SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Linda Gaylard TEE. Omadused. Tõmmised. Rituaalid. Retseptid

Avasta ideaalse tõmmise valmistamise saladused ja õpi, kuidas degusteerida teed nagu proff. Sukeldu teemaailma ja arenda oma kirg selle joogi vastu uuele tasemele. Uuri, kuidas teepõõsad, kasvutingimused, kasvatuspiirkonnad, saagikoristus ja teesegude kombineerimine mõjutavad igapäevase tee maitset, aroomi ja kvaliteeti.

Raamatus on ka taimeteedele pühendatud peatükk ning üle 100 teeretsepti, mis viivad sind igapäevasest tassikesest teest kaugemale – maailma, mis on tulvil ajalugu, rituaale ja hõrke maitseelamusi.

Kuula raadiointrervjuud Loore Martmaga (alates 35 minutist)


Tõlkinud Eve Rütel
Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 202 x 240 mm
Tellimiskood: 41322
Kirjastus Varrak
Klubihind 15.90 EUR
Tavahind 21.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Mehis Tulk FOOGT. Maa ja taeva mõrsja

Aasta 1342 on Liivi- ja Eestimaal rahutu. Võõramaiste isandate omavaheline kemplemine võimu pärast ning kisklemine piirinaabritega ei lähe mööda ka põliselanikest, kes pole ikka veel kaotanud lootust ikestajad oma maalt välja kihutada.

Saaremaa Pöide kihlakunna ülikutütar Marja kistakse isa ootamatu surma järel hõimkondade vahelisse võimuvõitlusse, kus on kaalul palju rohkem kui vaid temale kuuluv Undimetsa mõis. Kaunile saarepiigale heidab silma Pöide linnuse saksa soost vahtmeister, kes pole aga ainus, keda kirg noore naise vastu tegutsema paneb.

Vana Hauküla kabeli dominiiklasest preester Meinhard teab, et saarlased ei valeta, aga nad jätavad rahulolematust tundes alati miskit ütlemata. Seda tõde tuleb kõige kibedamal kujul kinnitada Pöide ordulinnuse foogtil Arnoldil, kes pärast üht kiirustades tehtud surmaotsust teda painavatest unedest enam kuidagi lahti ei saa.


Pehme köide. 464 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 41797
Kirjastus Varrak
Klubihind 18.85 EUR
Tavahind 22.20 EUR
LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMINE

Pakkumine kehtib kuni raamatuid jätkub!

Harry Potter. Värviraamat

Alates oranžidest, pruunidest ja rohelistest toonidest, mis annavad edasi Weasleyde perekonna soojust ja kentsakust, ja lõpetades Slytherini maja smaragdrohelise ja hõbedasega, on värvid mänginud Harry Potteri maailma ekraanile toomises ja tõeliselt lummava õhkkonna loomises alati olulist rolli. Need peenekoelised ja detailideni läbi mõeldud pildid olid aluseks Harry Potteri filmide kavandamisel. Nüüd on igaühel läbi selle raamatu võimalik saada Harry Potteri värvilisest võlumaailmast osa. Raamatu lõpus asetsevad filmikaadrid, fotod võtetest ja stiilivisandid on mõeldud teejuhiks ja inspiratsiooniks Harry Potteri filmimaailma värvide avastamisel.


Pehme köide. 96 lk.
Mõõdud: 277 x 215 mm
Tellimiskood: 37271
Kirjastus Varrak

Klubihind 4.90 EUR
Tavahind 13.50 EUR LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Pauline Wills Tšakraraamat. Tasakaalustage oma keha eluenergiat

Tšakrad on keha energiakeskused, mille ülesanne on hoida ja muundada praanat ehk elujõudu. Iga tšakra on seotud teatud elundite ja elundkonnaga. Kui keha loomulik energia liikumine on takistatud või tasakaalust väljas, tunneme end kurnatuna ja rivist väljas.

Käesolevas raamatus kirjeldatakse ja selgitatakse võimalusi ja võtteid, kuidas ise aktiivselt tööd teha keha seitsme tšakraga, et oma tervist tugevdada, tasakaalustuda ning vaimset puhastumist saavutada.

Igale tšakrale on pühendatud peatükk, milles kirjeldatakse selle tšakraga seotud hindu jumaluste ja loomadega sümboolikat; tšakra ühendust füüsilise kehaga; hingamis- ja visualiseerimisharjutusi; joogaasendeid, mida rakendada tšakra puhastamiseks või ergutamiseks; hingamisharjutusi, mis toimivad koos tšakra mantra ehk heliga; yantra ehk tšakras peituva geomeetrilise kujundi teemalisi meditatsioone.

Pauline Wills on tunnustatud refleksoloog, värviterapeut, joogaõpetaja ja paljude raamatute autor.


Tõlkinud Marju Algvere
Pehme köide. 128 lk.
Mõõdud: 180 x 230 mm
Tellimiskood: 41179
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

Mees, kes otsis oma varju
David Lagercrantz Mees, kes otsis oma varju

Lisbeth Salander kannab karistust Flodberga naistevanglas, kus ta tunneb end võrdlemisi turvaliselt. Flodberga on aga vangla, mis on langenud täielikult vangide kontrolli alla. Kui Lisbeth kaitseb üht noort Bangladeshist pärit naist, satub ta kohe vastamisi vangla mitteametliku juhi Benitoga.

Vanglasse tuleb Lisbethile külla Holger Palmgren, kelle käsutusse jõudnud dokumendid heidavad uut valgust naisele lapsepõlves räigelt liiga teinud sotsiaalsüsteemile. Seejärel palub Lisbeth Mikael Blomkvisti abi väikese taustauuringu läbiviimiseks. Kuidas on edukas börsimaakler seotud Lisbethi minevikuga? Ja kuidas saab Lisbeth hakkama vanglas, kus vastasseis Benito ja tema kambaga muutub päev-päevalt üha plahvatusohtlikumaks? Nagu ikka, seisab ta ebaõiglusele otsustavalt vastu ning selgitab välja tõe. Ükskõik mis hinnaga.

David Lagercrantzi kirja pandud viies raamat Millenniumi-sarjast on ülipõnev lugu, mis kõneleb riigipoolsest ülekohtust ja mineviku varjudest Lisbethi lapsepõlves.


Tõlkinud Kadri Papp
Kõva köide. 348 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 41421
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.00 EUR
Tavahind 24.90 EUR LISA OSTUKORVI
Viimane laev
Aliis Jõe Viimane laev

Üksikemana poja üles kasvatanud Aliis otsustab vahetada hooldushaigla õe ameti koristajakoha vastu Rootsis, et nii oma lapse arstiõpinguid toetada. Laevasõidul sihtkohta päästab ta kalaluu alla neelanud vanahärra elu ning satub tööle hoopis Prantsusmaa villasse.

See on eluterve huumoriga kirjutatud südamlik lugu naisest, kes avastab, et küps iga võib olla märksa värvikirevam kui noorus.


Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41674
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.10 EUR
Tavahind 18.30 EUR LISA OSTUKORVI
Minu ema vari
Nikola Scott Minu ema vari

Haarav romaan kaduma läinud lapsest, ema saladusest ja ühest kuldsest suvest.

On aasta 1958 ja Londonis elav armas ja kogenematu Elizabeth Holloway saadetakse suveks Hartlandi Shaw perekonna ilusasse jõukasse maamõisa. Nelikümmend aastat hiljem leiab Elizabethi tütar Addie oma ukselävelt võõra naise, kes väidab end olevat ta kaksikõde. Õed teevad koos reisi minevikku.

Sari „Varraku ajaviiteromaan“


Tõlkinud Tiiu Loog
Kõva köide. 368 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 41438
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Komarr
Lois McMaster Bujold Komarr

Komarri planeet võiks olla üksainus imekaunis aed – kui selle nimel veel tuhat aastat vaeva näha. Või ka eluks kõlbmatu kõnnumaa, kui terraformimine peaks ebaõnnestuma. Nüüd aga purustas kursilt kaldunud kosmoselaev terraformimise jaoks hädavajaliku päikesepeegli. Põhjusi saadetakse välja selgitama Barrayari värskeim Keiserlik Audiitor lord Miles Vorkosigan. 


Tõlkinud Allan Eichenbaum
Pehme köide. 376 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 41735
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.95 EUR
Tavahind 26.10 EUR LISA OSTUKORVI
Haldjate veri
Andrzej Sapkowski Haldjate veri

Cintra troonipärija Cirilla läheb Cintra piiramise ja tapatalgute käigus jäljetult kaduma. Levib kuulujutt, et ta on elus ning et Riivimaa Geralt, nõidur, kellest lauldakse laule ja pajatatakse legende, on lapse salajasse pelgupaika toimetanud. Fantaasiakirjanduse klassik, mitmete auhindadega pärjatud Andrzej Sapkowski on poola nüüdiskirjanduse rahvusvaheliselt tuntumaid nimesid. 


Tõlkinud Margus Alver
Pehme köide. 304 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 41742
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Veri lumel. Veel verd
Jo Nesbø Veri lumel. Veel verd

VERI LUMEL. Olav Johansen on düslektikust palgamõrvar, kes kipub liialt kergesti armuma. Ta saab oma narkokuningast tööandjal ülesande kõrvaldada tema noor ja truudusetu naine. Juhtub vältimatu – Olav armub.

VEEL VERD. 1977. aasta augustis sõidab mees nimega Ulf eraldatud külla Norra põhjaosas. Tal pole pagasit, kuid ta väidab, et läheb jahile. Selgub aga, et Ulf on hoopis ise kellegi teise saakloom. 


Tõlkinud Maris Kuuda ja Kadri Rood
Pehme köide. 264 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 39992
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Abielupakt
Michelle Richmond Abielupakt

Pingelise tempoga psühholoogilise põnevusromaani peategelasteks on värskelt abiellunud edukad Alice ja Jake. Nad otsustavad liituda eksklusiivse ja salapärase grupiga, mida kutsutakse lihtsalt Paktiks. Alguses on Alice ja Jake võlutud glamuursetest pidudest ja vastsest kogukonnatundest. Peagi tõotab nende unistuste abielu kujuneda kõige jubedamaks luupainajaks. Selgub, et Pakt on eluaegne.


Tõlkinud Triin Sinissaar
Pehme köide. 376 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 41711
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Kodumaa. Mälestused
Sergei Volkonski Kodumaa. Mälestused

Vürst Sergei Mihhailovitš Volkonski (1860, Keila-Joa – 1937, Hot Springs, USA) oli oma aja Venemaa üks tähelepanuväärsemaid isiksusi. Aristokraat nii sünnilt kui vaimult, mõisaomanik , teatriteoreetik, kultuuri- ja ajaloolane, kirjanik, aednik... Tema mälestusteraamat hõlmab kuutkümmet aastat Venemaa elust alates 19. sajandi teisest poolest 20. sajandi kahekümnendate aastateni.


Tõlkinud Peeter Volkonski
Kõva köide. 384 lk.
Mõõdud: 157 x 232 mm
Tellimiskood: 27609
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.25 EUR
Tavahind 19.60 EUR LISA OSTUKORVI
Troonide mäng. Sarja „Jää ja tule laul“ I osa,1. ja 2. raamat
Geroge R. R. Martin Troonide mäng. Sarja „Jää ja tule laul“ I osa,1. ja 2. raamat

Suurejoonelise sarja esimene osa jutustab loo reetmisest, ahnusest ja Seitsme kuningriigi ühtsust ohustavast sõjast. Tegevus toimub muinasjutulises maailmas, mis on juba üle 8000 aasta lahingutes ja katastroofides kannatanud. Tänu telesarjale „Troonide mäng“ on raamatusarjast saanud üks maailma tuntumaid fantaasiakirjanduse näiteid.

Kordustrükis on 1. ja 2. raamat ühtede kaante vahel.


Tõlkinud Mario Kivistik
Pehme köide. 832 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 41537
Kirjastus Varrak

Klubihind 24.60 EUR
Tavahind 28.00 EUR LISA OSTUKORVI
Shylock on mu nimi. Hogarth Shakespeare’i sari
Howard Jacobson Shylock on mu nimi. Hogarth Shakespeare’i sari

Väljakutsuvas ja sügavas „Veneetsia kaupmehe” tõlgenduses vastandatakse Shylock tema tänapäevasele teisikule, kunstikaupmehele ja kibestunud isale Simon Strulovitchile. Bookeri auhinna võitjast autor kirjeldab talle nii eriomase teravuse ja irooniaga Shylockit kui terase mõistusega kirglikku inimest, keda painavad küsimused identiteedist, isadusest, antisemiitlusest ja kättemaksust.


Tõlkinud Riina Jesmin
Pehme köide. 296 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41513
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Sügistrummid. „Võõramaalase“ sarja IV osa 1. Raamat
Diana Gabaldon Sügistrummid. „Võõramaalase“ sarja IV osa 1. Raamat

Claire ja Jamie on pärast Kariibi merel läbi elatud seiklusi ja ookeanil kogetud vintsutusi jõudnud Inglise kolooniatesse Põhja-Ameerikas, kus nende elus algab uus vaatus. Veelgi olulisemad sündmused toimuvad aga paralleelajas – 20. sajandil, kus tegutsevad Roger ja Brianna. Käivitub saatuslik sündmuste ahel ja Claire’i ja Jamie loost saab samavõrd ka Brianna ja Rogeri lugu.


Tõlkinud Lauri Vahtre
Pehme köide. 632 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 41186
Kirjastus Varrak

Klubihind 23.75 EUR
Tavahind 27.00 EUR LISA OSTUKORVI

MÄLESTUSED

Siiri Tall Minu isa Emil Laansoo

Autor, praegu vabakutseline kunstnik, akvarellist Siiri Tall (snd 1951, Laansoo) käib selles oma isast jutustavas raamatus läbi ühe erakordse muusiku keerulise elutee. Isiklikele meenutustele toetudes annab ta ülevaate Emil Laansoo mitmekülgsest muusikutööst, tema tunnustatud ansamblist, ajastust, mil see muusika sündis. Samuti kergitab ta katet legendaarse muusiku koloriitse isiksuse varjatumalt poolelt.

Kuigi raamatu põhirõhk on isiklikel mälestustel, toetub suur osa kirjapandust ka intervjuudele Emil Laansoo kolleegidega, Eesti Raadios salvestatud intervjuudele (aastatel 1952–1975), Teatri- ja Muusikamuuseumi arhiivimaterjalidele, Valter Ojakääru neljaosalisele „Levimuusika ajaloole”, Memento väljaannetele Eesti sõjameestest Teises maailmasõjas, Eesti, Soome ja N. Liidu ajakirjanduses ilmunud artiklitele, mis kajastasid Emil Laansoo ansamblit.


Kõva köide. 240 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 41766
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Enn Tõugu Elu nagu etendus

Enn Tõugu (snd 1935) on eesti vanema põlvkonna arvutiteadlane, akadeemik, emeriitprofessor, kes on üle neljakümne aasta olnud seotud Tallinna Tehnikaülikooli Küberneetika Instituudiga. Saatus on teda viinud asumisele Venemaale Kirovi kanti, laagri lastekodusse, kuid edaspidi ka Kremlisse rahvasaadikute kongressi saadikuks, Rootsi kuningriiki professoriks ning tagasi Eestisse küberkaitset korraldama. Sellest, ühtlasi tema lähedastest ja inimestest, kellega ta on koos töötanud, purjetanud, jahti pidanud ja sõbrustanud, ongi käesolevas raamatus juttu.

Autor ütleb: Kirjutasin oma tegemistest ja enda silmade läbi nähtud oludest mitmes väga erinevas ühiskonnas. Eesmärgiks pole olnud millegi dokumenteerimine, pigem üldisest olustikust ja minu isiklikest seiklustest ja muljetest jutustamine, mistõttu mitmed tegelasedki selles loos on nimetatud ainult eesnimedega.”


Kõva köide. 368 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 41612
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI

LASTELE

Minu esimene raamat: Loomad
Minu esimene raamat: Loomad

Liikuvate detailidega, puhta disainiga ja kvaliteetsest materjalist pappraamat, kus tuleb üles otsida loomade pojad. Teeme tutvust eri elupaikade loomadega. Pildid joonistanud Nathalie Choux.

Pappraamat


Kõva köide. 12 lk.
Mõõdud: 210 x 210 mm
Tellimiskood: 41001
Kirjastus Varrak

Klubihind 11.00 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI
Mikside raamat
Mikside raamat

Miks meil tekib kananahk? Miks tähed säravad? Miks on pilved valged? See raamat vastab rohkem kui 180 küsimusele, mida lapsed küsivad ja millele täiskasvanud alati vastata ei oskagi. Küsimusi ja vastuseid on kuuel teemal: loomad, inimkeha, ajalugu, loodus, argielu ja ilmaruum. Raamatus on ka arendavad äraarvamismängud ühes kleepsudega. Vanusele alates 4. eluaastast.


Tõlkinud Anti Saar
Kõva köide. 116 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 26053
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.20 EUR
Tavahind 13.90 EUR LISA OSTUKORVI
Imeflööt
Emil Kolozsvari Grandpierre Imeflööt

Esimest korda ilmus see ungari muinasjuttude kogumik eesti keeles aastal 1959. Sealtpeale on sellest populaarsest raamatust antud välja mitu kordustrükki. Eriliseks teeb „Imeflöödi”autori meisterlik jutuvestmisoskus. Siit leiab huumorit ja uljast hoogu, lisaks kirjeldusi, mis maalivad silme ette terveid maailmu, kus tegutsevad printsid ja printsessid nagu muinasjuttudes ikka, aga ka nutikad seakarjused, jonnakad naised ja muidugi pekki armastavad kuradid. Nendes lugudes on vaesed nupukad ja vaprad, aukandjad ja kuningapered saavad aga sageli tögada.

Kordustrükk


Tõlkinud V. Hallap, P. Kokla, T. Kokla, K. Kont, H. Niit, P. Palmeos, A. Pervik, H. Rätsep
Pehme köide. 368 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 266X
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.30 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI

MITMESUGUST

Bernadette Fisers Väike raamat suurest kaalulangetamisest

Bernadette Fisers oli paks. Hiigelsuur. Õigupoolest lausa haiglaselt rasvunud. Mida oli temal, 50-aastasel ülekaalulisel meigikunstnikul ja emal õppida noortelt, igati vormis modellidelt? Selgus, et kõike…Bernadette räägib, kuidas ta kaotas 30 nädalaga 30 kg. Tunni aja pärast olete ka teie teel tervema iseenda poole.

Ehkki olen moe- ja ilumaailmas saavutanud kõik seatud eesmärgid, pole ma oma kehaga sugugi nii edukalt toime tulnud! Asi läks täiesti käest ära, kui jõudsin hiigelkaaluni 128,4 kilo ja mu kehamassiindeks oli 42, mis tähendab eluohtlikku ülekaalu. Mu maks oli rasvunud, mul oli kõrge vererõhk ja eeldiabeet. Nii ma hakkasingi katsetama. Pärisin modellidelt, kellega ma töötan, milliseid tervislikke eluviise nemad harrastavad, ja tuhnisin meditsiinilistes uurimustes, kuni leidsin meetodi, mis minu puhul tulemusi andis. Lisasin oma kaalulangetuspuslesse ühe killu teise järel, kuni sain kokku täiusliku kombinatsiooni eri kaalulangetustehnikatest. Need võtted on turvalised, neid on lihtne järgida ja – mis kõige tähtsam – nad tagavad kiireima tee kaalukaotuseni.

Mulle meeldib, kui asjad on konkreetsed ja selged: see raamat jõuab asja tuumani kohe, mitte 300 lehekülge hiljem nagu enamik dieediraamatuid.“

Bernadette Fisers


Tõlkinud Tiiu Kraut
Pehme köide. 136 lk.
Mõõdud: 140 x 180 mm
Tellimiskood: 41865
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.55 EUR
Tavahind 15.40 EUR LISA OSTUKORVI
Lagom. Rootslaste elu tasakaalu kunst
Linnea Dunne Lagom. Rootslaste elu tasakaalu kunst

Sellest raamatust saab hoogsa ja mõnusa ülevaate, kuidas rootslastele omane lagom’lik ellusuhtumine tõestab end igast küljest: see aitab vähendada keskkonnamõju, parandab töö ja eraelu suhet, kujundab teadlikumaks tarbijaks, ning mis peamine – õpetab hoidma ja hellitama oma lähedasi (nende hulka kuuluvad näiteks ka naabrid) ning elama ennastsäästvamat elu kooskõlas looduse ja kiire elurütmiga.


Tõlkinud Kaja Riikoja, Piret Frey ja Aldo Randmaa
Kõva köide. 160 lk.
Mõõdud: 137 x 180 mm
Tellimiskood: 41230
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.30 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
Digifoto kursus. Asjalike nõuannete ja praktiliste juhistega käsiraamat
Digifoto kursus. Asjalike nõuannete ja praktiliste juhistega käsiraamat

See on ülevaatlik teejuht fotograafia põhitõdede juurde. Raamat on jagatud 20 õppemooduliks, millest igaüks on sammsammuliste juhendite ja praktiliste näidete järgi läbitav nädala jooksul. Raamatu lõpuks on selge, mida on vaja hea foto tegemiseks. Olgu maastiku- või vaikelupilt, portree või kiiresti liikuva objekti pildistamine – siit saad abi seniste oskuste lihvimisel.


Tõlkinud Piret Frey
Kõva köide. 360 lk.
Mõõdud: 203 x 240 mm
Tellimiskood: 40974
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI