KLUBIÜRITUSED

TULE SUURE EESTI RAAMATUKLUBIGA KULTUURIREISILE BERLIINI

Meie giidiks on Berliinis elav urbanist  REGINA VILJASAAR-FRENZEL

Berliin oli mõnikümmend aastat tagasi kaheks jagatud Euroopa sümbol. Tänane Berliin on uuenenud, arenev ja kasvav kaunis Euroopa linn, kus vana keisririigi ajalugu ja tänapäeva suurlinna kultuur elegantselt ja säravalt kõrvuti eksisteerivad.  Mis enne Berliini müüri langemist oli hall, on nüüd kirev ja kiiskav, mis oli šikk, on nüüd lootusetult moest läinud. Berliinis keeb elu igal hetkel. Iga päev avatakse kunstisalonge, toimub üllatavaid eksperimente ja happening'e. Kõik see muudab linna eriti atraktiivseks sihtkohaks just kultuurihuvilistele.

Reis toimub 8.-12. maini.

 

1.päev

10.40 – 12.00 otselend Tallinn –Berliin. Sõit hotelli tellitud bussiga, väike puhkeaeg. Jalutuskäigul Eesti saatkonda teeme tee peal lõunapausi. Ekskursioon saatkonnas. Edasi sõidame linnaliinibussiga Riigipäevahoone juurde, kus külastame ka kuplit. Sealt jalutame Brandenburgi väravate ja juudi memoriaalini, mille lähedal asus omal ajal ka Hitleri punker. Seejärel sõidame linnaliinibussiga Lääne-Berliini keskmesse Zoo rongijaama, kust jalutame maalilisse vabaõhu-biergartenisse Cafe am Neuen See, kus on võimalus õhtustada. Jalutuskäik tagasi hotelli.

 

2.päev

Teisel reisipäeval teeme Berliini bussiekskursiooni.Sõidame läbi endise Ida-Berliini koduloomuuseumisse näitusele „Tisler Brunzel ehitab üürimaja“, kus saab näha, kuidas lihtrahvas sada aastat tagasi neis praegu nii uhkeis Berliini kortermajades elas. Seejärel sõidame üle Alexanderplatzi Spree jõe äärde ning külastame Spreefeldi elamukooperatiivi kui näidet Berliini nüüdisaegsetest elamiseksperimentidest. Edasi sõidame kultuuritehasesse RAW-Gelände, kus lõunatame tänapäeva Berliinile väga iseloomulikus põnevas vegan-toidukohas Emma Pea. Bussiekskursioon jätkub: külastame rahvusraamatukogu hooneid Unter den Lindenil ja Potsdamer Platzil. Pärastlõunal vaba aeg, õhtul võimaluse korral mõne põneva kultuurisündmuse külastus (soovi korral ja lisatasu eest).

 

3.päev

Teeme väljasõidu Potsdamisse (tellitud bussiga). Vaatame sealseid UNESCO kultuuripärandi nimistussekantud objeke: preisi kuningate ja saksa keisrite barokset residentsi Sanssouci lossi (väljast) ja parki, vene külakest Alexandrowkat, 18. sajandi hollandi asumit ja muud.Seejärel külastame Potsdami konverentsi toimumispaika Cecilienhofi, kus on nüüd muuseum.Jalutuskäik lossipargis on umbes 3 km pikk. Sööme koos lõunat Brauerei Meiereis. Järgneb tagasisõit Berliini ja vaba aeg.

 

4.päev

Sõidame linnaliinibussiga Mitte linnaossa. Alustame oma jalutuskäiku muuseumisaarel, seejärel näeme Angela Merkeli kodumaja, arhitektuurilisi jälgi 20. sajandi alguse hiilgusest ja eksperimenteerivatest 1990ndadatest, sõjakahjustusi, juudi ajaloo jälgi ning natsismiohvrite mälestamise viise. Peale ühist lõunat on vaba aeg muuseumide külastamiseks, jalutamiseks, poodlemiseks. Kõik saavad linnakaardi ja soovitused.

 

5.päev

Sõit tellitud bussiga lennujaama

12.45 – 16.00 otselend Berliin- Tallinn

 

KLUBILIIKME HIND 690 EUROT SISALDAB:

 

  • Lennupileteid Tallinn - Berlin - Tallinn (äraantav pagas 20 kg)
  • Majutust 4 ööd samas hotellis Hotel Sylter Hof Berlin*** superior https://www.sylterhof-berlin.de/default.aspx?lang=en kahekohalistes tubades (hea asukoht, lähedal KaDeWe kaubamaja, Literaturhaus jms)
  • 4 hommikusööki
  • 4 lõunasööki
  • Kavas kirjeldatud väljasõite/ekskursioone
  • Kavas märgitud ühistranspordi pileteid
  • Eestikeelse giidi teenused kohapeal ja reisisaatjat kogu reisi vältel
  • Sissepääsude paketti: Postdami konverentsi muuseum, Cecilienhof ja Koduloomuuseum.

 

Lisatasu eest:

·Soovi korral ühene majutus hotellis 130 eurot/4 ööd, piiratud saadavus

·Reisikindlustus

  • Õhtusöök hotellis (2 käiku) – 16€/kord

 

Klubiliikme hind kehtib ka klubiliikme kaaslasele.

Kuna suurlinnas on üksjagu kõndimist, ei ole reis sobilik piiratud liikumisvõimega inimestele.

Jätame endale õiguse teha vajaduse korral kavas väikesi muudatusi.

 

Registreerumine ja info kuni 10. veebruarini või kuni kohti jätkub.

e-maili teel sales@gotravel.eevõi kõigis GO Traveli büroodes.

TALLINN: Reisikeskus Balti Jaam, tel  6310 147, 6310149. TARTU:  Kaluri 2, tel  6310 226. PÄRNU: Hommiku 4, tel   6310 217. VILJANDI:  Arkaadia aed 5, tel 6310 227, 6310 228. RAKVERE: Tallinna tn 21, tel 6310 219, 6310 220. JÕGEVA: Aia 1, tel 6310 213.

 

TASUMINE

290 € tasuda 7 päeva jooksul peale broneerimist kinnituseks.
400 € reisipaketist ning kõik soovitud lisateenused tasuda 18. märtsiks.

TÜHISTAMINE

Reisi tühistamisel kuni 28. veebruarini peetakse kinni bürookulud 80 eurot.

Reisi tühistamisel 1.-21. märtsini ettemaksu 290 eurot ei tagastata

Alates 22. märtsist on tühistamistasu 100%.

Soovitame teha reisikindlustuse, mis katab lisaks meditsiiniabile ka reisitõrke kulud.


Palun tutvuge GoTravel AS poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega http://gomaailm.ee/reisitingimused/


« tagasi