imogeni otsima.

 Sari „Varraku ajaviiteromaan“


Tõlkinud Krista Suits
Kõva köide. 368 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 40691
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Maetud hiiglane
Kazuo Ishiguro Maetud hiiglane

Kuningas Arthuri järgsel Inglismaal näib üle terve maa roomav udu võtvat inimestelt mälu, aga koos sellega ka tugevamad tunded. Vanapaar Axl ja Beatrice asuvad teele, sest neile meenub ähmaselt, et kusagil naaberkülas elab nende poeg. Nendega liitub teisigi otsijaid. Sir Gawain näiteks otsib salapärast lohet, et ta tappa. Tundub, et kõigi teada on üldise unustuse taga just lohe.


Tõlkinud Krista Kaer
Kõva köide. 324 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 40462
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Tema verine sepitsus
Graeme Macrae Burnet Tema verine sepitsus

On aasta 1869. Šoti mägismaa kolkakülas pannakse toime jõhker kolmikmõrv, mille eest vahistatakse Roderick Macrae nimeline noormees. Kohtualuse seletuskiri ei jäta tema süüs kahtlust. See on ülimalt kaasahaarav lugu sellest, kuidas tõde võib olla tinglik, isegi kui tõsiasjad näivad klaarid. Graeme Macrae Burnet on üks tänapäeva šoti kirjanduse eredamaid tähti. 


Tõlkinud Kalev Lattik
Pehme köide. 320 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 40783
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Igavesti vaid sinu
Louise O’Neill Igavesti vaid sinu

Ole tubli. Ole ilus. Ole väljavalitu.

Maailmas, kus tüdrukuid enam loomulikul teel ei sünni, aretatakse naisi spetsiaalsetes koolides. Kinnisest süsteemist pääsevad neiud alles siis, kui nad on välismaailma jaoks küpsed. Eriliste käitumisreeglite ja hindamiskriteeriumide põhjal edetabeli tippu jõudnud koolilõpetajatest saavad „kaaslased“ – meeste väljavalitud, kellel lubatakse elu viljaka perioodi jooksul teenida abikaasat ja sünnitada poegi. Ülejäänute tulevik on sünge – nemad peavad leppima konkubiini- või õpetajarolliga.

Freida ja isabel on parimad sõbrannad, kes usuvad, et neistki saavad mõne mehe kaaslased – nad on alati olnud oma aastakäigu parimate seas. Aga kui viimasel kooliaastal pinge aina kasvab, juhtub isabeliga midagi mõeldamatut ja ta hakkab kaalus juurde võtma ... Päästa pole enam midagi, sest juba saabuvad innukad noormehed kooli pruuti valima. Freida peab võitlema oma tuleviku eest, kuid ainus viis seda teha on reeta oma tõeline sõber ja ainuke inimene, keda ta kunagi on armastanud.  

Parim tänapäeva noorteromaanide autor.

 – The Guardian  


Tõlkinud Evelin Banhard
Pehme köide. 352 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 40721
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Sai mis tahtis
Louise O’Neill Sai mis tahtis

Emma O’Donovan on äsja saanud 18-aastaseks, ta on piltilus ja enesekindel. Ühel õhtul peavad linnakese noored pidu. Järgmisel hommikul ärkab tüdruk kodumaja verandal. Ta ei mäleta midagi eelnenud ööst ega tea, miks kogu ta keha niimoodi valutab. Küll aga teab seda kogu ülejäänud linn. Peol tehtud fotodelt on üksikasjalikult näha, mis Emmaga juhtus. 


Tõlkinud Helen Rohtmets-Aasa
Pehme köide. 264 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 38155
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.15 EUR
Tavahind 18.35 EUR LISA OSTUKORVI
Klaaskehad. Musta melanhoolia triloogia I osa
Erik Axl Sund Klaaskehad. Musta melanhoolia triloogia I osa

Rootsis on vallandunud enesetappude laine: noored inimesed võtavad endalt elu erinevatel hirmuäratavatel viisidel. Sünge põnevik kõneleb muusikast ja kunstist, ihast ja alistumisest, vihast, armastusest ja kättemaksust. Tundliku meelelaadiga tegelaskujude jälgedes liikudes viib romaani pingeline tegevus inimpsüühika tumedatesse soppidesse.


Tõlkinud Heidi Saar
Pehme köide. 336 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 40509
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Tants lohedega. II osa
George R. R. Martin Tants lohedega. II osa

Müüri taga liginevad Ned Starki sohipojaks peetava Jon Snow juhitud Öisele Vahtkonnale iidsed olendid, kes ei tunne sõna „surm”. Uueks sõjaks valmistumise asemel peab aga Snow tegelema omade keskis rahu säilitamisega. Ka Daeneryse kasvavad lohed, kes tõmbavad oma ema tähelepanu poliitilistelt intriigidelt endale, löövad aina metsikuma hooga oma ürgset tantsu. 


Tõlkinud Tarmo Vaarpuu
Kõva köide. 624 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 40745
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Katkuhaldjas. Pax: 7. raamat
Åsa Larsson, Ingela Korsell Katkuhaldjas. Pax: 7. raamat

Mariefredis jäävad järjest inimesed haigeks, sümptomid on igatahes väga kummalised. Kas Katkuhaldjas on linna tulnud? Ka Alriku ja Viggo perekonnaliige jääb haigeks ja poisid  tõmmatakse võitlusse.Samal ajal küpseb Irise peas plaan, kuidas välja selgitada, kes on must nõid. See plaan on aga ülimalt eluohtlik. Pealegi haiseb see mädanenud laiba järele ...


Tõlkinud Kadri Papp
Pehme köide. 200 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 40738
Kirjastus Varrak

Klubihind 11.85 EUR
Tavahind 13.50 EUR LISA OSTUKORVI

SUPERHIND - ainult juunis, ainult raamatuklubis!

Lilleniit ja kõrrelised minu aias
Helle Väärsi Lilleniit ja kõrrelised minu aias

Selle raamatu seemned panin idanema ligi kümme aastat tagasi, pärast seda kui poelettidelt oli kadunud mu esimene raamat „Kõrreliste lummuses” ning kui olin endale rajanud juba mitmenda lilleniidu. Oma aias aina rohkem ja rohkem kõrrelisi kasvatades kogen ikka ja jälle, kui väike on nende taimede hooldusvajadus ja kui mõjuvõimsaid maastikupilte on nendega võimalik luua. Aiasõprade suur huvi lilleniidu rajamise ning kõrreliste kasvatamise ja kasutamise vastu julgustas mind aastatepikkused kogemused taas raamatusse kirja panema. See raamat on ühe loodusaia lugu läbi aasta. Minu eesmärk on luua esteetiliselt nauditav ümbrus, säästes võimalikult palju loodust, aega ja muid ressursse.

 - Helle Väärsi

Helle Väärsi on hinnatud aia- ja maastikukujundaja, keda on hellitavalt nimetatud ka Eestimaa kõrreliste kuningannaks. Ta on tegutsenud maastikuarhitektuuri alal 1998. aastast, peale selle on ta avaldanud mitu raamatut. Tema eriline armastus kuulub kõrrelistele.


Kõva köide. 286 lk.
Mõõdud: 210 x 240 mm
Tellimiskood: 39565
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.90 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI

LASTELE

Ütle mulle! Millal see oligi?
Géraldine Maincent Ütle mulle! Millal see oligi?

Millal leiutati suhkruvatt? Millal leiutati televiisor? Millal põletati Jeanne d’Arc?

Need on vaid üksikud küsimused, mis panevad aeg-ajalt elu üle pead murdma nii suuri kui väikeseid. See raamat vastab rohkem kui kahesajale küsimusele ajaloo kohta, et rahuldada laste uudishimu. Raamatus on neli kleepimislehtedega eraldatud teemat: isikud ja monumendid, ajalugu ja teadus, kultuur ja sport, igapäevaelu. Vanusele alates 4. eluaastast. 

kõva spiraalköide


Tõlkinud Pille Kruus
116 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 39381
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.60 EUR
Tavahind 15.45 EUR LISA OSTUKORVI
Ütle mulle! Teadus ja leiutised
Sabine Boccador Ütle mulle! Teadus ja leiutised

 

 

 

 

Milline oli esimene arvuti? Millised olid esimesed mänguasjad? Miks juustus on augud?

Need on vaid üksikud küsimused, mis panevad aeg-ajalt elu üle pead murdma nii suuri kui väikeseid. See raamat vastab rohkem kui kahesajale küsimusele leiutiste, teadusavastuste ja põnevate nähtuste kohta, et rahuldada laste uudishimu. Raamatus on neli kleepimislehtedega eraldatud teemat: leiutised, Maa, kosmos ja igapäevased nähtused. Vanusele alates 4. eluaastast.

kõva spiraalköide


Tõlkinud Madis Jürviste
116 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 39398
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.60 EUR
Tavahind 15.45 EUR LISA OSTUKORVI