SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Koostaja Heiki Raudla Heade mõtete raamat

Eesti ühe järjepidevaima aforismikoguja Heiki Raudla uuest kogumikust leiab peale tuhandete aforismide üsna palju ka vanasõnu – on ju needki oma olemuselt aforismid, lihtsalt autorid pole teada. Peale vanasõnade ja aforismide on raamatu koostaja välja valinud ka veidi pikemaid mõtteavaldusi ja dialooge, mis kõlavad peaaegu nagu anekdoodid või mõistujutud.

Kogumikus on mõtteterad paigutatud teemade järgi – mõni teema on nii universaalne, et leiab käsitlemist igas tsitaadikogus, mõni aga on vähema populaarsusega, kuid siiski siia kogumikku lisatud. Loomulikult on ka tsitaadid suures osas teised ning seejuures näevad paljud mitmest eri keelest tõlgitud aforismid eesti keeles ilmavalgust esmakordselt.

Kes sellist kogumikku võiks lugeda? Eelkõige inimesed, kes hindavad sõna ilu ja vaimukat mõtet. Ning kindlasti ka kõik need, kellel tuleb esineda või artikleid kirjutada: õpilased, õpetajad, üldse elu mõtestajad.

Kuula raadiointervjuud raamatu koostaja Heiki Raudlaga (alates 37 minutist)


Kõva köide. 566 lk.
Mõõdud: 140 x 230 mm
Tellimiskood: 42169
Kirjastus Varrak
Klubihind 16.50 EUR
Tavahind 22.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Eva Koff Sinine Mägi

Eva Koffi romaanis „Sinine mägi“ põimuvad 20. sajandi lõpu- ja alguskümnendid: 90ndad – peategelase, meditsiinitudengi Liisi üliõpilaspõlv, 20ndad – tema vanaema Elfi noorusaeg, Esimese ilmasõja eelne aeg – vanavanatädi Adele noorusaastad. Kolm noort naist, ja nende sõbrad-lähedased eluperioodil, mil tehakse elu suurimad ja tähtsamad valikud, leitakse oma tee ja kaaslased sel teel.

Aga milline ka ei oleks aeg, millistel väljadel ka ei peetaks suuremad lahingud, kuhu ka ei oleks jõudnud teadus, ja mida ka ei suudaks arstid inimese ravimisel, inimese hing oma põhiolemuselt on ikka sama – igatseb õnne, armastust ja lähedust.

Stiilitäpselt kirja pandud “Sinine mägi” suudab ellu äratada lähemad ja kaugemad ajad, sise- ja kahekõned 20ndate keeleuuendusest 90ndate kõnekeeleni.

Eva Koff (snd 1973) on kirjutanud mitmeid näidendeid ja lasteraamatuid. „Sinine mägi“ on tema esimene romaan. Teos pälvis Eesti Kirjanike Liidu 2017. aasta romaanivõistlusel teise koha.


Pehme köide. 440 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42213
Kirjastus Varrak
Klubihind 16.40 EUR
Tavahind 19.30 EUR
LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMINE

Pakkumine kehtib kuni raamatuid jätkub!

Theodore Zeldin Elu varjatud rõõmud

See on raamat otsingutest, mille eesmärgiks on leida uut laadi elamise viis. Kuidas pääseda eemale tüütutest töökaaslastest ja põgeneda organisatsioonidest, mille edu on rajatud stressile? Kas inimestel oleks võimalik anda oma eraelule mingi teistsugune sisu? Kui romantiline ideaal valmistab pettumust, siis kuidas oleks veel võimalik armastada ja olla armastatud? Kui rikkaks saavad ainult vähesed, siis kas on midagi, mis hüvitab allajäämise? Kas olukorras, kus vabadust napib, on ka muid valikuid peale vastuhaku? Neile küsimustele üritab leida vastuseid Oxfordi ülikooli õppejõud ja avara silmaringiga kirjanik Theodore Zeldin (snd 1933). Seni on temalt eesti keeles ilmunud sellised teosed nagu „Inimsuhete ajalugu”, „Vestluskunst” ja „Õnn”.


Tõlkinud Toomas Taul
Pehme köide. 456 lk.
Mõõdud: 140 x 216 mm
Tellimiskood: 37257
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.90 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI

LUULE

Kas siis selle maa keel... 100 luuletust
Koostaja Endel Priidel Kas siis selle maa keel... 100 luuletust

Luulekogu „Kas siis selle maa keel...“ on läbilõige eesti isamaalise luule ligi 200 aasta pikkusest ajaloost. Kogumiku 100 luuletust 67 autorilt moodustavad 12 kronoloogilis-temaatilist peatükki. Avaluuletuse „Kuu“ autorile, meie luule suurkujule Kristian Jaak Petersonile on pühendatud omaette peatükk. Jäägitut isamaa-armastust õhkub peatükist „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“, mille nimiluuletust käsitleti algusest peale Eesti hümnina. Meie rahvuslill rukkilill õitseb ja rahvuslind suitsupääsuke laulab peatükis „Meelega mõista“. Optimistlikult ja elujaatavalt kõlab lipulaulu autori üleskutse „Kaunistagem Eesti kojad kolme koduvärviga!“. Keelepeatükke on neli: „Lehtmetsane ja mullapäälne keel“ ning „Sõna seob“ (tavakeel), „Kodukülä, kodukiil“ (murdekeel), „Sõnade salved on tulvil täis“ (keelemängud). Positiivsetest laengutest on kantud peatükk „Keel, meel, maa“. Hoopis teistsuguses, lausa jahmatavas tonaalsuses on peatükkide „Tuulemurrus“ ja „See võõras öös“ luuletused.

Luuletustele lisatud kommentaarid on sisuliselt küll omaette lood, millel on põhjuslik algus, konfliktne arendus ja headuse või kurjuse võiduga lõpp, kuid mis annavad hea ülevaate ajastust või oludest, milles üks või teine luuletus on kirjutatud.

Endel Priidel (snd 1932) on kirjandusloolane ja toimetaja, kes töötas üle 40 aasta (1956‒1998) kirjastuses Eesti Raamat. Ta on avaldanud lühimonograafia Ado Reinvaldist, kogumiku eesti kirjanike loomingulistest kirjutistest ning kirjandus-geograafilisi ülevaateid, koostanud, toimetanud ja kommenteerinud mitmeid luulekogumikke. 2001. aastal pälvis Endel Priidel Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Raamat ilmub Eesti Kirjanike Liidu 95. aastapäevaks.


Kõva köide. 344 lk.
Mõõdud: 140 x 240 mm
Tellimiskood: 41995
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Inglisild
Indrek Hirv Inglisild

Indrek Hirve uue luulekogu „Inglisild” luuletused on kirjutatud aastatel 2014–2016, kuid suurem osa motiive või meeleolusid pärineb varasemast ajast, aastatest 2008–2013, tookord jäid nad lihtsalt märkmikus või juhuslikel paberitükkidel oma luuletusteks saamise aega ootama. Luulekogu illustreerivad Ülo Soosteri vinjetid, mis on pärit aastast 1960.


Kõva köide. 312 lk.
Mõõdud: 145 x 225 mm
Tellimiskood: 38131
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.30 EUR
Tavahind 17.35 EUR LISA OSTUKORVI
Kuidas on elada
Tõnu Õnnepalu Kuidas on elada

Kuidas on elada keset metsi, keset saart, keset vaikust…? Tõnu Õnnepalu uus luulekogu, arvult seitsmes, koosneb väikestest piltidest, äratundmistest, mõtetest, mis kerkivad esile päevade tasasest voolust kusagil üksildases paigas, kus “tänapäeva elu” on nii kaugel, aga elu ja täna seda lähemal.


Kõva köide. 96 lk.
Mõõdud: 120 x 200 mm
Tellimiskood: 26305
Kirjastus Varrak

Klubihind 11.15 EUR
Tavahind 12.70 EUR LISA OSTUKORVI
Armastuse valgus. Valik eesti armastusluulet
Koostaja Peep Ilmet Armastuse valgus. Valik eesti armastusluulet

Kaunis luulekogu sisaldab läbilõike eesti armastusluulest läbi aegade. Esindatud on Lydia Koidula, Marie Underi, Henrik Visnapuu, Artur Alliksaare, Heiti Talviku, Doris Kareva, Indrek Hirve, Elo Vee, Merca, Kaur Riismaa, Eda Ahi ja paljude teiste armastusluule.


Kõva köide. 472 lk.
Mõõdud: 155 x 210 mm
Tellimiskood: 38964
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.90 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Liz Dobbs 1001 taime, mida elu jooksul tundma õppida

Taimed toovad ilu, värvi ja liigendatust igasse aeda, olguselleks siis tagasihoidlik aknalaud või suur maakodu aed, kuid taimesortimendi hulgast kõige sobilikumate valimine võib osutuda tõeliseks proovikiviks. Käesolevas teosesleidub nii teada-tuntud lemmikuid kui ka jutuainet pakkuvaid tõelisi eksoote. Vaatluse all on suur valik ühe- ja kaheaastaseid taimi, sibullilli, põõsaid, roose ja ronitaimi. Eraldi peatükid on pühendatud toa- ja terrassitaimedele ning ürtidele, samuti köögiviljadele ning marjapõõsastele ja viljapuudele.

Iga selle raamatu jaoks valitud taim on inspireeriv oma värvi, lõhna, elegantse kasvuviisi, maitse või lihtsalt suure ja söaka mõju poolest. Iga kirjeldatud taime juures on kaunis foto ning lühike ülevaade tema põhitunnustest, valgusnõudlusest ja külmakindlusest. Loomulikult pole võimalik kasvatada neid kõiki, aga mõnda kindlasti. 


Tõlkinud Kaspar Arme, Malle Leht, Ülle Püttsepp ja Kadri Tali
Kõva köide. 960 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 41049
Kirjastus Varrak

Klubihind 29.80 EUR
Tavahind 33.90 EUR LISA OSTUKORVI
Kiviaja puudutus. Retk haruldase loodusrahva juurde
Hendrik Relve Kiviaja puudutus. Retk haruldase loodusrahva juurde

Korowaid on metsarahvas, kes elab Uus-Guinea saare džungliüksilduses. Nende elamud asuvad puude otsas ja see rahvas elab tänaseni nagu kiviajas ning toitub vaid metsaandidest.

2010. aasta novembris, pärast aastatepikkust ettevalmistusperioodi asus maailmarändur Hendrik Relve ühes sõber Argoga korowaide poole teele. See raamat räägib nende retkest džunglisügavusse haruldase loodusrahva juurde.

Raamat on rohkelt illustreeritud autori fotodega. Samuti leiab siit 12 QR-koodi, mille kaudu näeb paariminutilisi videolõike autori seiklustest loodusrahva juures.


Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 170 x 240 mm
Tellimiskood: 41971
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Elada vanaks, tundmata end vanana
Rudi Westendorp Elada vanaks, tundmata end vanana

Vähem kui sada aastat tagasi oli keskmine eluiga lääneriikides 40 aastat, praegu on see 80 aastat. Ja lõppu pole näha: esimene inimene, kes elab 135. eluaastani, on juba sündinud.

See on meie ühiskonnas alates tööstusrevolutsioonist aset leidnud muutustest kõige radikaalsem ning loomulikult kerkib sellega seoses palju küsimusi.

Mida tähendab pikem eluiga meie ühiskonnakorralduse jaoks? Kuidas saaksid inimesed end kõige paremini pikemaks eluks ette valmistada? Kas tuleb kasuks, kui sööme vähem, või võtame hormoone, vitamiine või mineraale? Ja mida me saame õppida vanadelt inimestelt, kes on hoolimata haigustest ja nõrgast tervisest endiselt täis elujõudu?


Tõlkinud Kadri Metsma
Kõva köide. 296 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42039
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.15 EUR
Tavahind 22.90 EUR LISA OSTUKORVI
Christopher Dell Okultism, nõiakunst ja maagia. Illustreeritud ajalugu

Kogu inimkonna ajalugu läbivaks jooneks on usk maagiasse. Ka meie järjest ratsionaalsemas ja teaduspõhisemas maailmas on idee, et okultsed või salajased teadmised võivad anda ligipääsu teisele, varjatud reaalsusele, palju tugevam ja levinum kui kunagi varem. „Okultism, nõiakunst ja maagia”on värvikas ja paeluv müstiliste, mõistatuslike ja teispoolsusega seotud uskumuste ajalugu, alustades süngest kiviaegsest koopast leitud kõige esimestest maagiaga seotud tõenditest ja lõpetades meie digitaalse ajastu ereda valguse ja taastärganud huviga paganluse vastu. Sajad haruldastest ja ebatavalistest allikatest pärit illustratsioonid, erinevaid kultuure ühendavate teemade põhjalik käsitlus ja maagia ajaloo oluliste tegelaste iseloomustusedmoodustavad koos lummava ja vastupandamatu esoteerilise mõtte varakambri, mis meelitab ühtviisi nii uskujaid kui ka skeptikuid. 


Tõlkinud Kaja Riikoja
Kõva köide. 399 lk.
Mõõdud: 203 x 254 mm
Tellimiskood: 41360
Kirjastus Varrak

Klubihind 24.60 EUR
Tavahind 28.00 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

Lihtsad valikud
Triinu Meres Lihtsad valikud

Triinu Merese romaani „Lihtsad valikud“ tegevus toimub tulevikus ja kusagil tundmatul planeedil. Naispolitseinik Gertrud Omaral õnnestub kinni võtta kaua taga otsitud kurjategija, kes on Gertrudi kunagine sõber, kallim ja kolleeg. Alguse saab sündmusahel, kus suhte- ja võimumängud muutuvad aina keerulisemaks ning kus lihtsaid valikuid õigupoolest ei olegi. Ei ole neid ülemkihi, võimust ja rahast rikutud, igavesti noorena püsivate aristokraatide jaoks, ei ole ka uurija-teadur Gertrud Omara ega teiste temataoliste tööd rügavate professionaalide jaoks, olgu nood ükskõik kui treenitud, ükskõik kui osavad.

Sest kuidas tulla toime näiteks sellega, et pead jälitama oma parimat sõpra ja ta lõpuks tapma? Kas eesmärk pühitseb alati abinõu? Või teisalt – kas võim, rikkus ja kestev nooruslikkus on igal juhul õnne valem?

Raamatu kandvaks teljeks on inimestevahelised suhted ja võimumängud, inimlikud pahed ja voorused. Ikka needsamad vanad head teemad, mis meile tuttavad juba Shakespeare’i aegadest peale.

Triinu Merese romaan „Lihtsad valikud“ sai Eesti Kirjanike Liidu 2017 aasta romaanivõistlusel teise koha. 


Pehme köide. 272 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42176
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.15 EUR
Tavahind 18.35 EUR LISA OSTUKORVI
Sügistrummid.  „Võõramaalase“ sarja IV osa 2. raamat
Diana Gabaldon Sügistrummid. „Võõramaalase“ sarja IV osa 2. raamat

„Sügistrummide“ teise raamatu juhatab sisse arusaamatu ja ärevust tekitav saadetis, mis saabub üle ookeani Brianna Randallilt Roger Wakefieldile. Viimane aimab tõtt, kuid ei suuda seda endale tunnistada. Teda juhatab edasi Fiona, kelles avanevad ootamatud küljed. Veel kord mõjutab sündmuste käiku ka mõlemast ajastust lõplikult lahkunud Geillis Duncan. 


Tõlkinud Lauri Vahtre
Pehme köide. 632 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 42022
Kirjastus Varrak

Klubihind 23.75 EUR
Tavahind 27.00 EUR LISA OSTUKORVI
Kala. Ühe rände lugu
Pjotr Aleškovski Kala. Ühe rände lugu

Kala on peategelase Vera hüüdnimi, solvav ja ülekohtune. Vera ei ole sugugi külm, sõnatu ega tundetu.. Ka temale endale langeb osaks kuhjaga kannatusi: vägistamine, vägivaldne lähisuhe, poja surm, lähedaste reetlikkus. Õnneks kohtab ta oma eluteel ka lahkeid inimesi, seda eriti sattudes Tveri oblastis kunagisse eestlaste asundusse Nurmekundesse.


Tõlkinud Veronika Einberg
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41346
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Salakaebaja
John Grisham Salakaebaja

Lacy Stoltz on Florida uurija. Ta on jurist, mitte politseinik, ning tema ülesanne on reageerida kaebustele, mis esitatakse kohtunike ametialase käitumise kohta. Enamasti on probleemid tingitud teadmatusest, mitte korruptsioonist. Ometi jõuab ka tema lauale korruptsioonijuhtum. Minevikus advokatuurist välja visatud jurist on uue identiteediga tagasi ametis. 


Tõlkinud Olavi Teppan
Pehme köide. 328 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 42145
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Pärand
Yrsa Sigurđardóttir Pärand

Reykjavíkis mõrvatakse oma kodus jõhkralt noor naine, ainus tunnistaja on tema seitsmeaastane tütar. Politseijuurdlust juhtiv Huldar ja tähtsaimast tunnistajast tüdrukukese eest hoolitsev psühholoog Freyja on sunnitud koostööd tegema. Seda raskendab aga asjaolu, et hiljaaegu veetsid nad pärast kohtumist baaris ühise öö ja Huldar väitis, et ta on puusepp...


Tõlkinud Peeter Villmann
Pehme köide. 432 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41988
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.55 EUR
Tavahind 22.25 EUR LISA OSTUKORVI

KOKANDUS

Suur liha kokaraamat. Jaotustükid. Töövõtted. Üle 300 retsepti

Käesoleva põhjaliku käsiraamatu abil saab teada, kuidas valida kvaliteetset liha ja millised jaotustükid on kõige paremad, kuidas liha oskuslikult töödelda, miks lasta lihal puhata või proovida selle küpsusastet, ning palju muud vajalikku.

Raamatus on lisaks üle 300 kana-, sea-, veise-, lamba- ja ulukiliharetsepti ühes sammsammuliste õpetustega, mille abil õnnestub ka kodukokal saada parim tulemus.

„Suur liha kokaraamat“ on rohkem kui kokaraamat – see on liharoogade austajate piibel. 


Tõlkinud Lii Tõnismann
Kõva köide. 320 lk.
Mõõdud: 229 x 276 mm
Tellimiskood: 41834
Kirjastus Varrak

Klubihind 24.60 EUR
Tavahind 28.00 EUR LISA OSTUKORVI

TOIT JA TERVIS

GK kokaraamat. Veresuhkrutaset reguleerivad toidud
Anneli Kõiv, Mari-Liis Ilover GK kokaraamat. Veresuhkrutaset reguleerivad toidud

"Meil on väga hea meel, et oled kätte võtnud raamatu tervislikust elustiilist. Just nii, glükeemilise koormuse (GK) jälgimine ei tähenda järjekordset kiirdieeti, see on pigem elustiilimuutus ja tervisliku toitumise põhitõdede juurutamine. GK jälgimine ei aita mitte ainult tervislikult ja püsivalt kaalu langetada, vaid teeb lõpu ka sind kimbutanud pidevale väsimusele ja kontrollimatutele isudele.

Kirjutasime selle raamatu lihtsas ja selges vormis, et numbrirägastikud ja liiga spetsiifilised terminid sind ei eksitaks. Anname palju praktilisi näpunäiteid ja igapäevast toitumist ning toidutegemist lihtsustavaid nõuandeid. Raamatu retseptiosas oleme sinu jaoks toitude glükeemilise koormuse välja arvutanud: vali retsept ja kokka kogu perele – ei mingit rehkendamist!"

Autorid


Kõva köide. 216 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 42138
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Lean in 15. Söö rohkem, treeni vähem, püsi heas vormis 15 minuti kavaga
Joe Wicks Lean in 15. Söö rohkem, treeni vähem, püsi heas vormis 15 minuti kavaga

Joe Wicks, „The Body Coach“, on rahvusvaheline fenomen, kes alustas oma toitumis- ja treeningkava postitustega Instagramis 2014. aastal. Kehatreenerina soovis ta jõuda korraga rohkemate inimesteni, et päästa nad ebatervislike ja lühiajalise mõjuga dieetide küüsist. Tänaseks on tal tohutu järgijaskond kõikjal maailmas, ilmunud on mitu ülimenukat raamatut, tal on pildiliselt ette näidata tuhandete inimeste edulood.

 „Lean in 15“ kava näeb ette maitsvaid 15 minutiga valmivaid tõhusaid toite ja kiireid treeningharjutusi, mis aitavad päriselt rasva põletada ja lihasmassi kasvatada. Programm kestab 90 päeva.

 Kehatreeneri sõnul ei ole see karm dieet, vaid elustiil, mis muudab alatiseks su keha ja toitumisharjumusi. Kui oled õppinud, kuidas oma keha õigesti toita, pole sul enam kunagi vaja jälgida ühtegi madala kalorsusega dieeti.


Tõlkinud Laura Valli
Pehme köide. 224 lk.
Mõõdud: 170 x 222 mm
Tellimiskood: 41773
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI

AJALUGU

SPQR. Vana-Rooma ajalugu
Mary Beard SPQR. Vana-Rooma ajalugu

"SPQR“ on Rooma ajaloo uus käsitlus ühelt maailma väljapaistvaimalt antiigiuurijalt. Mary Beard ei uuri mitte ainult seda, kuidas Rooma kasvas Kesk-Itaalia tähtsusetust külakesest suurriigiks, mille valduses oli territoorium Hispaaniast Süüriani, vaid ka kuidas roomlased mõistsid iseennast ja oma saavutusi ning miks nad on veel tänapäevalgi olulised. See raamat on antiikse Rooma üllatusrohke, kõnekas ja usaldusväärne ajalugu.

Raamat hõlmab tuhandeaastast perioodi, tutvustab kuulsaid ja ununenud roomlasi, heidab uut valgust Rooma kultuuri põhilistele seikadele orjapidamisest akveduktideni, ning uurib demokraatiat, rännet, usuvaidlusi, ühiskondlikku liikuvust ja ekspluateerimist impeeriumi laiemas kontekstis.

Rooma impeeriumi, vallutuste, julmuse ja liialduste ajalugu mängib meie igapäevaelus rolli veel tänapäevalgi, sest väitlused kodakondsuse, terrorismi ja üksikisiku õiguste üle ei ole kuhugi kadunud.

SPQR on roomlaste endi lühend oma riigi kohta: Senatus populusque Romanus, „Rooma senat ja rahvas“, ning selles suurejoonelises raamatus muutuvad senat ja rahvas elavaks.


Tõlkinud Aldo Randmaa
Kõva köide. 488 lk.
Mõõdud: 145 x 215 mm
Tellimiskood: 41643
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Terrori käest vabadusse. Ühe inglanna dramaatiline elu ja seiklused Venemaal enne, keset ja pärast revolutsiooni
Stella Arbenina Terrori käest vabadusse. Ühe inglanna dramaatiline elu ja seiklused Venemaal enne, keset ja pärast revolutsiooni

Kes on see Eesti kodakondsuse saanud maailmakuulus näitlejanna, kellel perekond ei lubanud lavakarjääri alustada, aga kes teenis ära nii Stanislavski kui ka Meierholdi kiidusõnad ja kes on mänginud Murnau lavastatud filmis? Kes käis läbi Vene keisririigi koorekihiga ja kelle suguvõsa on saanud alguse William Vallutaja ajal? Kelle abikaasa perele kuulus Kumna mõis, mille Eesti riik neilt ilma kompensatsioonita ära võttis?

See oli paruness Stella Meyendorff (1884–1976), Peterburis sündinud inglanna, kelle neiupõlvenimi oli Whishaw ja lavanimi Arbenina, intelligentne ja emotsionaalne naine, kes mängis 1920. aastate algul Revali lavalaudadel üle 100 peaosa. Ta laulis Vene revolutsioonikaoses oma Peterburi kodus „Madama Butterfly“ aariaid, et mitte hulluda, kui akna all käis tulistamine. Sõda lahutas ta oma lastest, nii et ta ei teadnud midagi nende saatusest, saates Paul Pinna neid otsima.

1929. aastal avaldatud mälestustes kirjeldab ta privilegeeritud elu Peterburis, aga ka sõja- ja revolutsioonikeerist Venemaad. See on emotsionaalne lugu võitlusest lähedaste ellujäämise nimel, armastusest teatri vastu, põgenemisest ja endale näitlejana nime tegemisest nii Eestis kui ka mujal Euroopas. 


Tõlkinud Marju Randlane
Kõva köide. 304 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 41636
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Seppo Zetterberg Rändajad Soome sillal. Kontaktid üle Soome lahe 19. sajandil

„Rändajad Soome sillal“ räägib inimestest, kes liikusid üle Soome lahe ehk Soome sillal, ja nende kogemustest 19. sajandi Soomes ja Eestis. Liikusid nii soome ja eesti rahvusliku liikumise tegelased kui ka hõimutöö aktivistid, kuid liikusid ka soomerootslased, venelased ja baltisaksa aadlikud, kelle huvi elu vastu Soome lahe teisel kaldal hoidsid üleval muud asjad kui keelesugulus või hõimuaade.

Eriti siis, kui aurulaevade liiklus oli alles alanud, oli juba Soome silla ületamine paras elamus. Ühtedele oli reis vaid „kruiis“, mille ajal tutvuti kiiresti Helsingi või Tallinna ehk Rääväliga, kuid teistele, keda oli palju rohkem, oli see laevareis teekonna algus teisele maale, kus siis ka pikemalt ringi liiguti. Niimoodi liikusid Soome sillal näiteks Elias Lönnrot, August Ahlqvist, Yrjö Koskinen, Julius Krohn, Lydia Koidula ja paljud teised.


Tõlkinud Sirje Olesk
Kõva köide. 360 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 40899
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI

LASTELE

Autod, rongid, laevad ja lennukid

Sea end valmis imepäraseks teekonnaks sõidukite maailmas, kuhu see illustreeritud entsüklopeedia sind viib. Kihuta punases superautos, võta pilet ülikiirrongile, astu luksusreisilaeva pardale ning kiika ülehelikiirusega reaktiivlennuki kabiini.

Rohkem kui 1000 pilti ja ohtralt paeluvaid fakte sisaldav„Autod, rongid, laevad ja lennukid” sõidutab sind maal, õhus ja merel üheainsa raamatu lehekülgedel. 

Vanusele 8+


Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 256 lk.
Mõõdud: 216 x 276 mm
Tellimiskood: 41650
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Ütle mulle! Kuidas see tehtud on?!
Sophie de Mullenheim Ütle mulle! Kuidas see tehtud on?!

Kuidas tekib tuul? Kust tulevad unenäod? Millest tehakse rahatähti? Need on vaid üksikud küsimused, mis panevad aeg-ajalt elu üle pead murdma nii suuri kui väikeseid. See raamat vastab rohkem kui kahesajale küsimusele põnevate nähtuste ja asjade kohta, et rahuldada laste uudishimu. Raamatus on neli kleepimislehtedega eraldatud teemat: loodus, inimkeha, argielu ning teadus ja tehnika.

Kõva spiraalköide

Vanusele 4+


Tõlkinud Madis Jürviste
112 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 40387
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.60 EUR
Tavahind 15.45 EUR LISA OSTUKORVI
Tuletõrjedepoo
Tuletõrjedepoo

Usina Ehitaja tuletõrjedepoo on ideaalne õppevahend kõigile tulevastele tuletõrjujatele. Kui karp lahti teha, avaneb toimeka tuletõrjedepoo sisemus, milles on tuletõrjekopter ja -auto, 92 cm pikkune kokkupandav tee, tuletõrjujad ja nende varustus, lisaks asjalikud selgitused, milline on tuletõrjujate igapäevatöö. Vanusele 5+


Kõva köide. 32 lk.
Mõõdud: 180 x 250 mm
Tellimiskood: 38650
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.90 EUR
Tavahind 16.40 EUR LISA OSTUKORVI

KALENDRID 2018

Maaliline Eestimaa
Maaliline Eestimaa

Nimepäevad, pühad, rahvakalendri tähtpäevad, kuufaasid, päikesetõusud ning 12 ilusat pilti Eestimaast.


Pehme köide. Mõõdud: 297 x 210 mm
Tellimiskood: 9010041
Kirjastus Varrak

Klubihind 2.69 EUR
Tavahind 2.99 EUR LISA OSTUKORVI
Edda Pauksoni horoskoobi kalender
Edda Pauksoni horoskoobi kalender

Nimepäevad, pühad, rahvakalendri tähtpäevad, kuufaasid, päikesetõusud ning ennustused selle kohta, mida toob Koera aasta.


Pehme köide. Mõõdud: 297 x 210 mm
Tellimiskood: 9010195

Klubihind 2.69 EUR
Tavahind 2.99 EUR LISA OSTUKORVI
Kassid
Kassid

Nimepäevad, pühad, rahvakalendri tähtpäevad, kuufaasid, päikesetõusud ning 12 armsat pilti kassidest.


Pehme köide. Mõõdud: 297 x 210 mm
Tellimiskood: 9010010

Klubihind 2.69 EUR
Tavahind 2.99 EUR LISA OSTUKORVI
Metsaelu kalender
Metsaelu kalender

Nimepäevad, pühad, rahvakalendri tähtpäevad, kuufaasid, päikesetõusud ning 12 ilusat pilti loomadest.


Pehme köide. Mõõdud: 297 x 210 mm
Tellimiskood: 9010126

Klubihind 2.69 EUR
Tavahind 2.99 EUR LISA OSTUKORVI

TELLI JÕULUKINGID VARAKULT!

Siit leiad hulga raamatuid, mis sobivad imehästi sisukaks kingituseks.

Daam kullas
Anne-Marie O´Connor Daam kullas

Ajalooline lugu sellest, kes oli too Gustav Klimti kuulsal maalil kujutatud daam kullas tegelikult. Adele Bloch-Bauer oli silmapaistev Viini juudi seltskonnategelane, kelle isa oli Habsburgide impeeriumi ühe suurpanga omanik ja Berliini ja Konstantinoopoli vahel kurseeriva Idamaade Ekspressi juht ja kelle abikaasa Ferdinand Bauer oli suhkrutööstur. Bloch-Bauerid olid kunstimetseenid. 19. sajandi lõpu Viinis oli Adelel mässaja kuulsus. Ajal, mil naiste osalemist ühiskondlikus elus peeti mandumise ilminguks ja leiti, et see on vastuolus nende loomusega, väärtustas Adele avalikult naiste haridust. Oma särava olekuga inspireeris Adele ka Gustav Klimti, kes tegi temast rohkem kui sada joonistust. Raamatus tutvustatakse ka Klimti, vaese graveerija poega, keda kunstibürokraadid ei tahtnud tunda, geeniust, oma aja kunstiketserit. Kui natsid võimule tulid, konfiskeerisid nad portree Bloch-Bauerite paleest ja kõrvaldasid sellelt Adele nime, et keegi ei aimaks tema juudi päritolu. Natsiametnikud andsid portreele pealkirjaks „Daam kullas“ ning seda eksponeeriti kui Saksa kunsti taiest. 


Kõva köide. 384 lk.
Tellimiskood: 36410
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Kuld Lõwi ja Kultase ajal. Tallinna restoranikultuuri ajalugu 1918-1940
Kalervo Hovi Kuld Lõwi ja Kultase ajal. Tallinna restoranikultuuri ajalugu 1918-1940

Turu ülikooli ajalooprofessori põhjalik ülevaade Tallinna restorani- ja kohvikukultuurist kahe maailmasõja vahelises Eestis annab põhjaliku pildi meie joomis- ja söömiskommetest ning olulisematest restoranidest, kabareedest ja kohvikutest. Autor on kasutanud laialdast allikmaterjali: arhiividokumente, ajakirjandust ja kaasaegsete sageli värvikaid detaile sisaldavaid mälestusi. Raamat laseb mõista Eesti toonase restoranikultuuri kõrget taset ja kirevust, mis tegi Tallinnast soomlaste ja mitte ainult soomlaste paradiisi juba 1920. aastatel. Teose eestikeelne väljaanne on kaunilt kujundatud ja rikkalikult illustreeritud omaaegsete fotodega. 


Tõlkinud Piret Saluri
Kõva köide. 328 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 40646
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Viru tänav ja teised
Erika Aulik Viru tänav ja teised

Rikkaliku fotomaterjaliga paeluv mälestusteraamat, kus autor kirjeldab elu Tallinnas Eesti vabariigi ajal enne Teist maailmasõda, sõja ajal ja Nõukogude okupatsiooni alguses. Värvikalt on kujutatud tollase Tallinna ärielu, kuid et autor liikus ka kultuuriringkondades, siis võib raamatust leida huvitavaid seiku Marie Underi, Artur Adsoni, Johannes Aaviku ja teiste tolleaegsete kultuuriinimeste elust. See haaravalt kirja pandud raamat äratab ellu tükikese jäädavalt kadunud maailmast.


Kõva köide. 544 lk.
Mõõdud: 145 x 215 mm
Tellimiskood: 40653
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Maailmakord
Henry Kissinger Maailmakord

„Mingit tõeliselt globaalset maailmakorda ei ole kunagi olemas olnud,“ ütleb Kissinger. Üldiselt on inimkonna ajaloos eri tsivilisatsioonid määratlenud omaenda korrakontseptsiooni. Igaüks on näinud ennast maailma keskpunktina ja pidanud oma eraldiseisvaid põhimõtteid universaalselt kehtivaiks. Kuid tänapäeval toimuvad rahvusvahelised suhted globaalsel alusel ja erinevad ajaloolised maailmakorra mõisted kohtuvad. Küsimus, mis tuleb lahendada, on kõigile rahvastele ühine – kuidas kujundada erinevad ajaloolised kogemused ja väärtused ühtseks korraks? Provokatiivselt ja veenvalt ühendab Kissinger ajaloolise ülevaate geopoliitiliste arengute prognoosidega. „Maailmakord“ on unikaalne teos, mille autor saakski olla vaid eluaegne poliitikakujundaja ja diplomaat nagu Kissinger. 


Tõlkinud Elle Vaht
Kõva köide. 384 lk.
Tellimiskood: 39374
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.90 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Pagulusse. Lugu elust, sõjast ja rahust
Elin Toona Gottschalk Pagulusse. Lugu elust, sõjast ja rahust

1944. aastal said Liki ja Elin Toonast ning Ella Ennost paadipõgenikud nagu paljudest eestlastest, sel hetkel perest juba lahus olnud isa jäi Eestisse. Raamat kõnelebki lapsepõlvest Haapsalus, teekonnast üle mere, jõudmisest Saksamaale, sõja viimasest hirmsast aastast Saksamaal kesk pommitamisi ja ohte ning hilisemast pagulaselust Inglismaal, tehes ränka tööd ning võideldes vaesusega. Niisamuti Elini ema südikusest perekonna juhtimisel läbi sõjakeerise, kuid eriti vanaema vankumatust armastusest ja hoolest, mis rängas lapsepõlves oli Elinile alati toeks. See on karm ja aus, samas südamlik ja liigutav lugu neist rasketest aastatest, teise põlvkonna pagulaste probleemidest võõrsil ja lõpuks põgusamalt ka koju tagasi jõudmisest hulk aastaid hiljem,vabas Eestis. 


Pehme köide. 456 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 41414
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Maetud hiiglane
Kazuo Ishiguro Maetud hiiglane

2017 AASTA NOBELI KIRJANDUSPREEMIA LAUREAADI, Jaapani päritolu briti kirjaniku Kazuo Ishiguro romaani „Maetud hiiglane“ tegevus toimub kuningas Arthuri järgsel Inglismaal. Väikeses külakeses elav vanapaar Axl ja Beatrice asuvad teele, sest neile meenub ähmaselt, et kusagil naaberkülas elab nende poeg. Ähmaselt sellepärast, et üle terve maa roomav udu näib võtvat inimestelt mälu, aga koos sellega ka tugevamad tunded. Minevikust ei mäletata ei õnnelikke hetki ega ka mitte valusaid mälestusi. Tundub, nagu liiguks kogu maailm kahe vanainimese sammude tempos. Jõudnud sakside külasse, saavad nad tunnistajaks seal toimuvatele sündmustele ning liiguvad edasi juba suurema reisiseltskonnaga. Igaüks neist otsib midagi. Axl ja Beatrice oma poega, saksi sõjamees õiglust, temaga liitunud poiss oma ema ja hiljem nende seltskonda lisandunud Sir Gawain salapärast lohet, et ta tappa. Tundub, et kõigi teada on üldise unustuse taga just lohe, kes paiskab välja mälu hävitavat udu, ning pruugib vaid lohe tappa, kui mälu taastub. 


Tõlkinud Krista Kaer
Kõva köide. 324 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 40462
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Turms, surematu
Mika Waltari Turms, surematu

Mika Waltari laiahaardeline ajalooline romaan „Turms, surematu” käsitleb ühe ajaloo saladuslikuma rahva – etruskide – allakäiku teiste Vahemere-äärsete rahvaste ajaloo taustal. Romaanis põimuvad tõde ja väljamõeldis, müstika ja reaalsus. Ometi tõdeb lugeja, et inimene on viimase kahe ja poole tuhande aasta jooksul jäänud samasuguseks inimeseks nagu ikka kõigi oma kirgede ja nõrkustega. Selles romaanis on esikohal inimesed ajaloo taustal, ajalugu omakorda kujuneb aga inimeste tegude varal. Nii nagu see on olnud ja jääb. Waltari on väga hea ajaloo tundja ja suur kirjanik. See kombinatsioon annab romaanile harukordse tõetruuduse ja vaba mõttelennu ühenduse, millest sünnib erakordne lugemiselamus. Kordustrükk.


Tõlkinud Uno Liivaku
Kõva köide. 592 lk.
Mõõdud: 145 x 215 mm
Tellimiskood: 38766
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Norra mets
Haruki Murakami Norra mets

Haruki Murakami ühe tuntuima teose pealkiri „Norra mets” on pärit biitlite laulust, mille kuulmine toob raamatu minategelasele Watanabele meelde tema esimese armastatu Naoko, tema parima sõbra kallima. Watanabe kandub mõtetes tagasi kahekümne aasta tagusesse aega, mil ta oli üliõpilane Tokyos. Murakami on suurepärane õhustiku looja, tema kummalised tegelaskujud saavad sümboolse tähenduse, pannes lugeja samal ajal neile sügavalt kaasa elama.1949. aastal sündinud HaKordustrükk.ruki Murakami teosed on muutunud maailmas üsna eripäraseks kirjandusnähtuseks. Kõik tema raamatud tõlgitakse kohe pärast ilmumist suurematesse keeltesse ning neid müüakse hämmastavates tiraažides.


Tõlkinud Kati Lindström
Kõva köide. 372 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 32047
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.25 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
Harry Potter ja äraneetud laps. I ja II osa
Jack Thorne Harry Potter ja äraneetud laps. I ja II osa

Kaheksas lugu. 19 aastat hiljem. Harry, Ron ja Hermione on nüüd juba täiskasvanud, neil on endal lapsed ning nad elavad oma igapäevast elu. Harry on Võlukunstiministeeriumi teenistuja, tööd on palju ning võib-olla ei suuda ta iga kord kõige paremini mõista oma lapsi, eriti aga Albus Severust, kellele on isa kuulsus pisut liiga ränk koorem. Siis aga näitavad mitmed märgid, et kogu must maagia ei ole veel maailmast kadunud ning see, et Harry arm on uuesti valutama hakanud, üksnes kinnitab Harry, Roni, Ginny ja Hermione kahtlusi. Taas pead tõstvale pimedusele peavad omal kombel vastu astuma nii vanemad kui ka lapsed.


Tõlkinud Krista Kaer ja Kaisa Kaer
Kõva köide. 336 lk.
Mõõdud: 152 x 234 mm
Tellimiskood: 40035
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Mees, kes otsis oma varju
David Lagercrantz Mees, kes otsis oma varju

Lisbeth Salander kannab karistust Flodberga naistevanglas, kus ta tunneb end võrdlemisi turvaliselt. Kui Lisbeth kaitseb üht noort Bangladeshist pärit naist, satub ta vastamisi vangla mitteametliku juhi Benitoga. Vanglasse tuleb Lisbethile külla Holger Palmgren, kelle käsutusse jõudnud dokumendid heidavad uut valgust naisele lapsepõlves räigelt liiga teinud sotsiaalsüsteemile. Seejärel palub Lisbeth Mikael Blomkvisti abi väikese taustauuringu läbiviimiseks. Ta palub Mikaelil aidata kontrollida Leo Mannheimeri, ühe Stockholmi pealtnäha maineka börsimaakleri tegevust. Kuidas on edukas noormees seotud Lisbethi minevikuga? Ja kuidas saab Lisbeth hakkama vanglas, kus vastasseis Benito ja tema kambaga muutub päev-päevalt üha plahvatusohtlikumaks? Nagu ikka, seisab ta ebaõiglusele otsustavalt vastu ning selgitab välja tõe. Ükskõik mis hinnaga.

David Lagercrantzi kirja pandud viies raamat Millenniumi-sarjast on ülipõnev lugu, mis kõneleb riigipoolsest ülekohtust ja mineviku varjudest Lisbethi lapsepõlves
 


Tõlkinud Kadri Papp
Kõva köide. 348 lk.
Mõõdud: 145 x 230 mm
Tellimiskood: 41421
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.00 EUR
Tavahind 24.90 EUR LISA OSTUKORVI
Digifoto kursus. Asjalike nõuannete ja praktiliste juhistega käsiraamat
Digifoto kursus. Asjalike nõuannete ja praktiliste juhistega käsiraamat

Tänapäeva keerukad kaamerad teevad pildistamise ja fotode üleslaadimise kergeks, samuti saab fototöötlustarkvara abil lisada ohtralt dramaatilisi efekte. Miinuspool on asjaolu, et kogu tehnoloogilise kirevuse kõrval on oht eirata fotograafia alustõdesid. Käesolev raamat on ülevaatlik teejuht fotograafia põhitõdede juurde. See on jagatud 20 õppemooduliks, millest igaüks on sammsammuliste juhendite ja praktiliste näidete järgi läbitav nädala jooksul. Raamatu lõpuks on selge, mida on vaja hea foto tegemiseks. Olgu maastiku- või vaikelupilt, portree või kiiresti liikuva objekti pildistamine – sellest raamatust saab abi seniste oskuste arendamisel või lihvimisel, lisaks enesekindlust jagada oma kvaliteetsemaid pilte ka teistega.


Tõlkinud Piret Frey
Kõva köide. 360 lk.
Mõõdud: 242 x 200 mm
Tellimiskood: 40974
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Ideaalse kaalu võti ehk võit rasva loogika üle
Nadja Hermann Ideaalse kaalu võti ehk võit rasva loogika üle

Raamatu autor Nadja Hermann pidas aastaid tulutult erinevaid dieete. Kui ta kaal kerkis 30. eluaastaks 150 kiloni, sai ta lõpuks aru, et dieetide puhul on enamasti tegemist müütidega. Ta mõistis, et tema kaal polnud langenud, kuna ta oli uskunud kaalulangetamist puudutavaid väärarusaamu, pooltõdesid ja lihtsalt rumalust. Alles siis, kui ta oli kogu selle niinimetatud rasva loogika üle parda heitnud, õnnestus tal jõuda normaalkaalu. Poolteist aastat hiljem kaalus ta 65 kilo. Toetudes teadusuuringutele seljatab autor asjatundlikult, kuid samas kerge huumoriga dieetide kohta käivad põhilised valed. Nadja Hermann on õppinud toitumisteadust ja psühholoogiat, kirjutanud diplomitöö dieetidest ja tegutseb käitumisterapeudina. 


Tõlkinud Monika Reedik
Kõva köide. 344 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41629
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Kristallid. Tarkus. Tervendus. Ennustus
Judy Hall Kristallid. Tarkus. Tervendus. Ennustus

Kristalle on ennustamiseks ja tervendamiseks kasutatud iidsetest aegadest saadik. See kaunis kaardikomplekt on koostatud eesmärgiga luua ühendus teie kõrgema, intuitiivse minaga ja anda sügavat ja sageli üllatavat informatsiooni mineviku, oleviku ja tuleviku kohta. Komplektis on 50 kivide olemust kiirgavat kristallikaarti ja 120-leheküljeline käsiraamat, milles neid kristalle detailselt kirjeldatakse, ühtlasi antakse praktilist nõu, kuidas valida ladumisvõtet ja sõnastada küsimusi ning kuidas kasutada kaarte tervenemise ja muutuse saavutamiseks. 


Tõlkinud Marju Algvere
Kõva köide. 120 lk.
Mõõdud: 123 x 173 mm
Tellimiskood: 39251
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Tšakraraamat. Tasakaalustage oma keha eluenergiat
Pauline Wills Tšakraraamat. Tasakaalustage oma keha eluenergiat

Tšakrad on keha energiakeskused, mille ülesanne on hoida ja muundada praanat ehk elujõudu. Iga tšakra on seotud teatud elundite ja elundkonnaga. Kui keha loomulik energia liikumine on takistatud või tasakaalust väljas, tunneme end kurnatuna ja rivist väljas. Käesolevas raamatus kirjeldatakse ja selgitatakse võimalusi ja võtteid, kuidas ise aktiivselt tööd teha keha seitsme tšakraga, et oma tervist tugevdada, tasakaalustuda ning vaimset puhastumist saavutada. Igale tšakrale on pühendatud peatükk, milles kirjeldatakse selle tšakraga seotud hindu jumaluste ja loomadega sümboolikat; tšakra ühendust füüsilise kehaga; hingamis- ja visualiseerimisharjutusi; joogaasendeid, mida rakendada tšakra puhastamiseks või ergutamiseks; hingamisharjutusi, mis toimivad koos tšakra mantra ehk heliga; yantra ehk tšakras peituva geomeetrilise kujundi teemalisi meditatsioone. 


Tõlkinud Marju Algvere
Pehme köide. 128 lk.
Mõõdud: 180 x 230 mm
Tellimiskood: 41179
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Ruunioraakel. Raamat ja kaardid
Lona Eversden Ruunioraakel. Raamat ja kaardid

Ruunid on iidne tähestik, aga ka palju enamat. Germaani ja põhjala rahvad – viikingid, goodid, saksid ja anglid – kasutasid neid salapäraseid sümboleid erinevatel rituaalsetel eesmärkidel. Ruune on alati peetud müstilise jõu pühaks allikaks – juba sõna „ruun” ise tähendab saladust või midagi sosistatut. Rakenda ruunitähestiku väge ja õpi mõistma tähtede taga peituvaid märke, et saada rohkem teada oma suhete, võimaluste ja tuleviku kohta. Õpi tundma ruunide põnevat ajalugu ja vanu uskumusi, mis on kujundanud neid müstilisi sümboleid. Raamatuga on kaasas kolmkümmend kuus kaunist ruunisümboliga kaarti, mida saab kasutada ennustamiseks, ja seitse ruunitalismani, mida võib õnnetoojana kaasas kanda.


Tõlkinud Laura Valli
Pehme köide. 96 lk.
Mõõdud: 153 x 203 mm
Tellimiskood: 37608
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Kuldne taro
Liz Dean Kuldne taro

Komplekt tarokaartidest ja 64-leheküljelisest illustreeritud raamatust.

Ammutanud inspiratsiooni 15. sajandist pärit tarokaartide ilust ja salapärast, on „Kuldse taro” loojad saanud valmis täiusliku kingituse, mis sobib nii pühendunud tarohuvilisele kui ka selles iidses kunstis alles algajale. 78 kaardist koosneva kaardipaki iga kaart on leidnud uue ja omanäolise ilme. Kaartidele lisatud raamatus on samm-sammult kirjas, kuidas kaarte ennustamiseks lauale laduda ning kuidas tõlgendada õiget- ja tagurpidi tarokaarte. Selle kauni komplekti abil avastate taro sümbolite sügavuse ning lasete neil heita valgust oma minevikule, olevikule ja tulevikule.


Tõlkinud Marju Algvere
Kõva köide. 64 lk.
Mõõdud: 138 x 172 mm
Tellimiskood: 19017
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.75 EUR
Tavahind 17.90 EUR LISA OSTUKORVI
Mesilased
Piotr Socha Mesilased

Tere tulemast mesilaste maagilisse kuningriiki! Saa teada, milline on mesilaste nutikas elukorraldus, külasta nende valdusi ja õpi tundma nende kombeid. Vaata, kuidas nad tantsivad, ja loe, millal ja miks nad seda teevad. Uuri välja, kust me teame, et mesilased olid olemas juba dinosauruste ajal, ja miks nad ehtisid Napoléon Bonaparte’i kuube. Aita mesinikul mesitarusid mandlipuudeni transportida ja tutvu erinevate meemaitsetega. Ole ettevaatlik, sest mesilane nõelab valusalt! Isikupärased, detailirohked ja humoorikad pildid on joonistanud Poola kunstnik Piotr Socha. Raamat on pälvinud suurt tunnustust paljudes riikides. 


Tõlkinud Marius Peterson
Kõva köide. 72 lk.
Mõõdud: 275 x 375 mm
Tellimiskood: 40127
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.25 EUR
Tavahind 17.35 EUR LISA OSTUKORVI
Suur putukaraamat
Yval Zommer Suur putukaraamat

Kui aeglaselt tigu liigub? Kas putukad kardavad pimedust? Miks sipelgad reas käivad? Sellest imeliste illustratsioonidega raamatust leiad vastused neile ja paljudele teistele huvitavatele küsimustele putukate kohta. Muu hulgas saab selgeks, miks putukatele meeldib samuti toas elada. Tutvustatakse lendavaid mardikaid, sumisevaid mesilasi ja vilkalt sibavaid põrnikaid kogu maailmast, ent ka kõikvõimalikke teisi tegelasi, nagu tigusid, ämblikke, sajajalgseid ja vihmausse. Igal lehel on ka väike otsimismäng.


Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 64 lk.
Mõõdud: 230 x 304 mm
Tellimiskood: 39787
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.55 EUR
Tavahind 15.40 EUR LISA OSTUKORVI
Minu esimesed kogemused
Anne Civardi Minu esimesed kogemused

Selle raamatu lood kirjeldavad lõbusal ja sõbralikul viisil igapäevaseid olukordi, millesse väikelapsed võivad sattuda, nagu hambaarsti külastus, lennukireis, kutsika võtmine või esimene päev lasteaias. Maailmakuulsa illustraatori Stephen Cartwrighti soojad ja humoorikad pildid pakuvad lastele palju avastamislusti ning aitavad arendada kõne- ja vaatlusoskust.


Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 144 lk.
Mõõdud: 216 x 216 mm
Tellimiskood: 40417
Kirjastus Varrak

Klubihind 11.00 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI
Vaatluse all: dinosaurused
Kalle Klein Vaatluse all: dinosaurused

Selle raamatu interaktiivsed pildid võimaldavad vaatlusriba nihutamisel näha mitmete imepäraste dinosauruste ja teiste esiajalooliste olevuste luustiku ehitust. Tee tutvust metsiku lihasööja türannosauruse, pika kaelaga diplodookuse ja soomustatud ankülosaurusega. Põnevate faktide ja erinevate loomatüüpide esiviisikutega varustatud raamat annab suurepärase pildilise ülevaate mesosoikumi ajastu aukartustäratavatest olenditest ning teadmisi dinosauruste käitumisest ja füüsilistest omadustest. 


Kõva köide. 30 lk.
Mõõdud: 215 x 335 mm
Tellimiskood: 38667
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.40 EUR
Tavahind 16.40 EUR LISA OSTUKORVI
Õpilase entsüklopeedia
Õpilase entsüklopeedia

Sellest raamatust saab vastuse peaaegu igale küsimusele, mida lapsed tavaliselt armastavad esitada. Alates hiiglasuurtest galaktikatest ja mikroskoopilistest bakteritest kuni inimkeha rakkude ja muistsete tsivilisatsioonideni käsitletakse kõiki teemasid värskes ja köitvas vormis. Arvukad illustratsioonid ja põnevad faktid aitavad uusi teadmisi paremini meelde jätta. Entsüklopeedias on rohkem kui 9000 märksõna, fakti ja arvu ning 2500 värvilist illustratsiooni!


Tõlkinud Virgo Siil, Helje Heinoja
Kõva köide. 304 lk.
Mõõdud: 220 x 285 mm
Tellimiskood: 21294
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.90 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Muusikast lastele
Rebecca Rumens-Syratt Muusikast lastele

Mina olen Tiiu Tiiskant! Ja mina olen Bruno Bass! Me tahame rääkida sulle maailma kõige lahedamast asjast – muusikast! Muusika on imeline, sest tänu sellele saame kaasa laulda oma lemmiklugusid, mängida koos sõpradega pilli ja lugeda nooti – see on nagu salakood. Kui oled raamatu läbi lugenud, siis on sul selge, kuidas nooti lugeda ja oma lugusid kirja panna. Siit leiad ka paar lõbusat tegevust, näiteks kuidas kirjutada muusikat kommide abil, kuidas valmistada pudeliflööti ja kuidas teha muusikat rohukõrrega. Meie raamatu abil saab sinust kiiresti tark muusik!


Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 128 lk.
Mõõdud: 188 x 245 mm
Tellimiskood: 39800
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.95 EUR
Tavahind 15.90 EUR LISA OSTUKORVI
Imeflööt. Ungari muinasjutte
Emil Kolozsvari Grandpierre Imeflööt. Ungari muinasjutte

Esimest korda ilmus proosakirjaniku, tõlkija ja esseisti Emil Kolozsvàry Grandpierre’i ungari muinasjuttude kogumik eesti keeles aastal 1959. Sealtpeale on sellest populaarsest ja paljude lapsepõlve lemmikraamatust antud välja mitu kordustrükki. Eriliseks teeb „Imeflöödi” autori meisterlik jutuvestmisoskus. Siit leiab huumorit ja uljast hoogu, lisaks kirjeldusi, mis maalivad silme ette terveid maailmu, kus tegutsevad printsid, printsessid, kuningad ja kuningannad nagu muinasjuttudes ikka, aga ka nutikad seakarjused, jonnakad naised ja muidugi pekki armastavad kuradid. Nendes lugudes on vaesed nupukad ja vaprad, aukandjad ja kuningapered saavad aga tögada. On inimesed ju nemadki!


Tõlkinud Tatjana Hallap, Tiiu Kokla, Paul Kokla, Katri-Evelin Kont, Heldur Niit, Paula Palmeos, Aino Pervik ja Helle Rätsep
Kõva köide. 368 lk.
Mõõdud: 168 x240 mm
Tellimiskood: 266X
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.30 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
Jõulusalmik
Jõulusalmik

Vahva ja lõbus jõulusalmik, kust saavad jõuluvanale ettelugemiseks luuletusi valida nii väikesed kui ka suured. Salmik sisaldab armastatud jõulusalme meie tuntud lastekirjanikelt, nagu Leelo Tungal, Ellen Niit, Heljo Mänd ja teised, samuti kõiki vanu armsaid klassikaks saanud tekste, nagu „Lapsed tuppa, tali tuleb”, „Küll on kena kelguga” ja „Sõitsid saanid, sõitsid reed”. Lisaks on salmikogus nii mõnigi tore luuletus, mida jõuluvana enne pole kuulnud.

Koostanud Peep Ilmet


Kõva köide. 128 lk.
Mõõdud: 135 x 205 mm
Tellimiskood: 15613
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.90 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI

NÄDALA PAKKUMINE

Jeruusalemm
Simon Sebag Montefiore Jeruusalemm

Jeruusalemm on universaalne linn, kahe rahva pealinn, kolme usundi pühamu; ta on impeeriumide auhind, kohtupäeva toimumispaik ning tänapäeva tsivilisatsioonide kokkupõrke lahinguväli. Kuningas Taavetist Barack Obamani, judaismi sünnist, kristlusest ja islamist Iisraeli-Palestiina konfliktini – see on 3000 aasta pikkune ajalugu, millesse mahuvad usk, veresaunad, fanatism ja kooseksisteerimine. Kuidas sai sellest väikesest, suurkeskustest eemal asuvast linnast Püha linn, «maailma keskpunkt» ja tänase Lähis-Ida rahuprotsessi võti?

Haaravas jutustuses näitab Simon Sebag Montefiore seda alaliselt muutuvat linna tema paljudes inkarnatsioonides, esitades iga ajastut ja iseloomu ääretult elutruult. Jeruusalemma biograafiat jutustatakse meeste ja naiste – kuningate, keisrinnade, prohvetite, poeetide, pühakute, vallutajate ja hoorade – sõdade, armulugude ning ilmutuste kaudu. Kõik need inimesed lõid, hävitasid, jäädvustasid ja uskusid Jeruusalemma. Lisaks paljudele lihtsatele jeruusalemlastele, kes on jätnud linnale oma jälje, kuuluvad selle tegelaste hulka Saalomon, Saladin ja Suleiman Tore, Kleopatra, Caligula ja Churchill, Aabraham, Jeesus ja Muhamed, Iizebel, Nebukadnetsar, Heroodes ja Nero, keiser Wilhelm II, Disraeli, Mark Twain, Rasputin ja Araabia Lawrence.

Toetudes uutele arhiivimaterjalidele, viimase aja uurimustele, oma perekonna ürikutele ja elupõlisele uurimistööle, avab Montefiore oma ainulaadses kroonikas pühaduse ja müstika, identiteedi ja impeeriumide olemust. See on raamat linnast, kus paljude uskumust mööda toimub kord apokalüpsis, ainsast linnast, mis eksisteerib nii taevas kui ka maa peal.


Tõlkinud Aldo Randmaa
Kõva köide. 800 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 324011
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.90 EUR
Tavahind 34.50 EUR LISA OSTUKORVI