KLUBIÜRITUSED

TULE UUSAASTAREISILE HELSINGISSE JA VAATAMA MUUSIKALI "OOPERIFANTOOM"!

4.-5. jaanuaril 2019 teeb Suur Eesti Raamatuklubi uusaastareisi

aastavahetuse meeleolus Helsingisse, muinasjutulisse puitlinnakesse Porvoosse ja Soome suursugusesse Rahvusooperisse nautima Andrew Lloyd Webberi muusikali „Ooperifantoom“.

 

Andrew Lloyd Webberi1986. aastal loodud “Ooperifantoomi” loetakse maailma menukaimaks muusikaliks. Londoni lavadel on sellel jätkuv edu loomisaastast saadik, lisaks on muusikali lavastatud 30 riigis ja seda on näinud 140 miljonit inimest.

Soome Kansallisoopera sai viienda teatrina maailmas loa teha täiesti uus lavastus uute dekoratsioonide ja kostüümidega.

Etendusel osaleb 46 orkestrimuusikut, 61 lauljat 12 tantsijat – see on suurim ansambel, millega “Ooperifantoomi “ kunagi on esitatud. Kostüüme tuli valmistada 300 ringis, kulisside taga toimub kümneid kiireid kostüümivahetusi, millest kiireim vaid 35 sekundiga.

 

4. jaanuari etendusel on Christine Daaé rollis Hanna Liina Võsa ning Fantoomi rollis Kevin Greenlaw. Etenduse kestus 2 t ja 35 min, üks vaheaeg 25 min. Inglise keeles, subtiitrid soome ja rootsi keeles.

On aasta 1861. Teatris Opera Populare tehakse uue ooperi proove, mille käigus juhtub õnnetus – rasked kulissid kukuvad alla. Süüdi on Ooperifantoom. Teatri diiva Carlotta keeldub rollist ja kogenematu koorilaulja Christine saab võimaluse peaosa esitada. See läheb suurepäraselt ja Fantoom nõuab, et Christine saaks ka järgmises ooperis peaosa. Kui teatri juhtkond nõudmist ignoreerib, jätkuvad teatrimajas õnnetused. Hiljem nõuab Fantoom omaenda ooperi lavastamist ning selle peaosa on kirjutatud Christinele. Teatri juhtkond on nõus, aga ainult seetõttu, et saaks Fantoomi esietendusel kinni võtta. Too aga mõrvab teatri esitenori ja ilmub kostüümis lavale, et Christinega duetti laulda. Kui Christine paljastab publikule maski kandva Fantoomi näo, haarab too tüdruku kaasa ja põgeneb oma kuningriiki – teatri keldrisse. Neid minnakse taga ajama ning tagaajajate hulgas on ka Christine väljavalitu Raoul. Fantoom võtab Raouli kinni ja ähvardab mehe tappa, kui Christine ei soostu temaga abielluma. Christine teeb oma valiku. Kui tagaajajad kohale jõuavad, on Fantoom jäljetult kadunud.


 

Reisikava:

Reede, 4.jaanuar

07.00 – 09.30 laevasõit Tallinn - Helsingi
võimalus võtta hommikusöök laevas
10-14.00 väljasõit Porvoosse: jalutame talvises muinasjutulinnakeses, imetleme katedraali (15.saj) ja külastame Soome rahvuspoeedi Johan Ludvig Runebergi majamuuseumi.
15.00 sissekirjutus Helsingi südalinna hotelli, väike puhkus
17.15 soovijatele ekskursioon Soome Rahvusooperi majja (lisatasu eest)
19.00 Muusikal „Ooperifantoom“ ooperiteatris
22.00 bussisõit tagasi hotelli

Laupäev, 5.jaanuar

Hommikupoolik vaba poodlemiseks või muuseumide külastuseks.
12.30 soovijatele ekskursioon Musiikkitalosse (lisatasu eest).
14.00 ekskursioon Helsingis, bussiga ja jalgsi. (Sibeliuse monument, Helsingi ülikooli botaanikaaia Talveaed, Kallio kirik, Didrichseni Kunstimuuseumi skulptuuride aed Kuusisaarel.

20.30 ühine õhtusöök laevas bufee restoranis (broneeritud alas meie rühmale).
20.30 – 23.00 laevasõit Helsingi – Tallinn.  

 

 

KLUBILIIKME HIND: 165 eurot sisaldab:

Laevasõitu Viking Line’ga
Bussisõitu kohapeal
Ekskursioone Helsingis ja Porvoos
Sissepääsu Runebergi majamuuseumisse
Majutust kahekohalistes tubades koos hommikusöögiga südalinna hotellis Original Sokos Hotel Helsinki (Aadress Kluuvikatu 8, vahetus läheduses ostutänav Aleksanterinkatu, Helsingi katedraal, Senativäljak, kunstimuuseum Ateneum)
Ühist buffee õhtusööki (õlu ja vein hinnas) laeval 5.01
Giiditeenust

LISATASU EEST ETTETELLIMISEL
- Muusikali „Ooperifantoom“ pilet 57 eurot (teine rõdu) või 45 eurot (kolmas rõdu). Huvi korral küsi kallimate parteripiletite saadavuse kohta.
- Ühekohaline tuba Helsingis (piiratud arv), lisatasu 38 eurot
- Tuba eelnevaks ööks Tallinnas A-terminali vahetus läheduses Tallink Expressis 76 eurot
- Reisikindlustus 2p Põhjamaades al 7 eurot
- Hommikusöök laevas 4.01 11 eurot
- Ekskursioon kestusega 45 min Soome Rahvusooperisse 5 eurot
- Ekskursioon kestusega 60 min Musiikkitalosse (Muusikamajja) 12 eurot
 

  • Kõiki ekskursioone tõlgitakse eesti keelde
  • Muusikali piletid jagatakse välja kohapeal registreerumise järjekorras
  • Pileteid ooperiteatrisse ja reisile tagasi ei osteta. Soovitame vormistada endale reisikindlustuse, mis katab kulud võimalike takistuste puhul.
  • Broneerimiseks vajame järgmisi andmeid:

 

- Reisija ees- ja perekonnanimi

- Sugu (N, M)

- Kodakondsus (EE, FI, RU)

- Sünniaeg (ppkkaaaa)

- Liikumispuue vms.

 

Registreerumine ja info kõigis GO Traveli büroodes kuni 22. novembrini või kuni kohti jätkub: serk@gotravel.ee

Jätame endale õiguse vajadusel kavas muudatusi teha.

TALLINN: Reisikeskus Balti Jaam tel. 6 310 147, 6 310 148, 6 310 149, TARTU:  Kaluri 2 tel. 6310 226. PÄRNU:Hommiku  4 (De Lange maja), tel.  6 310 217. VILJANDI:  Arkaadia aed 5, tel. 6 310 227, 6 310 228. RAKVERE: Tallinna tn 21, tel. 6 310 219, 6 310 220. JÕGEVA: Aia 1, tel. 6 310 213.


« tagasi